DOLAR 16,6906 0.28%
EURO 17,4345 0.2%
ALTIN 972,41-0,05
BITCOIN 319142-4,92%
Afyonkarahisar
19°

AZ BULUTLU

13:13

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Özkaya Disiplin Kurulu’na seçildi – Kocatepe Gazetesi

ABONE OL
14 Eylül 2015 17:18
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Özkaya Disiplin Kurulu’na seçildi

AK Parti 5. Olağan Büyük Kongresi’nde Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK), Merkez Disiplin Kurulu ve Genel Merkez Parti İçi Demokrasi Hakem Kurulu üyelikleri için yapılan seçim tamamlandı. AK Parti üst yönetiminde yer alan Afyonkarahisar’lı tek isim Milletvekili Ali Özkaya oldu. Özkaya AK Parti Merkez Disiplin Kurulu’na seçildi

Ankara Arena Spor Salonu’nda yapılan AK Parti 5. Olağan Büyük Kongresinde genel başkanlık için yapılan seçimin ardından, delegeler parti organlarında görev yapacak isimler için oy kullandı. AK Parti Afyonkarahisar teşkilatından da çok sayıda isim Ankara’da kongreyi izledi. Kongre Divan Başkanı Bekir Bozdağ, MKYK için kayıtlı bin 445 delegeden bin 313’ünün oy kullandığını, kullanılan oylardan bin 295’inin geçerli, 18’inin geçersiz sayıldığını duyurdu.
Buna göre AK Parti MKYK asıl üyeleri şu isimlerden oluştu:
“Abdülhamit Gül, Ali Aydınlıoğlu, Alev Dedegil, Asuman Erdoğan, Ayhan Sefer Üstün, Ayşenur Bahçekapılı, Aziz Babuşcu, Bekir Bozdağ, Berat Albayrak, Binali Yıldırım, Bülent Gedikli, Burhan Kuzu, Cemil Çiçek, Çiğdem Karaaslan, Edibe Sözen, Efkan Ala, Faruk Çelik, Fatih Şahin, Fatma Betül Sayan Kaya, Galip Ensarioğlu, Hamza Dağ, Hayati Yazıcı, Mehmet Mehdi Eker, Mehmet Ali Şahin, Mehmet Babaoğlu, Mehmet Doğan Kubat, Mehmet Erdem, Mehmet Müezzinoğlu, Mehmet Muş, Mehmet Özhaseki, Metin Doğan, Mevlüt Çavuşoğlu, Mustafa Ataş, Mustafa Şentop, Naci Ağbal, Nihat Zeybekci, Numan Kurtulmuş, Nurettin Canikli, Nükhet Hotar, Ömer Çelik, Öznur Çalık, Ravza Kavakçı Kan, Recep Akdağ, Selçuk Özdağ, Selçuk Öztürk, Süleyman Soylu, Vedat Demiröz, Yalçın Akdoğan, Yaşar Karayel, Zeki Aygün.”
Bozdağ, MKYK yedek üyeleri için de kayıtlı bin 445 delegeden bin 313’ünün oy kullandığını, kullanılan oylardan bin 294’ünün geçerli, 19’unun geçersiz sayıldığını duyurdu.
MKYK yedek üyeleri de şöyle:
“Ahmet Sorgun, Derya Batman, Mustafa Akış, Lütfiye Sevda Çam, Zeyid Aslan, Zafer Çubukçu, İsmail Karaosmanoğlu, Osman Poyraz, Aydın Ünal, Nermin Kara, Yıldız Seferinoğlu, Fevai Aslan, Orhan Ayin, Mehmet Ersoy, Osman Taşkın Bak, Serdar Bayram, İshak Gazel, Ahmet Ögütgen, Fatma Benli, Nurdan Şanlı, Zehra Taşkesenlioğlu, Murat Yıldırım, Bünyamin Eniz, Mahmut Atilla Kaya, Ahmet Kılıç.”
Merkez Disiplin Kurulu üyelikleri:
Merkez Disiplin Kurulu asıl üyelikleri için kayıtlı bin 445 delegeden bin 313’ü oy kullandı. Oyların bin 296’sı geçerli, 17’si geçersiz sayıldı. Buna göre Merkez Disiplin Kurulu’nun asıl üyeleri İsmail Kahraman, Hakkı Köylü, Ali Özkaya, Fatih Metin, Gülay Samancı, Övünç Özkan, Zelkif Kazdal, Kerem Ali Sürekli, Mustafa Yeneroğlu, Serap Yahşi Yaşar ve Vedat Bilgin, yedek üyeler de Nevin Korkmaz, Veysi Kaynak, Emin Haberdar, Faruk Özkader ve Sabri Öztunç oldu.
Genel Merkez Parti İçi Demokrasi ve Hakem Kurulu asıl ve yedek üyelikleri için de oy kullanan bin 313 delegeden bin 296’sının oyları geçerli sayıldı. Genel Merkez Parti İçi Demokrasi ve Hakem Kurulu asıl üyeleri Ahmet İyimaya, Ali Yüksel Kavuştu ve Emrullah İşler oldu. Kurulun, yedek üyeliklerine de Figen Şaştım ve Celal Babayiğit seçildi.
Kongre Divan Başkanı Bozdağ, parti organlarına yönelik seçimin sonuçlarını açıklamasının ardından, Genel Başkanlık seçimi sonuçlarını yeniden okudu. Bozdağ, Davutoğlu’nun bin 353 geçerli oyun tamamını alarak ikinci kez AK Parti’nin genel başkanlığına seçildiğini belirtti.
Bozdağ, “Sayın Genel Başkanım, Sayın Başbakanım, bu sonuçlar başta zatıaliniz ve değerli aileniz olmak üzere, öncelikle aziz milletimize, ülkemize, partimize, demokrasimize hayırlı, uğurlu olsun diyorum. Kongremizin sonuçları ülkemiz için hayırlı uğurlu olsun. Bu kongre 1 Kasım 2015 seçimlerinde ak kadroların yeniden güçlü ve istikrarlı bir Türkiye için milletimizin kararıyla iktidara uğurlandığı bir günün de muştusu olacaktır” diye konuştu.
Afyonkarahisar’dan kongreyi izlemek için çok sayıda partili Ankara’ya gitti. (Kocatepe Haber Merkezi)

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.