Öztrak: Türkiye üreterek büyümeli

Öztrak: Türkiye üreterek büyümeli

CHP Genel Başkan Yardımcısı Parti Sözcüsü Faik Öztrak, Türkiye’de yönetim krizi yaşandığını ileri sürerek, “Türkiye’nin iflas etti dediğimiz büyüme modeli borçla ekonomiyi şişirme modelidir. Hâlbuki bizim üreterek büyümemiz lazımdır. Sanayicimizi desteklemek daha yeni aklımıza geliyor” dedi
CHP Milletvekillerinden oluşan Ekonomi Masası dün 29. toplantısını Afyonkarahisar’ın esnaf, sanayici ve iş insanlarıyla gerçekleştirdi.
CHP MİLLETVEKİLLERİ ÖNCE SANAYİCİLERLE BULUŞTU
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ekonomi Masası programı dün sabah Afyonkarahisar Ticaret Odası (ATSO) Toplantı Salonunda başladı. Toplantıda; CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekirdağ Milletvekili Parti Sözcüsü Faik Öztrak, Antalya Milletvekili Çetin Osman, Tarımdan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, Tekirdağ Milletvekili İlhami Aygün, Uşak Milletvekili Özkan Yalım, İstanbul Milletvekili Gökhan Zeybek, Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, İzmir Milletvekili Bedri Serter, İstanbul Milletvekili Mehmet Akif Hamzaçebi, Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal yer aldı.
“SİYASETÇİLERLE İŞ İNSANLARI BİRBİRİNİ DİNLEYECEK”
Toplantının ev sahibi Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser açış konuşmasını yaptı. Serteser, CHP Ekonomi Masasını oluşturan milletvekillerinin iş dünyası ile bir araya gelerek karşılıklı olarak birbirlerini dinleyecek olmalarını önemsediklerini söyledi. Serteser, Ekonomi Masası Toplantısının verimli geçmesini diledi.
“CHP EKONOMİ MASASI SORUNLARIN ÇÖZÜMÜ İÇİN AFYON’DA”
CHP Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, toplantı açılışında yaptığı konuşmada, CHP olarak yurdun dört bir tarafında yarın seçim olacakmış gibi çalıştıklarını belirtti. Köksal, “Yarın seçim olacakmış gibi yurdun dört bir yanında çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Afyonkarahisar’da da, Edirne’den Kars’a tüm illerimizde de yoğun şekilde bütün kitlelerle buluşuyoruz. Her kesimin sıkıntılarını dinliyoruz. Çözüm önerilerini dinliyoruz. Bizim çözüm önerilerimizi ilgili kesimlerle paylaşıyor ve partimizin iktidarına adım adım ilerliyoruz. Afyonkarahisar’da partimizin Ekonomi Masası iş insanlarıyla, esnaflarla tüm sıkıntı yaşayan herkesle sektörel sıkıntıları konuşmak, çözüm önerilerini paylaşmak için Afyonkarahisarımız’dalar. Öncelikle şehrimize gelen tüm arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Bizler için katkıları çok önemli. Biz bundan sonrada yine Afyonkarahisar’da her kesimin sıkıntılarını dün olduğu gibi bugünde dinleyip yerinde tespit edeceğiz. Şahsım 6 yıldır insanlarımızla birlikte sürekli adım adım her kesimin bize ulaşan, tespit ettiğimiz sıkıntılarıyla yerinde ilgileniyoruz. Sorun ve sıkıntıların çözümü için mücadele ediyorum. Bundan sonra yine CHP olarak sorunların çözümü için iktidarın söz verip de tutmadığı tüm vaatlerin takipçisi olmak için çalışmaya ve mücadele etmeye devam edeceğiz. ATSO yönetimine ev sahipliği ve misafirperverliği için dolayı ayrıca teşekkür ediyorum. Toplantının Afyonkarahisar’a, ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.” diye konuştu.
“TÜRKİYE’DE YÖNETİM SIKINTISI YAŞANIYOR”
Toplantı açılıştan sonra basına kapalı olarak CHP kurmaylarının iş insanlarıyla sohbeti şeklinde devam etti. Daha sonra CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekirdağ Milletvekili Parti Sözcüsü Faik Öztrak, 20 dakikalık bir sunum yaptı. Türkiye’nin yönetim sıkıntısı yaşadığını CHP olarak sürekli söylediklerini dile getiren Öztrak, “Türkiye bir yönetim sıkıntısı yaşıyor. CHP olarak biz bunu sürekli söylüyoruz. Bir buhran içerisindeyiz. Üç krizi aynı anda yaşıyoruz. Birincisi büyüme modelimiz tıkandı. 2007 yılından itibaren bakıldığında Türkiye’nin kendine benzer ekonomilerden ayrışmaya başladığını görüyoruz. Özellikle 2013 yılından sonra bu ayrışma daha da hızlanıyor. İkincisi devleti yönetim krizi yaşıyoruz. Son yapılan anayasa referandumu ve seçimlerden sonra ülkeye gelen rejim maalesef ki temel kurullarını çok büyük bir süratle yıpratıyor ve demokratik standartlarımıza çok hızlı bir gerileme yaşıyoruz. Hukuk devletinde ciddi bir yıpranma görüyorum. Bu da tabi ister istemez Türkiye’de ki tüm karar alıcıları mikro- makro, iş insanlarını, esnafları hepsini etkiliyor. Çünkü geleceğe doğru baktıklarında malların, mülklerin ne kadar güvencede olduğu konusunda ciddi tereddütleri var. Birde bunun üzerine 2020 yılında bir küresel salgın geldi. Küresel salgın ekonomik krizle devlette ki yönetim krizini daha da ağırlaştırdı.” dedi. Burcu AYDIN’ın Haberinin devamı gazeteniz Kocatepe’de…. #chp, #ekonomimasası, #atso, #afyon, #afyonkarahisar, #faiköztrak, #çetinosman, #orhansarıbal, #ilhamiaygün, #özkanyalım, #gökhanzeybek, #mehmetgüzelmansur, #bedriserter, #mehmetakifhamzaçebi, #burcuköksal
https://www.kocatepegazetesi.com/oztrak-turkiye-ureterek-buyumeli/

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

E-Gazete Arşivi