PARKHAYAT Kütahya’ya çok özel misafirler

PARKHAYAT Kütahya’ya çok özel misafirler

Orman ve Su İşleri eski Bakanı AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu ve Kütahya Valisi Ali Çelik, PARKHAYAT Kütahya Hastanesi’ni ziyaret ederek incelemelerde bulundular

 

Küresel İklim Değişikliği ve Kuraklıkla Mücadele Araştırma Komisyonu Başkanı, Orman ve Su İşleri eski Bakanı, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu ile Kütahya Valisi Ali Çelik ve beraberindekiler PARKHAYAT Kütahya Hastanesi yöneticilerini ziyaret etti.
“KÜTAHYALI PARKHAYAT HASTANESİNDEN MEMNUN”
Ziyaret kapsamında vatandaşlarla sohbet eden Eroğlu, PARKHAYAT Hastanesi’nde muayene için bekleyen vatandaşlara hastanenin hizmetlerinden memnun olup olmadıklarını sordu. Vatandaşlar Eroğlu’na PARKHAYAT Hastanesi’nin kentteki hastane açığını kapatarak güzel hizmetler verdiğini böyle bir yatırımın Kütahya’da olmasından dolayı mutlu olduklarını ifade ettiler.
Kütahya Valisi Ali Çelik ziyaret sonrası yaptığı değerlendirmede şunları söyledi: “AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Sayın Veysel Eroğlu’nun bakanlığı döneminde özellikle ülkenin su kaynakları altyapısı konusunda yapmış olduğu yatırımlar ve öngörüleri sayesinde şehirlerimizin su ihtiyaçlarının giderilmesinde göstermiş olduğu çalışmalardan dolayı teşekkür ediyorum. Kendilerine ayrıca Kütahya iline yaptığı katkı ve desteklerden dolayı müteşekkirim.” dedi.
“PARKHAYAT KÜTAHYA’DA
ÖNEMLİ BİR BOŞLUDUĞU DOLDURDU”
Orman ve Su İşleri eski Bakanı, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu, komşu il Kütahya’nın fahri hemşehrisi olduğunu belirterek, “Şehrin gelişmesine, sağlık ve sosyal alanda yapılan her türlü yatırıma destek olduğumu ve bundan sonra da olacağımı her platformda dile getiriyorum. PARKHAYAT Kütahya Hastanesi’nin bu şehirde hastaların güvenini kazandığı ve önemli bir boşluğu doldurduğunu gördüm. Bundan dolayı da son derece mutlu oldum. Bu konuda emeği geçen PARKHAYAT Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Mustafa Enis Arabacı’ya teşekkür ediyorum.’’ diye konuştu.
“HEDEF ÇALIŞAN SAYISINI 400’E ÇIKARMAK”
PARKHAYAT Kütahya Hastanesi Direktörü Uğur Harmanda, hastane yatırımları ile ilgili bilgiler verdi. Harmanda şu ifadeleri kullandı: “Hastanemiz 14000 metrekare kapalı alana sahip 33 yoğun bakım, 42 servis yatağı olmak üzere toplamda 75 hasta yatağı ile hizmet vermektedir. Servislerimizde süit odalarımız ve tek kişilik hasta odaları ile hizmet verilmektedir. Hastanemiz ayrıca 145 hasta yatağına çıkabilecek fiziki şartlara sahiptir. İlimize ve bölgemize sağladığımız sağlık hizmetinin yanısıra istihdam konusunda da üzerimize düşeni layıkıyla ve gereğiyle yapmaya çalışmaktayız. Hastaneyi devir aldığımızda 210 olan çalışan sayımız bugün itibariyle 335 e ulaşmıştır. Kalp Sağlığı Merkezimizin açılmasıyla ve yatak kapasitemizin arttırılmasıyla hedeflediğimiz çalışan sayısı 400’dür.” şeklinde konuştu.
“KÜTAHYA’DA KALP SAĞLIĞI
MERKEZİ KURULACAK”
PARKHAYAT Kütahya Hastanesi Direktörü Uğur Harmanda PARKHAYAT olarak sürekli yeniliklere açık bir strateji izleyerek yeni sağlık hizmetleri sunduklarını kaydetti. Harmanda, “Psikiyatri servisi, Evde Bakım Hizmetleri, Ağız ve Diş Sağlığı, Obezite Merkezi, Uyku Laboratuvarı ve iki ay içerisinde açmayı planladığımız Kalp Sağlığı Merkezi bu hizmetlerin bazılarıdır. Binamızda daha konforlu, hızlı, hasta ve çalışan memnuniyetini daha üst seviyelere çıkaracağını düşündüğümüz bir inşaat çalışmasına başladık. Şimdiye kadar iki blok arası tek geçişle hizmet veren hastanemize her kattan geçişlerin olduğu ve 2 ay içerinde bitirmeyi planladığımız bir köprü yapmaktayız. PARKHAYAT Sağlık Grubunun bugünkü başarısı Yönetim Kurulu Başkanımız Dr. Mustafa Enis Arabacı’nın vizyonu ve talimatlarının eksiksiz uygulanması sayesinde gerçekleştirilmiştir. Kendisine bu vesile ile tekrar çok teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.
“POLİKLİNİK VE AMELİYAT SAYILARI ARTTI”
PARKHAYAT Kütahya Hastanesi Başhekimi M. Hilmi Koputan kentte Haziran 2019 bu yana sağlık hizmeti yürüttüklerini dile getirdi. Koputan şöyle konuştu: “25 Hekim ve 2 Diyetisyen ile başladığımız hizmetimiz bugün 23 branşta 44 hekim 2 diyetisyen 1 psikolog ile devam etmektedir. Başladığımız günden beri poliklinik ve ameliyat sayılarımız her geçen gün artmaktadır. 2019 yılının altı aylık döneminde 67 bin, 2020’de 144 bin, 2021’in ilk 9 ayında 132 bin olan poliklinik sayımızın yılsonu itibariyle de 176 bin olmasını bekliyoruz. Yine 2019’un 6 aylık döneminde ameliyat sayımız bin 778, 2020’de 3 bin 929, 2021’in ilk 9 ayında 4 bin 556 olarak gerçekleşmiştir.”
“KÜTAHYA’NIN SALGINLA
MÜCADELESİNE KATKI SAĞLANDI”
Başhekim M. Hilmi Koputan 2019’da başlayan ve tüm dünyayı etkisi altına alan Kovid-19 salgınında 13 pandemi yoğun bakım ve 30 pandemi servis yatağıyla Kütahya’nın salgın mücadelesine katkı sağladıklarını vurguladı. Koputan şunları söyledi: “Pandemi servisinde bin 319, pandemi yoğun bakımda ise 318 hasta takip ettik. Her hafta yaptığımız toplantılarla hem hastalarımızı değerlendirdik hem de güncel gelişmeleri takip ederek tedavi protokollerimizi belirledik. Bu süreçte desteklerini esirgemeyen il yöneticilerimize, PARKHAYAT Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Enis Arabacı ve hekimlerimiz başta olmak üzere tüm sağlık çalışanlarımıza şükranlarımı sunuyorum.”
“STANDARTLARIMIZI GÜÇLENDİRMEYE YÖNELİK PROJELERİMİZ VAR”
PARKHAYAT Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Enis Arabacı, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ile Kütahya Valisi Ali Çelik’in ziyaretinden büyük bir memnuniyet duyduklarını kaydetti. Arabacı şu ifadeleri kullandı: “Sayın Bakan ve Sayın Valimizin ziyaretlerinden dolayı büyük mutluluk ve gurur duyuyoruz. Türkiye’deki emeği çok olan bakanımız, her zaman kamu yararına olan yatırımlarda destek olmaya hazırdır. Geçmişte de bize yol gösterici olmuştur. Biz iki yıldır PARKHAYAT Hastanesi olarak hizmet vermeye devam ediyoruz. Her dönem biraz daha üzerine çıkartılacak şekilde hamleler yapmaya çalışıyoruz. Sürekli yatırım halindeyiz. Hastane standartlarımızı güçlendirmeye yönelik yeni inşaat projelerimiz var. Sağlık hizmetleri çok kutsal ve vicdani sorumlulukları olan bir meslektir. Bizde elimizden gelenin en iyisini devamlı yapmaya çalışıyoruz. En iyisini yapmaya çalıştıkça samimiyet ve içtenliğimiz anlaşılıp gerisi geliyor. Bu görüşümüze katılan birçok hekim arkadaşımız bize katılmaya devam ediyor. Kadromuz her geçen gün büyüyor. Bölgeye kardiyoloji ve kalp damar cerrahisi anlamında destek olacak kalp sağlığı merkezi açılışı 1-2 aya kadar gündemimizde. Bütün kurumlardan ve Sayın Valimizden destek alıyoruz. Halkın yararına olacak konularda kendimizi yalnız hissetmiyoruz. Pandemi sürecinde tüm sağlık sektöründe emek veren herkese teşekkür ediyorum.”
>> Burak AYDIN’ın Haberi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

E-Gazete Arşivi