Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Parti Meclis Üyeleri Maaş Alıyor Mu?

Sorusu bugün internette ne çok arananlar listesinde yer aldı. Peki, Parti meclis üyeleri maaş alıyor mu? Tüm bu soruların yanıtı haberimizde…

Sorusu bugün internette ne

Yerel Seçimlere sayılı günler kala, Parti meclis üyeleri maaş alıyor mu? Soruları araştırılmaya başlandı. İşte detaylar…

PARTİ MECLİS ÜYELERİ MAAŞ ALIYOR MU?

5393 sayılı kanuna 32.maddesinde Belediye meclis üyelerinin huzur haklarının düzenlenmesi ile  meclis başkan üyelerinin katıldıkları  meclis ve komisyon toplantılarının 39. Madde gereğince belediye başkanlarına ödenen aylık brüt ücretinin 3’de 1’i geçmemek suretiyle meclis ile belirlenen miktarda huzur hakkı ödenmekte olup 20,24, 25. Maddeler gereğince huzur hakkı ödenebilecek gün sayısı ile katıldıkları toplantıların gün sayısı olarak fazla olması durumunda Belediye meclis üyelerine  birden fazla hzuzr hakkı ödenmemekle aynı zamanda sosyal güvenceleri de yoktur.

 

BELEDİYE MECLİS ÜYELERİ HAKKINDA 2024 YILI ÜCRETLERİ

Belediye meclis üyeleri için 2024 yılında yapılan toplantıda istenilen huzur hakkı miktarı nüfusa göre belirlendiğinde ‘’611,05 ve 1963,72 TL’’ arasındadır.

 

Afyon Haber Son Dakika Afyon Namaz Vakti