Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Protokol Pazarlık Yaptı, İlk Kiraz 200 TL’den Satıldı

Afyonkarahisar Valisi Doç.Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı, Milletvekilleri İbrahim Yurdunuseven ve Hakan Şeref Olgun ile protokol üyeleri, Sultandağı’nda Kırca Köyü Meyve Alım Merkezi’nin açılış töreninde mahsulünü getiren vatandaş adına pazarlık yaptı

Afyonkarahisar Valisi Doç.Dr. Kübra

Afyonkarahisar’ın en büyük kiraz ve vişne üreticisi ve ihracatçısı olan Sultandağı ilçesinde Afyonkarahisar Valisi Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı’nın desteği, bölge halkının talepleri doğrultusunda inşa edilen Kırca Köyü Meyve Alım Merkezi hizmete açıldı.

Afyonkarahisar Valisi Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven ve İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Afyonkarahisar Milletvekili Av. Hakan Şeref Olgun, ilçe protokolü ve vatandaşların katılımıyla gerçekleştirilen açılış töreninde ilk olarak Muhtar Özgür Doğru söz aldı. Önemli bir ihtiyacı karşılayacak olan merkezin yapımına verdiği destekler nedeniyle Vali Yiğitbaşı’na teşekkür etti.

Protokol Pazarlık Yaptı, İlk Kiraz 200 TL’den Satıldı

Milletvekilleri İbrahim Yurdunuseven ile Hakan Şeref Olgun da Kırca Köyü Meyve Alım Merkezinin hayırlı olmasını dileyerek, üreticilere bereketli kazançlar temenni etti.

MODERN BİR ALIM MERKEZİ

Son olarak söz alan ve kiraz ve vişne üretiminde Sultandağı ilçesinin önemine dikkat çeken Vali Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı, “Bugün sizlerin heyecanını ve mutluluğunu görünce ne kadar güzel ve kıymetli bir iş yaptığımızı müşahede etmiş olduk. Sultandağı ve Çay ilçelerimiz kiraz ve vişne üretiminde önemli iki ilçemiz. Sultandağı ilçesinde de Kırca köyümüz kiraz üretiminin önemli bir bölümünü tek başına üstlenmektedir. Kiraz bizim için çok kıymetli bir ürün. Biz markayız bu alanda. Vatandaşlarımız bizlere önceki ziyaretlerimizde bu talebi iletmişlerdi. Modern bir alım merkezi talepleri olmuştu. Bizler de alıcıları buraya çekebilecek, aynı zamanda üretilen ürünlerin daha verimli ulusal/uluslararası piyasaya katma değeri yüksek ve kaliteli bir şekilde satışını sağlayacak bu merkezi Kırca Köyü’ne kazandırdık. Yeni alım merkezimiz, her biri 85 metrekare büyüklüğünde 12 farklı dükkâna ve üreticilerin yetiştirdikleri ürünleri hızlı ve kolay bir şekilde piyasaya ulaştıracak mimariye sahip. Kırca Köyü Kiraz Alım Merkezi’nin, özellikle bölgede yetiştirilen ve büyük oranda ihraç edilen Napolyon türü kirazın uluslararası piyasaya entegrasyonunu hızlandıracağına inanıyorum. Bölge halkımıza, ilçemize ve şehrimizi hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Protokol Pazarlık Yaptı, İlk Kiraz 200 TL’den Satıldı

İLK KİRAZ 200 TL’DEN SATILDI

Vali Yiğitbaşı’nın konuşmasının ardından açılış kurdelesi kesilerek Kırca Köyü Meyve Alım Merkezi hizmete girdi. Kendi bahçesinde ürettiği kirazlarını getiren ilk üretici Ayşe Dudu Gündoğan’ın kirazları da Vali Yiğitbaşı ve protokol üyelerinin de desteğiyle yapılan pazarlık sonrası 200 TL’den satıldı.

Protokol Pazarlık Yaptı, İlk Kiraz 200 TL’den Satıldı

VALİ YİĞİTBAŞI KİRAZ TOPLADI

Tüm üreticilere bereketli bir sezon dileyen Vali Yiğitbaşı, kiraz bahçesinde kiraz da topladı. Vali Yiğitbaşı, Afyonkarahisar’ın dillere destan kirazının adını daha fazla duyurmak, marka değerini daha da artırmak için her türlü desteği vereceklerini söyledi.