Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Resmi Gazete Okul Aile Birliği Yönetmeliği

MEB Okul Aile Birliği Yönetmeliği Değişikliği Resmi Gazetede Yayınlandı. 01.12.2023

Resmi Gazete Okul Aile Birliği Yönetmeliği

 

resmi gazete okul aile birliği yönetmeliği

Millî Eğitim Bakanlığı kantinlerde kiralama işleminde kira sözleşmesinin süresi en fazla 5 yıl olmasına karar verdi. Yeni yönetmelik gereğince 1 yıldan uzun süreli kiralama sözleşmelerinde ilk yıl kira bedeli, ihale bedeli olarak belirlenecek. İkinci ve izleyen yıllardaki kira bedelleri, Türkiye İstatistik Kurumunca (TÜİK) yayımlanan Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) oranında artırılacak.

MEB Okul Aile Birliği Yönetmeliği Değişikliği Resmi Gazetede Yayınlandı.

Kantin kira bedelinin tespitine ilişkin önemli ölçüde farklılaşma olması hâlinde, muhammen bedel yeniden belirlenerek mevcut kiracıya aynı usulle sözleşmenin kalan süresi ile sınırlı olmak üzere ihale edilerek yeni sözleşme düzenlenecek.

Resmi Gazete’de yayınlanan yeni yönetmeliğe göre, Sözleşme süresi biten ve sözleşmeden doğan yükümlülüklerini yerine getiren mevcut kantin işletmecilerinin talep etmesi ve bu talebin okul-aile birliklerince uygun görülmesi hâlinde, kantinler pazarlık usulü ile aynı işletmeciye yeniden kiralanabilecek. Bu kiralamalarda da sözleşme süresi 5 yılı, toplam sözleşme süresi de ilk sözleşme tarihinden itibaren 20 yılı geçemeyecek.
Birlik ile kiracı arasında düzenlenecek kira sözleşmelerinin bir örneği, okul müdürlüğünce okulun bulunduğu yerdeki ilgili millî emlak birimine gönderilecek. İşletme hakkı verilen yerler, kiralama amacı dışında kullanılamayacak.

Resmi Gazete’de yayınlanan MEB Okul Aile Birliği Yönetmeliği’ne aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

https://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2012/02/20120209-6.htm