Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

“Romanlara Yapılan Ayrımcılığı Geçmişe Gömdük”

AK Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Hüseyin Ceylan Uluçay, Romanlar Eşitlik Yardımlaşma Derneği üyeleriyle bir araya geldi. Uluçay, “Bizler inancımız gereği yaratılanı severiz Yaradan’dan ötürü diyerek Roman vatandaşlarımıza geçmişte yapılan ayrımcı yaklaşımların tamamını geçmişe gömdük. Bundan sonra da gömeceğiz.” dedi. 

AK Parti Afyonkarahisar Belediye

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Hüseyin Ceylan Uluçay, Romanlar Eşitlik Yardımlaşma Derneği’ni ziyaret etti. Ziyarette; Dernek Başkanı Pınar Sever ve yönetim kurulu üyeleri, çok sayıda Roman vatandaş yer adılar. Sahipata Mahallesinde yapılan ziyarete Uluçay’a AK Parti Milletvekili Av. İbrahim Yurdunuseven, belediye meclis üye adayları ve çok sayıda partili eşlik etti.

Başkan Adayı Uluçay, ziyarette yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “AK Parti hükümetleri ile birlikte Roman kardeşlerimiz için kurulan mekanizmalar vasıtasıyla eğitimden sağlığa, istihdamdan sosyal yardımlara kadar her alanda Roman vatandaşlarımızı destekledik. Biz de göreve başlamamızın akabinde Roman vatandaşlarımızın bütün sorunlarının takipçisi olacak ve bizatihi kendim gereğini yerine getireceğim. Birileri duruma göre pozisyon alırken işlerine nasıl geliyorsa ona göre davranıp vatandaşlarımızı ötekileştirirken, bizler birlikten kuvvet doğar inancı ile birleştiriyor ve bütünleştiriyoruz. Hatırlayın AK Parti olarak geçmişte tüm zorluklarına rağmen ön yargıları değiştirme konusunda elhamdülillah çok ciddi mesafeler aldık. Bizler inancımız gereği yaratılanı severiz Yaradan’dan ötürü diyerek, Roman vatandaşlarımıza geçmişte yapılan ayrımcı yaklaşımların tamamını geçmişe gömdük. Bundan sonra da gömeceğiz. Biz, Kibariye’nin dediği gibi ‘İlle de Roman olsun.’ diyor, ırkçı düşüncelerin bizlerin kardeşliğine asla zarar veremeyeceğini ifade ediyorum. Şimdiden Kadir Gecenizi tebrik ediyor, Rab’bimden nicelerine erişmenizi diliyorum.”

“Romanlara Yapılan Ayrımcılığı Geçmişe Gömdük”

Afyon Haber Son Dakika Afyon Namaz Vakti