Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

“Ruhu ve bedeni tazelemenin yolu termal su”

Tıbbi Ekoloji ve Hidroklimatoloji Uzmanı Prof. Dr. Müfit Zeki Karagülle, termal suyu ve yararlarını detaylarıyla anlattı

“Ruhu ve bedeni tazelemenin yolu termal su”

Tıbbi Ekoloji ve Hidroklimatoloji Uzmanı Prof. Dr. Müfit Zeki Karagülle tarafından gerçekleştirilen Cumartesi günü NG Afyon’da gazetecilere yönelik termal su konulu söyleşi iki saat sürdü. Karagülle’nin söyleşisi yoğun ilgi gördü.
NG Afyon Genel Müdürü Mustafa Acar Tıbbi Ekoloji ve Hidroklimatoloji Uzmanı Prof. Dr. Müfit Zeki Karagülle’nin söyleşi programının açış konuşmasını yaptı. Ruhu ve bedeni tazelemenin en iyi yollarından birinin termal sular olduğunu söyleyen Acar, şöyle konuştu: “Ruhu ve bedeni tazelemenin en iyi yollarından biri de termal sulardır. NG Afyon Termal ile hem yoğun tempozuna bir nebze olsun ara vermeniz hem de NG Afyon’da sunmuş olduğumuz termal suyun olumlu etkilerini bizzat deneyimlemenizi istedik. Otelimize ilk kez gelenler için NG Afyon’dan kısaca bahsetmek isterim. NG Afyon arazisi içinden çıkan renksiz, kokusuz, mineral bakımından zengin, doğanın benzersiz olan termal suyumuz ile misafirlerimize özel bir deneyim sunuyoruz. Bunu birçok şekilde taçlandırdık. 2022 yılında bu alanda özel bir ödüle layık görüldük. Küresel Sürdürülebilirlik Konseyi tarafından verilen ‘Sürdürülebilir Turizm Sertifikası’na sahibiz. Bu belgenin ardından ‘Altın Sertifika’ da alarak Sürdürülebilirlik Akademisinden iki yeşil alanı alan ilk otel olduk. Termal sular hastalık gelmeden koruyucu olarakta çok faydalıdır. Bu sebeple yanlış bilinenlerin doğrusunu anlatmak için termal havzasını daha geniş kitlelere duyurmak istiyoruz. Bu nedenle Tıbbi Ekoloji ve Hidroklimatoloji Uzmanı Prof. Dr. Müfit Zeki Karagülle hocamız termalle ilgili çok değerli bilgiler paylaşacak.”
Acar’ın, açış konuşmasından sonra Tıbbi Ekoloji ve Hidroklimatoloji Uzmanı Prof. Dr. Müfit Zeki Karagülle, termal suyun yararları, termal suyu şifalı yapan unsurlar, termal su kullanılarak yapılan tedaviler ve bu tedavilerin etkilerini detaylarıyla anlattı. Söyleşi programı soru cevap bölümü ve toplu fotoğraf çekimiyle tamamlandı.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gıda satışı yapan işletmeler denetlendi
Sıradaki Haber Gıda satışı yapan işletmeler denetlendi