Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

“Sağlık Çalışanları Olarak Filistinli Kardeşlerimizin Yanındayız”

AFSÜ Tıp Fakültesi öğrencisi Serkan Eray Özsoy, terör devleti İsrail’le olan ticaret hacminin artarak devam ettiğine dair haberlerle yöneticilerin masalarında ve alışveriş listelerinde boykot markalarının olmasının rahatsız edici olduğunu vurguladı. Özsoy, “Devletimize sesleniyoruz: Filistinli kardeşlerimizin yararına olacak bütün adımları destekliyoruz ve sonuna kadar arkasında olduğumuzu bildiriyoruz. Bu konuda sağlık çalışanları olarak gereken bütün desteği vermeye hazırız.” dedi.

AFSÜ Tıp Fakültesi öğrencisi

“Hekimlerden Sessiz Yürüyüşü”n 17’nci haftasında Gedik Ahmet Paşa (İmaret) Cami bahçesinde okunan Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından sağlık camiası mensupları İsrail’in Filistin katliamına karşı Zafer Meydanına kadar yürüdü.
“FİLİSTİN’DE SOYKIRIM KELİMELERLE ANLATILAMAZ DURUMDA”
Yürüyüş sonunda Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi (AFSÜ) Tıp Fakültesi öğrencisi Serkan Eray Özsoy yaptğı açıklamada, İşgalci İsrail’in, Filistin’de on yıllardır devam ettiği sistematik işgal ve zulümün, 7 Ekim 2023’den bu yana daha da şiddetlenerek 154 gündür, soykırımdan başka hiçbir kelimeyle anlatılamayacak boyutlara ulaştığını belirtti. Özsoy, “Tüm dünyanın gözü önünde devam ediyor. Dünyanın gündeminden düşürülmeye çalışılan katliamların dehşetini bizim tekrar tekrar gözler önüne sermemiz gerekiyor. Gazze’nin kuzeyinde 400 bin civarında Gazzeli kardeşimiz topraklarını terk etmeyi reddedip işgalci terörist İsrail’in bombardımanı altında açlık, susuzluk ve soğukla mücadele ediyor. Han Yunus bölgesinde işgalci teröristler özellikle hastane çevrelerinde keskin nişancılar ile sivilleri öldürüyor. Gazze’nin güneyine sıkışmış 1,5 milyon insan hayatta kalma mücadelesi veriyor. Güneyin son noktası Mısır sınırında, Refah kentinde 1,2 milyon insan bir mahalleye sıkışmış durumda ve İsrail bu bölgeyi bombalamaya, sınır bölgesine sığınan sivilleri öldürmeye devam ediyor. Gazze’ye giren su vanaları kapatıldı. Tarlalar bombalanıyor. Bütün bu saldırılarla birlikte Gazze’ye insani yardımın girmesine de izin verilmiyor. Filistin’in her gün binlerce tır yardıma ihtiyacı varken günde 3-5 tırın girmesine izin veriliyor. Mısır, Gazze sınırına beton barikatlar kurup jiletli teller ile sınırı güçlendiriyor.” dedi.

Sağlık Çalışanları Olarak Filistinli Kardeşlerimizin Yanındayız
“FİLİSTİN’İN YANINDA OLANLARIN EN BÜYÜK SİLAHI BOYKOTTUR”
“İsrail işbirlikçisi devletlerin ve şirketlerin ise, soykırıma olan açıktan desteği devam ediyor. Bir avuç mazlumun karşısında bütün dünya zalimleri tek safta saldırmaya devam ediyor.” diyen AFSÜ Tıp Fakültesi öğrencisi Serkan Eray Özsoy, “Gönlü ve duası Filistin’in yanında olan vicdan sahiplerinin ise en büyük silahlarından biri boykottur. Hayatımızın her alanında ve mesleklerimizde ‘boykot’ çağrımızı tekrarlıyoruz. Boykot; direniştir, mücadeledir, aktif bir eylemdir. İstikrar sağlanırsa düşmanı yenecek güçtedir. Tüm meslektaşlarımıza zulme destek olan ilaç firmalarını boykota devam etmeyi hatırlatıyor, Sağlık Bakanlığı yetkililerinden de aynı hassasiyeti hastane eczanelerinde göstermesini bekliyoruz. Halkımızdan da biz doktorlara ve eczacılara ilaç boykotunu hatırlatmasını bekliyoruz. Buradan devletimize sesleniyoruz: Filistinli kardeşlerimizin yararına olacak bütün adımları destekliyoruz ve sonuna kadar arkasında olduğumuzu bildiriyoruz. Bu konuda sağlık çalışanları olarak gereken bütün desteği vermeye hazırız.” diye konuştu.

Sağlık Çalışanları Olarak Filistinli Kardeşlerimizin Yanındayız
“ZULME KARŞI BOYKOTA DEVAM ETMEKTE KARARLIYIZ”
AFSÜ Tıp Fakültesi öğrencisi Serkan Eray Özsoy, sözlerini şöyle tamamladı: “Bununla birlikte bu süreçte terör devleti İsrail’le olan ticaret hacminin artarak devam ettiğine dair haberler ile yöneticilerin masalarında ve alışveriş listelerinde boykot markalarının olması bizleri düşündürmekte ve rahatsız etmektedir. Biz siviller olarak zulme açıktan destek veren firmalara ve buna göz yumanlara karşı boykota devam etmekte kararlı olduğumuzu tekrar ve tekrar ilan ediyoruz. İnsanlık dışı bütün eylemlerden kurtulmak için verdiğimiz mücadeleyi sonuna kadar sürdüreceğiz. Bu minvalde tüm hekimleri, sağlık çalışanlarını ve bütün vicdan sahibi insanları harekete geçmeye, bu onurlu yürüyüşte yer alarak zulme karşı durmak adına Sessiz Yürüyüş kervanımızda ses olmaya davet ediyoruz. Kanıksamayacağız, normalleştirmeyeceğiz, sabırla ve azimle zulme karşı duranlar olacağız.”

Afyon Haber Son Dakika Afyon Namaz Vakti