Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

“Sanat, Sinema Ve Etkinlik Platosu Kuracağız”

Saadet Partisi Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Beytullah Karataş, seçimi kazanması halinde şehirde sanat, sinema ve etkinlik platosu kuracağını açıkladı.

Saadet Partisi Afyonkarahisar Belediye

Saadet Partisi Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Beytullah Karataş, Sanat, Sinema ve Etkinlik Platosu kuracaklarını belirtti.

“SANAT TOPLUMUN BİRLEŞTİRİCİ GÜCÜDÜR”

Konu hakkında bilgi veren Başkan Adayı Karataş, “Afyonkarahisar’ın sanatsal gelişimine katkı sağlamak için belediye olarak bir ilki gerçekleştireceğiz. Gazeteci, Yazar, Ressam ve Sanatçılar için Sanat, Sinema ve Etkinlik Platosu projesini hayata geçireceğiz. Sanat toplumun birleştirici gücüdür. Bu minvalde sanatçılar, yazarlar, gazeteciler ve ressamlarımızın şehrimiz için ortak değerler üretmesinde, bir arada yaşama iradesi geliştirmesinde, kültürel değerlerin yaşatılmasında büyük bir misyon üstlenmektedirler. Ne var ki bugün şehrimizde; sanatçılarımız, yazarlarımız, gazetecilerimiz ve ressamlarımız üstlendikleri rolleri gerçekleştirmede büyük sorunlarla baş başa kalmışlardır. Özellikle sanatsal ifade özgürlüğünün önündeki engeller nedeniyle, özgür bir biçimde sanatsal üretim yapılamamaktadır. Sanat ancak özgür ve ahlaki olduğu noktada üretken olabilir. Bu nedenle Saadet Partili bir belediye olarak bu grupta bulunan sanatçılarımızın sıkıntıları talepleri ihtiyaçları önceliğimiz olacaktır. Birçok sanatçı, yazar, gazeteci alanı dışında ek işler yaparak geleceğini güvence altına almaya çalışmakta ve hatta sanat faaliyetlerini sona erdirerek başka alanlara yönelmektedir. Bu hususta, şehrimizin bu alandaki geleceğini de gündemimize almak mecburiyetinde olduğumuzu da düşünerek bu grupta bulunan emekçilerimizin bir arada olabilecekleri, yeni fikirler üretebilecekleri, kendilerini daha iyi geliştirip şehrimizin kalkınmasına destek sağlayacakları ‘Sanat, Sinema ve Etkinlik Platosu’nu hayata geçireceğiz. Özellikle şehrimizdeki bu eksikliğin gideilmesi ve sanatçılarımızın, yazarlarımızın ve gazetecilerimizin meslek onuruna yaraşır biçimde yeteneklerini sergilemelerini mümkün kılacağız.’’ dedi.

“SEKTÖRDEKİ EMEKÇİLERİMİZİN ŞARTLARINI İYİLEŞTİRECEĞİZ”

Başkan Adayı Karataş, sözlerini şöyle tamamladı: “Dijital çağın gelişmiş araç ve yöntemleri sayesinde sınırların aşıldığı bir dünyada, ülkelerin kültür ürünleri ve kültür girişimleri ile ekonomik anlamda büyük değerler meydana getirdiği bir süreçteyiz. Bu alanda şehrimizin de ilerlemesi çok kritik bir önem taşımaktadır. Hem zengin kültür yapımızın sağlayacağı avantajla, hem genç, üretken nüfusumuzun verdiği güç ile bu alanda Afyonkarahisarımızınönemli bir noktaya gelmesi ulaşılması zor bir hedef değildir. Bu hedefe, ancak sanat emekçilerimizin şartlarının iyileştirilmesi ile ulaşılabilir. Bu kapsamda, emekçilerimize kurumsal yapılanma, altyapı ve markalaşma alanında hızlandırma, kümelenme, eğitim olanakları da sağlayacağız. Afyonkarahisarımızın bölgenin en güçlü şehri olabilmesi için etkili tanıtım faaliyetlerini ve projelerini kısa sürede hayata geçireceğimizin sözünü veriyoruz. Kültür ve sanatın birleştirici gücü ile yeni bir geleceği hayal eden, bu hedefte birleşen ve başaran bir Afyonkarahisar için biz hazırız.”

“Sanat, Sinema Ve Etkinlik Platosu Kuracağız”

Afyon Haber Son Dakika Afyon Namaz Vakti