Sandıklı’da bayat ekmekler israf edilmiyor

Sandıklı’da bayat ekmekler israf edilmiyor

Sandıklı’da bayat ekmekler israf edilmiyor

Ekmek israfının önüne geçmek için Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl’ün talimatıyla başlatılan “Bayat Ekmek Toplama Kampanyası” halkın takdirini kazandı. Sandıklı Belediyesi, hayvan barınakları ile sokaklarda bulunan kedi, köpek ve kuşlara verilmek üzere çeşitli mahalle ve noktalara, 100 adet bayat ekmek toplama kutusu bıraktı.
Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl; “Toplanan ekmekler, belediyemize ait hayvan barınağı ve ormanlardaki yabani hayvanlara yem olarak veriliyor. Vatandaşlarımızdan da bu konuda olumlu yaklaşımlar gördük. Gerek Belediyeye gerekse bizzat gelip kendi mahalle ve sokaklarına da Bayat Ekmek Toplama kutusu konulmasını isteyen vatandaşlarımıza bu kampanyaya duyarlı olduklarından dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Bayat ekmek toplama çalışmaları devam ederken mahallelere kutu konulmasının da arttığını belirten Başkan Çöl, proje kapsamında bayat ekmeklerin toplanacağı özel olarak hazırlanmış 100 adet kutunun şehrin farklı noktalarına takıldığını, bunların içerisinde biriken bayat ekmeklerin her gün görevliler tarafından araçla toplanıp, Belediye Hayvan Barınağı’nda bulunan kedi ve köpeklerle, şehir çöplüğü civandaki başıboş köpeklere, kuşlara, ayrıca kış aylarında ormanlık alanlarda özellikle kar yağışının ardından yiyecek bulamayan yaban hayvanlarına verileceğini söyledi. (Kocatepe Haber Merkezi)

 

TEMİZLİK YARIŞMASI

 

Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl’ün talimatı ile Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne yardımcı olan, evinin, işyerinin yada sokağının temizliğine yardımcı olan vatandaşların Sandıklı Şehir Hamamı’ndan bir günlük ücretsiz faydalanmaları sağlanacak.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

E-Gazete Arşivi