Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

“Seçim Görevi Gönüllülük Esasına Göre Verilmeli”

Hürriyetçi Eğitimciler Sen İl Başkanı Nizamettin Şenol, seçim görevlerinin gönüllülük esasına göre verilmesi gerektiğini belirterek konuyla ilgili olarak Yüksek Seçim Kuruluna ve Milli Eğitim Bakanlığına müracaat ettiklerini söyledi.

Hürriyetçi Eğitimciler Sen İl

Hürriyetçi Eğitimciler Sen Afyonkarahisar İl Başkanı Nizamettin Şenol, sendika merkezine 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan Mahalli İdareler Seçimi ile ilgili görevler hakkında kamu çalışanlarından şikayetler geldiğini belirtti.

Başkan Şenol, açıklamasında şunları kaydetti: “Bilindiği üzere Yüksek Seçim Kurulu, 135 sayılı genelgede yer alan ‘İlçede görev yapan tüm kamu görevlilerinin 298 sayılı Kanunun 26. maddesinde sayılanlar hariç listesi, mülki idare amiri tarafından yerleşim yeri adresleri esas alınmak suretiyle ilgili ilçe seçim kurulu başkanlıklarına gönderilir. Sandık kurulu görevleri, 298 sayılı Kanun’un 22. ve 23. maddesine göre belirlenmektedir.’  esasına göre kamu çalışanlarına seçim görevlerini vermektedir. Seçim görevinin daha sağlıklı yürütülebilmesi açısından seçim görevinin gönüllülük esasına göre verilmesi gerekir. Evli olanlardan sadece bir kişiye seçim görevi verilmesi, kamu çalışanları arasında büyük oranda eğitim çalışanlarına görev vermek yerine tüm kamu çalışanları arasında daha adaletli bir dağılım yapılması beklenmektedir. Seçim görevi çıkıp istemeyen kişi ile isteyen kişi arasında değişiklik yapılması ve seçim görevi çıkan kamu görevlillerin güvenlik, ulaşım ve yemek ihtiyaçlarının karşılanması seçim sürecinin olumlu geçmesi açısından hayati derecede önem arz etmektedir.”