Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Sezer Küçükkurt
e-posta: YAZARIN TÜM YAZILARI

SEÇİM SÖYLENCELERİ

Seçim sürecine doğru hızla ilerliyoruz. Ülke genelinde de, ilimiz genelinde de seçim haberleri “gırla” gidiyor. Anketler havada uçuşuyor. Herkes kendince belirlediği isimler üzerinden anket yürütüyor sanal alemde.
Gerçek alemde ise hesaplar bambaşka… Yurt sathına baktığımızda bir cenah 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül öncülüğünde muhafazakar bir sağ parti kurulacağından, AK Parti’nin kuruluşunda da yer alan bazı isimlerin bu yeni parti çalışmalarında yer aldığından bahsediyor.
Bir başka cenah ise 10. Cumhurbaşkanı hemşehrimiz Ahmet Necdet Sezer’in siyasette yer alacağından bahsediyor. CHP’de sancılı sürece yön vermeye çalışan bir grubun CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşmelerinin son merhalesine ulaştığından, Kılıçdaroğlu’nun itirazı olmazsa CHP Kurultayı’nda Ahmet Necdet Sezer gibi sürpriz bir ismin CHP liderliğine aday gösterileceğinden bahsediliyor. Böylece parti içi çekişme ve kavgalara “ağabey” formülü ile geçiş süreci tanınmış olacak. Eğer Kılıçdaroğlu makamından ayrılmayı kabul etmezse sol kesimi derleyip toplayacak Sezer öncülüğünde yeni bir partiden bahsediliyor.
Abdullah Gül ya da Ahmet Necdet Sezer’e böyle bir teklifte bulunuldu mu, bulunulduysa onların konuya ilgisi nasıl, bunları zaman gösterecek.
***
Afyonkarahisar özelinde baktığımızda ise “aday adayı” olarak birçok isim anılır oldu. Bu isimlerin bazıları “planlı ve maksatlı” olarak zikredilirken, bazıları da “isim pompalama”ya yönelik çabalar olarak yorumlanıyor.
Biraz daha zaman gerek… Zamanın süzgecinden süzüldükçe isimler daha çok netlik ve ciddiyet kazanacaktır.
Biz bugünlük İYİ Parti’nin Afyonkarahisar Belediye Başkan adaylığı için Afyonkarahisar eski Belediye Başkanlarından Hayrettin Burat’un isminin anılmaya başlandığını belirtmekle yetinelim. MHP’den Belediye Başkanı seçilen, sonrasında MHP’den yeniden aday olup AK Parti ve Burhanettin Çoban karşısında kaybeden, zaman içerisinde MHP’den İYİ Parti’ye geçen Hayrettin Barut’un yeniden adaylığı şehirde nasıl bir kabul görür, bilemiyoruz…
Uzun yıllardır Afyonkarahisar dışında yaşayan Barut’un da bu konuda ne düşündüğü şimdilik belirsiz. Dedik ya; zaman lazım…
***
Şu an için resmen Afyonkarahisar Belediye Başkan aday adaylığını açıklayan iki isim mevcut. AK Parti’den mevcut Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ile İYİ Parti’den İGM üyesi Alper Yağcı aday adaylıklarını kamuoyu önünde ilan ettiler.
İsimleri AK Parti’den Belediye Başkan aday adaylığı için geçen İGM Başkanı ve Belediye eski Başkanı Burhanettin Çoban ile eski Milletvekili Mahmut Koçak ise Kocatepe Gazetesi’nin kendilerine yönelik soruları üzerine “aday adayı olabilecekleri”nin sinyalini verdiler geçtiğimiz günlerde. AK Parti Merkez ilçe eski Başkanı Bülent Eser de adaylığını gazeteniz Kocatepe vasıtasıyla kamuoyuna ilan etti.
Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’in son twitter paylaşımına dikkat çekerek “söylenti analizi”ni tamamlayalım. Motokros pistinden görüntüler paylaşan Afyonkarahisar Belediye Başkanı ve AK Parti Belediye Başkan aday adayı Mehmet Zeybek “Herkesi piste bekliyoruz” demiş son mesajında…
Bakalım bu pist daha kimleri görecek?

YAZARLAR

TÜMÜ

SON HABERLER