Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Şehit Murat Saraç İlkokulu’nda Ramazan Etkinliği Düzenlendi

Ramazan ayın neşesi ve huzurunun topluca yaşanması için Şehit Murat Saraç İlkokulu’nda Ramazan ayı etkinliği organize edildi.

Ramazan ayın neşesi ve

Etkinlik; Semazen gösterisi ile başladı ve ardından İlahiler, Halk Oyunları, Mehter, Nasreddin Hoca gibi pek çok gösteri ile devam etti. Ramazan’ın simgelerinden olan Hacivat Karagöz, Âşık ile Maşuk, Kâtibim Katibim gösterileri öğrenci ve veliler tarafından ilgi gördü. Etkinlik programı okul bahçesinde gerçekleştirildi.

Ramazan etkinliğinde yapılan çekilişler heyecanlı dakikaların yaşanmasını sağladı. Farklı kurum ve kişilerden alınan destekle birlikte toplanan hediyeler, çekiliş bileti alan öğrenci ve velilere kura yoluyla ulaştırıldı. Ayrıca etkinlik boyunca Ramazan Şerbeti, Ramazan macunu, Lokma tatlısı başta olmak üzere birçok ürün öğrenci ve velilerin beğenisine sunuldu.

Şehit Murat Saraç İlkokulu Müdürü İsa Urhanoğlu, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Bereketin, huzurun timsali olan bu önemli ayda, geleneklerimizi de gözeterek yürüttüğümüz etkinliğimiz geçmişi bugüne taşıyarak öğrencilerimize eski Ramazan’ları yaşattı. Öğrenci ve velilerimizle hem eğlenmek hem de Ramazan ayının sembollerini yaşatmak için gerçekleştirdiğimiz etkinliğimizin amacına ulaşmış olmasını temenni ediyoruz. Çekiliş etkinliği için desteklerini sunan tüm kurum ve kişilere bu desteklerinden dolayı müteşekkiriz. Etkinliğe katılımlarından dolayı veli ve öğrencilerimize teşekkür ediyor, huzurlu bir Ramazan ayı geçirmelerini diliyoruz. Koordinatörlüğümde yürütülen Ramazan etkenliğimize katkı sağlayan tüm yönetici ve öğretmenlere teşekkür ediyorum.”

Şehit Murat Saraç İlkokulu’nda Ramazan Etkinliği Düzenlendi