DOLAR 17,9669 0.29%
EURO 18,2942 0.26%
ALTIN 1.024,230,14
BITCOIN 4262143,38%
Afyonkarahisar
24°

AÇIK

13:15

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Şehitlerimizi unutmayacağız, unutturmayacağız – Kocatepe Gazetesi

Şehitlerimizi unutmayacağız, unutturmayacağız – Kocatepe Gazetesi

ABONE OL
14 Nisan 2016 14:35
Şehitlerimizi unutmayacağız, unutturmayacağız – Kocatepe Gazetesi
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Şehitlerimizi unutmayacağız, unutturmayacağız

CHP İl Başkanı Kemal Demirkırkan, haftalık basın toplantısında Afyonkarahisar ve Türkiye gündemindeki konulara ilişkin açıklama yaptı. Şehit haberlerinin gelmeye devam ettiğini, yüreklerin yandığını ifade eden Demirkırkan, “Sadece dün Mardin Nusaybin, Şırnak ve Hakkari’de 5 şehit verdik. Ülkemizde terör canlarımızı almaya devam ediyor. Maalesef şehit haberlerine alışır olduk. Maalesef artık şehit haberleri gazetelerde 3’üncü sayfa haberi oldu. Artık şehit sayısı belirli rakamlara ulaşmadıkça dikkat çekmez oldu. Bu vatandaşa ne oldu? 1 şehit cenazesinde on binlerin sokağa döküldüğü Afyon’a ne oldu? İktidarı ve yandaşları anlıyorum ama benim vatandaşıma ne oldu? Biz bunları unutmayacağız, unutturmayacağız” dedi.
ÜLKE ELDEN GİDİYOR
AKP’nin şehit haberlerini örtbas etmeye çalıştığına dikkat çeken Demirkırkan, “Şehit haberlerini örtbas etmek için gündem saptıranlara oraya buraya çelenk bırakıp muhalefeti, ana muhalefet liderini kınayanlara fırsat vermeyeceğiz. Ülke elden gidiyor. Mehmetçik her gün vurulmaya devam ediyor. Onlar ana muhalefet liderini kınama peşinde. Bir yazarımızın dediği gibi bu ülkede en güzel şey AKP’li olmak. Fethullah Hoca’yı on binlerle ülkeye çağırırsın ‘yeter artık hocam hasret bitsin dön dersin’, sevinirsin, bakanların methiyeler düzer sevinirsin. Ardından paralel yapı bize tuzak kurdu onları alt ettik dersin yine sevinirsin. Kendine sahte düşmanlar üretip mağduriyet oluşturmaya çalışırsın. Sıfır terörle aldığın iktidarda 14 yılın sonunda hergün şehit verirsin. Başkalarını suçlar sevinirsin” diye konuştu.
HER SORUNDA SUÇLU
İLAN EDİLİYOR
Ülkedeki her sorunun kabahatlisinin CHP ya da dış güçler olarak ilan edildiğine dikkat çeken Demirkırkan, şöyle devam etti:
“Ülke iç savaşın eşiğini gelir suçlu CHP. Emevi Camisi’nde namaz kılma hayaliyle yola çıkarsın sonuçta 3 milyon Suriyeli bizim ülkemizde namaz kılmaya başlar suçlu CHP. Bütün komşularınla kavgalı hale gelirsin suçlu CHP. Ekonomide hiçbir şey istediğin gibi gitmez suçlu dış güçlerle işbirliği yapan CHP. Ülkede hırsızlık, ahlaksızlık diz boyu olur suçlu CHP. 50 milyon vatandaşımızın kimlik bilgileri çalınır, özel sağlık bilgileri bakanlık tarafından ticari firmalara satılır suçlu CHP örgütleri. Siz 14 yılda ne yaptınız ki. Herşeyin suçlusu CHP. Siz nasıl bir iktidarsınız ki. Herşeyi siz yapıyorsunuz, suçlusu muhalefet.”
ÇOCUK İSTİSMARINI,
KADINA ŞİDDETİ KINAYIN
AKP İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven’in CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu eleştirmesine de değinen CHP İl Başkanı Kemal Demirkırkan, “Bizce asıl kınanması gereken, önce yandaş vakıfların kurulması, bu vakıflar üzerinden siyaset yapılması, bu vakıflara bağışın ve üyeliğin neredeyse zorunlu hale getirilmesidir. Daha vahimi ise bu yandaş vakıflara ait yurtlarda çocuklara cinsel istismar yapılması, cinsel istismar yapanların da devlet gücüyle korunmasıdır. Türkiye’de cinsel istismar vakaları çığ gibi, büyürken, adı geçen vakıfta her gün yeni bir iddia ortaya atılırken siz çıkın Sayın Kılıçdaroğlu’nu kınayın. Çocuk istismarı kadar kadınlarımız da istismar edilmektedir. Türkiye’de kadınların, yüzde 39’u fiziksel şiddete, yüzde 15’i cinsel şiddete, yüzde 44’ü duygusal şiddete maruz kalmaktadır. Her 10 kadından 3’ü fiziksel ya da cinsel şiddete maruz kalmaktadır. Her 10 kadından 1’i gebeliği sırasında fiziksel şiddete maruz kalmıştır” ifadelerini kullandı.
DENİZ FENERİ HATIRLATMASI
İktidar partisinin daha önce de bazı dernek ve vakıfları koruduğuna dikkat çeken Demirkırkan, “Deniz Feneri” dosyasını hatırlattı. Demirkırkan, “Ensar Vakfı’nda yaşananlar ve sonrasında siyaset kurumunun bu vakfı koruması, ilk kez karşılaştığımız bir olay değil. Deniz Feneri’nde, Kombassan’da, Yimpaş’ta, Jet Fadıl’da dolandırıcılık suçlarının korunduğunu, saklandığını görmüştük. 17-25 Aralık operasyonlar�� sırasında Makedonya’da kâğıt üzerinde üniversite kurulup paraların ortadan kaybolduğu iddiaları gündeme gelmişti. Görülüyor ki dini siyasete alet etmekte mahir olan AKP, dünyevi isteklerin peşine düşmüş” ifadelerini kullandı.
KUL HAKKI
 BÖYLE Mİ KORUNUR?
AKP’nin “kul hakkı” vurgusu yaptığını, ama faaliyetlerinin bu vurguya ters bir şekilde sürdürüldüğünü belirten Demirkırkan, şöyle devam etti:
“Biz kul hakkı yemeyeceğiz diye ortaya çıkan siz değilmisiniz? O zaman cevap verin;
1- AKÜ’de yeni işe başlayan öğretim üyelerinin ilk maaşları “Himmet parası” adı altında malum vakıflara bağış olarak alınmakta mıdır?
2- Hastanelerde, KİT’lerde işe alınacak olan taşeron işçilerin kimler olacağı niye AKP İl ve Merkez İlçe Başkanlığı tarafından belirlenmektedir?
Haktan adaletten bahsedenler tüm işe alınanları kendileri belirlerken kul hakkı yediklerini niye düşünmezler. Evet ülkemizde her dönem adam kayırmalar olmuştur. Ancak muhalefet ya da iktidar yanlısı olmayanlar, ‘bitaraf olmayan bertaraf olur’ anlayışıyla hiçbir dönemde bugünkü kadar ezilmedi, çiğnenmedi.”
SÖZ KONUSU AKP İSE
RANT İHTİMALİ VAR
Afyonkarahisar’da Endüstri Meslek Lisesi’nin yıkılıp yıkılmayacağı tartışmalarının yaşandığını da hatırlatan CHP İl Başkanı Kemal Demirkırkan, “Adalet ve Kalkınma Partisi İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun sözlerine dikkat çekerek ‘Endüstri Meslek Lisesi park olacak, rant olmayacak’ dedi. Bu sözlere inanmak istiyoruz, ama konu AKP ve şehir yönetimi olunca aklımıza rantsız bir imar, rantsız bir düzenleme gelmiyor. Umarız bu kez verilen sözler tutulur” dedi.
Demirkırkan, Birinci Lig’e çıkan Afyonkarahisar Belediyesi Voleybol Takımı’nı, bu başarıda emeği geçen yetkilileri ve sporcuları da kutladı. (Kocatepe Haber Merkezi)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.