“Şehrimizi vatandaşımızla birlikte yönetiyoruz”

“Şehrimizi vatandaşımızla birlikte yönetiyoruz”

Burmalı Mahallesi’ni ziyaret eden Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, şehri vatandaşla birlikte yönettiklerini tekrarladı

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Burmalı Mahallesi’ni ziyaret etti.  Zeybek’in yaptığı ziyarete AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Av. Ali Özkaya, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Ziya Coşkun Karadeniz, AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Ethem Karahan, Belediye Başkan Yardımcıları Murat Öner ve Süleyman Karakuş da katıldı.

Her Cuma Namazı’nı bir mahallede kılan ve vatandaşların talep ve önerilerini alan Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Burmalı Mahallesi’nde kıldığı Cuma namazı sonrası Belediye’nin mahallede yaptığı çalışmaları yerinde inceledi. Belediye Birim Müdürlerinin de eşlik ettiği mahalle ziyaretinde Başkan Zeybek, mahalle muhtarı Suat Uygur’dan mahallelerine yapılmasını istediği talepleri aldı.

“SORUNLARI YERİNDE TESPİT EDİYORUZ”

Ziyaret sonrası açıklamalarda bulunan AK Parti Milletvekili Özkaya, “Belediye Başkanımız her hafta bir mahallede Cuma Namazı kılıyor. Bizler de kendisine eşlik ederek hem Cuma Namazı’nı kılıyor hem de mahalle sakinleri ile bir araya geliyoruz. Söz verdiğimiz gibi mahallelerdeki sorunları yerinde tespit ederek anında çözüme kavuşması gerekenler anında, zaman içerisinde çözülmesi gerekenlerde planlama dahilinde çözülüyor. Daha iyi bir Afyonkarahisar için çalışmaya devam ediyoruz.” diye konuştu.

GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİ

‘Gönül Belediyeciliği’ sloganıyla her hafta Cuma günü bir mahallede Cuma namazı kıldıklarını hatırlatan Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, bu hafta ziyaret ettikleri Burmalı Mahallesi’ne AK Parti Milletvekili Av. Ali Özkaya’nın da katıldığı söyledi. Zeybek, “Muhtarımızın mahallesinde gösterdiği eksikleri ve talepleri yerinde gördük ve inceleyerek, arkadaşlarımıza gerekli talimatları verdik. Mahallemizdeki eksiklerin en kısa süre içerisinde çözüme kavuşacak. Gönül Belediyeciliği ile yola çıktık. Vatandaşlarımızın ayağına giderek onlarla bire bir yüz yüze sorunlarını dinleyip çözüme kavuşturuyoruz. Seçim öncesi ifade ettiğimiz gibi vatandaşlarımızla birlikte şehrimizi yönetiyoruz.” dedi.>> Kocatepe Haber Merkezi

ANLADIKLARI ŞEKİLDE YORUM YAPIYORLAR

Nostaljik Tramvay konusunda yapılan eleştirilere cevap veren Zeybek, AFRAY ve Nostaljik Tramvay projesi birilerinin yanlış anladığını söyleyerek şu ifadeleri kullandı: “Projeye kazmayı vurun, bir an önce başlasın yönünde eleştiriyorlar. Bunun planlaması ve hesaplaması var. Alt ve üst yapısı var. İhale süreci var. Sayın Ulaştırma Bakanımız Adil Karaismailoğlu Devlet Demiryolları Genel Müdürlüğü’ndeki yetkililere gerekli talimatı verdi. Gerekli değerlendirmeler yapılıyor. İstanbul’daki tünel ile Taksim arasında çalışan Nostaljik Tramvay var. Bunun aynısını Amasya’da uygulamaya geçmişler. Biz de onu gördüğümüzde tarihi mekânlarımızın çok olduğunu yetkililere ifade ettik. Dün DDY Genel Müdürlüğü’nden arkadaşlar geldikler. Belediye Başkan Yardımcımız Murat Öner Bey ile güzergâhı gezip incelediler. İnşallah aynısını bizde şehrimize yapmayı planlıyoruz. Arkadaşlarımız yanlış anlıyor. Bazı internet siteleri anladığı şekilde yorum yapmaya çalışıyor. Biz de Afyonkarahisar için çalışmaya devam ediyoruz.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

E-Gazete Arşivi