DOLAR 16,7832 0.34%
EURO 17,4971 -0.28%
ALTIN 974,310,49
BITCOIN 318709-1,36%
Afyonkarahisar
26°

AÇIK

20:47

AKŞAM'A KALAN SÜRE

“Şeker fabrikalarını kapatmayın” – Kocatepe Gazetesi

“Şeker fabrikalarını kapatmayın” – Kocatepe Gazetesi

ABONE OL
9 Mart 2018 15:52
“Şeker fabrikalarını kapatmayın” – Kocatepe Gazetesi
0

BEĞENDİM

ABONE OL
“Şeker fabrikalarını kapatmayın”

Saadet Partisi (SP) İl Başkanı Adnan Şenel partide düzenlediği toplantıda gündeme yönelik değerlendirmelerde bulundu.
ASIL OLAN ZİHNİYET DEĞİŞİMİ
İslam inancının cenneti dahi anaların ayakları altına sererek kadına en büyük değeri verdiğini belirten SP İl Başkanı Adnan Şenel parti olarak, kadına yönelik her türlü baskı, şiddet ve ayrımcılığa karşı olduklarını kaydetti. Şenel, “Elbette kadına yönelik şiddeti engelleyici tedbirler alınmalıdır. Ancak yaşadığımız süreç göstermiştir ki, ne kadar kanun değiştirirseniz değiştirin, şiddet azalmak yerine artmaktadır. Bu yüzden biz diyoruz ki; asıl olan kanunları değil, zihniyetleri değiştirmektir. Bunun yolu da önce ahlak ve maneviyat diyerek vicdanlara manevi değerleri yerleştirmektir. SP olarak kadın erkek ayırımı yapmayan, kadınımıza saygınlık kazandıran ve aileyi yücelten bir Türkiye’nin teminatıdır. Bu duygularla, tüm hanım kardeşlerimizin 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyorum” dedi.
“ÜLKE SİYASETİNİ SP BELİRLEYECEK”
Türkiye’nin önümüzdeki dönem siyasetini partisinin belirleyeceğini iddia eden Şenel, “Bizi kınamaya kalkanların, bizi tenkit edenlerin, bize akıl verenlerin hiçbirisi bizim ne dediğimizi okumamış, okumuyor. Dinlememiş, dinlemiyor. Hiçbir tanesi söylediğimiz bir itiraza, konuya ‘Ya şu şöyle değil de böyle olmalıdır. Siz yanlışsınız’ demiyor. Onun için biz bütün bu kınayanların kınamasına bakmadan, sadece Cenab-ı Hakk’ın rızasını ve bu milletin faydasını düşünerek tavır koyuyoruz, tavır oluşturuyoruz. Şu anda memleketimizde öyle bir hava doğdu ki adeta Saadet Partisi rehber oldu. Pusula oldu” diye konuştu.
“USLÜP KUCAKLAŞMAYI EMREDİYOR”
SP’nin kriterlerini ortaya koyduğunu belirten Şenel, “Bizim siyasi üslubumuz var. Üslubumuz bize kucaklaşmayı emrediyor. Bizim yönetim anlayışımız; işi ehline vermek. Bizim bir Türkiye vizyonumuz var. Hem içerisinde yaşayan insanlar ‘ne kadar güzel bir memleketim var’ desin, dışarıdan bakanlar da Türkiye’ye imrensin. Adalette 70’inci 80’inci sırada olmak istemiyoruz. Yolsuzlukta zirve yapan ülkelerin arasında sayılmak istemiyoruz. Biz ekonomik olarak dışarıya, bağımlı, muhtaç borca mahkûm bir ülke olmak istemiyoruz. Kendi sanayisini kurmuş, ihtiyacı olan her şeyi kendisi üretmiş, kendi kendine yeterli zirve yapan bir ülke olmak istiyoruz. Bizim vizyonumuz farklı. En büyük kalemin faiz olduğu bir bütçe istemiyoruz, denk bütçe istiyoruz. Asgari ücretin açlık sınırında kalmasına rıza gösteren bir ülke olmak istemiyoruz. Bizim vizyonumuza onların hayalleri bile erişemez” şeklinde konuştu.
“İTİRAZIMIZ SEN FARKLISIN TAVRINA”
Son günlerde herkesin “seçim ittifakı” konusunu da içeren ve Meclise gelen yasal düzenlemeyi konuştuğunu belirten Şenel şöyle konuştu: “Sanki bu kanun teklifi Meclisten geçecek hemen ittifaklar kurulacak. İttifakların kurulmasına da gerek yok. Çünkü öyle bir hava estiriyorlar ki ittifak yapan partiler tek partiymiş gibi hareket edecekler. Bunu da ‘milli’ üzüntü verici kendi dışındakileri de ‘gayri milli’ gibi bir tarifin içine giriyorlar. Bu konudaki mantığı ve aceleyi anlamak mümkün değil. Bu dönemde içeride bir bütün olarak birliği sağlamak önemlidir. Yoksa belli bir istikamette kafadarlık yapanlar bir araya gelebilirler. Kimsenin de buna itirazı olmaz. Ama ‘Benimle beraber değilsen sen farklısın, gibi bir hava estirmeye kalkıyorlar. İtirazımız bu tavra. Milliliğin sevabıyla ve hatasıyla bütün milleti kucaklayabilmektir. Siz milletin yarısından fazlasını elinizin tersiyle iteleyip, kendinizi milli addederseniz bu uygun değildir.”
“MİLLİ GÖRÜŞÇÜNÜN YERİ SP”
“Kimse kendini kandırmasın. Eğer bir insan hakiki manada milli görüşçü olduğunu iddia ediyorsa onun yeri SP’dir” diyen Şenel şu ifadeleri kullandı: “SP dışında bir milli görüş olmaz, yoktur. Milli görüş Erbakan Hocamızın kurduğu bütün fabrikaları satıp, yıkmak, bu ülkeyi borca mahkum etmek değildir. Milli görüş şahsiyetli bir dış politika izlemeyi, karşısında büyük tehlikeler olsa bile dik durmayı ve risk almayı gerektirir. Siz bunlardan bir tanesini yapamıyorsanız milli görüş dudaklarınızın arasındaki bir kelimeden ibarettir. SP olarak biz hazır olmak mecburiyetindeyiz. Bütün partilerle temas içinde olacağız. AK Parti çeşitli kanunlar yapılırken bizim fikirlerimizi alırsa elbette onlara ileteceğiz. Biz Meclis’te temsil edilmiyoruz. Meclisteki kanunları da muhalefetin bütün itirazlarına rağmen bugün iktidarda bulunan parti veya partiler geçiriyor. Onun için bu temasa ihtiyaç var. Muhalefetteki partilerle de elbette dirsek temasında bulunacağız. Biz memleketin tamamını kucaklıyoruz.”
“YETKİLİLERE AFYON’DAN
SESLENİYORUM”
Yöneticilerin, yetkililerin yeniden aldatılmamaları için Afyon’dan seslendiğini vurgulayan Şenel, “Gelin yerli tarım ürünümüz olan şeker pancarlarını yok etmeyin. Binlerce kişinin istihdam edildiği 14 Şeker Fabrikasını kapatmayın, satılmasına müsaade etmeyin. Gelin çağın büyük zehirlerinden olan nişasta bazlı tatlandırıcıların üretimini yasaklayın. Gelin Cargill gibi Siyonist firmaların insanımızın sağlığı üzerinden servet yığmasına mani olun. Yerli ve milli şekerimize sahip çıkın, şeker pancarı üretimindeki kotaları kaldırın, çiftçimizi ayağa kaldırın, ülke insanımızın üretimine destek olun! En önemlisi de, gelin Siyonizm’in bu milleti köleleştirmesine ve yumuşak lokma haline getirmesine müsaade etmeyin” dedi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.