Selvi, Afyon teşkilatının başarısını kutladı

Selvi, Afyon teşkilatının başarısını kutladı

Eğitim Bir-Sen Afyonkarahisar 1 Nolu Şubesi’nin hafta sonu İl Divan Kurulu Toplantısında sendika üyelerini Eğitim Bir-Sen Genel Sekreteri Latif Selvi yalnız bırakmadı. Selvi, konfederasyon başarısının örgüsünde emek ve mücadeleleri olduğunu vurguladığı Afyonkarahisar teşkilatını başarılarından dolayı kutladı

 

Eğitim Bir-Sen Afyonkarahisar 1 Nolu Şubesi İl Divan Kurulu Toplantısına; İlçe Temsilcileri, Kadınlar Komisyonu, Disiplin ve Denetleme Kurulu üyeleri katıldı.
“ZİYARETLER DEVAM EDİYOR”
Toplantının açış konuşmasında Şube Başkanı Mustafa Arslan, şube faaliyetleri hakkında bilgiler vererek, “15 Mayıs mutabakatımızı imzaladık. Sendikamız şehrimizde tarihindeki en yüksek üye sayısına ulaştı. 5 bin 587 üye sayısına ulaşmamızda emeği geçen tüm teşkilatımıza, 5 bin 587 kardeşimize en kalbi duygularla teşekkür ediyorum. Okul, kurum ziyaretlerimiz merkez ilçede ve 17 ilçemizde devam ediyor. Şehrimizi karış karış, okullarımızı adım adım, eğitim çalışanı kardeşlerimizin her birine ulaşana kadar ziyaretlerimize hız kesmeksizin devam ediyoruz.” ifadelerine yer verdi.
“ASIL OLAN ZİRVEDE KALABİLMEK”
Eğitim Bir-Sen Genel Sekreteri Latif Selvi toplantıda yaptığı konuşmada, bir kez daha genel yetkili sendika olan Eğitim-Bir-Sen’in memurlara hizmet verme noktasında yüzde 70’e ulaşmış bir konfederasyon olduklarını belirtti. Selvi, “Bu başarımızla Avrupa’da, en fazla memur örgütlenmesini gerçekleştirmiş bir konfederasyonuz. Bu oran, diğer ülkelerde yüzde 10 ile yüzde 30 arasında değişiyor. Hiçbir başarı, çözüm kendiliğinden gerçekleşmez. Ter dökmeden kazanım elde edilemez. Sıkıntılı süreçlerden geçerek, büyük emekler vererek bugünlere geldik. Zirvede olmak önemli ama yeterli değildir. Asıl olan, zirvede kalıcı olabilmektir. Bunun için de beklentileri karşılayacak çalışmalarla sürdürülebilir olmaktır. Biz olup bitenlerin, taleplerin, sorunların, güçlüklerin, yapılması gerekenlerin farkındayız. Eğitim çalışanlarımızın sorunlarını tespit eden, önerileriyle birlikte sorunları yetkililere taşıyan, çözüm üreten, kazanımlara imza atan yetkili sendika olarak, hiçbir zaman elimizdekilerle, ürettiklerimizle, kazandırdıklarımızla yetinmedik, yetinmiyoruz, yetinmeyeceğiz. ‘Her zaman daha iyisi vardır ve mümkündür’ anlayışıyla hareket ediyoruz.” dedi.
“ÖĞRETMENLİK MESLEK OLARAK
CAZİBEYE KAVUŞTURULMALI”
Sendikacılıkta örgütlenme oranının sorunların azalmasıyla ters orantılı olduğunu kaydeden Selvi şu ifadeleri kullandı: “Örgütlenme oranımız arttıkça sorunlar azalacaktır. Güçlü bir örgütlenmeyle üstesinden gelemeyeceğimiz hiçbir sorun yoktur. Bütün kamu görevlilerinin sorunu bizim sorunumuzdur. Şimdiye kadar birçok sorunun çözüme kavuşturulmasını sağladık. Bir hak ve özgürlük hareketi olarak, sorunları çözme çabamız, haksızlıkları giderme mücadelemiz devam edecek. Öğretmenlik Meslek Kanunu’nun, paydaşların katılımına da imkân verecek şekilde acilen çıkarılması gereklidir. Öğretmenlik, bir kariyer mesleği olarak öğrencilerin öncelikle tercih edeceği bir cazibeye kavuşturulmalıdır. Öğretmenlerin eğitim politikalarına katkı verebilmeleri sağlanmalı; yetişmesi, mesleğe girişi, eğitimi ve gelişimi özel olmalıdır. Eğitim çalışanları kronik sorunlardan arındırılmalı, istihdamda güçlük çekilen bölgelerde, bölgelerarası eğitim-öğretim farklılıklarının azalması için mali destekleme yapılmalıdır.”
GENEL SEKRETER AFYON
TEŞKİLATINDAN ÖVGÜYLE SÖZ ETTİ
Selvi sözlerine şöyle devam etti: “Toplu Sözleşme hususunda kamu çalışanlarının menfaatini esas alarak diğer konfederasyonlara bir çağrıda bulunduk. Kamu-Sen’den çağrımıza bir cevap var. Kamu çalışanlarının mali, özlük haklarında iyileştirme kazanım anlamında olumlu değerlendirme olursa kamu çalışanlarının yararına olur. Bu hususta Kamu-Sen’in cevabını değerli buluyoruz. Sendikacılık emeğin karşılığının alınması ve insanca yaşanabilir bir ortama kavuşmayı içerir. Onun için de emek ve özgürlük mücadelesi yan yana gelir. Eğer bir yerde insanlar emeğinin karşılığını alamıyorsa, orada özgür bir toplumdan söz etmek mümkün değildir. Özgürlük mücadelesi verenler eğer emeği küçümserse ve insanların açlığıyla, yokluğuyla, geçimiyle ilgilenmezse orada özgür bir toplum üretemezsiniz. Her bir arkadaşımızla özel ilgilendiniz. Kararlılıkla mücadeleye devam ettiniz ve sonunda bu başarı öyküsü ortaya çıktı. Rekabetli bir ortamda dünyanın hiçbir yerinde bütün hizmet kollarında veya iş kollarında yetkili başka bir konfederasyon yok. Bu konfederasyon başarısının örgüsü sizin emeğiniz ve mücadelenizin sonucudur. Afyonkarahisar teşkilatını başarılarından dolayı kutluyorum.” >> Esra KÜÇÜKKURT’un Haberi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

E-Gazete Arşivi