Serteser, albikere.com’u TV100’de anlattı

Serteser, albikere.com’u TV100’de anlattı

ATSO Başkanı Hüsnü Serteser, TV100’de Mine Uzun’un sunduğu
Güne Bakış programında Afyonkarahisar’ın yeni markası albikere.com
e-ticaret platformunu anlattı

 

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, “Yaklaşık 11 ay önce Sayın Valimiz Gökmen Çiçek, Afyonkarahisar’a atandı. Biz, Sayın Valimiz’i Afyonkarahisar için şans olarak görüyoruz. Sayın Valimiz, projelerle gündeme geldi; göreve başlayalı 1 sene bile olmadan birçok projeyi bitirdi. Bu projelerden bir tanesi de Kadın Kültür Evleri ve Kooperatifleri’dir. Kısa sürede ilimiz genelinde 23 adet Kadın Kültür Evi, 16 adet de Kadın Kooperatifi kuruldu, hepsi Ticaret ve Sanayi Odaları’na kayıtlarını yaptırdı. Şu anda 100’lerce çeşit mal üretiyorlar. Sayın Valimiz, ‘Kadın Kooperatiflerimiz’in ürünlerinin satışını kurumsallaştıralım, aynı zamanda Afyonumuz’un, bölgemizin ve ülkemizin bütün ürünlerinin satılabileceği bir e-ticaret sitesi oluşturalım. Bu e-ticaret sitesini Afyon Eğitim Vakfı kursun, bu sitenin tüm geliri de ihtiyaç sahibi öğrencilere verilsin’ dedi. Ben, aynı zamanda Afyon Eğitim Vakfı’nın da Yönetim Kurulu Başkanı’yım. Sayın Valimiz’in talimatı üzerine Afyon Eğitim Vakfı İktisadi İşletmesi aracılığıyla albikere.com’u kurduk. Albikere.com açılalı 10 gün oldu, daha şimdiden 45 öğrencinin 1 yıllık eğitimini sağlayacak bir gelir elde ettik. Albikere.com’un fikir babası Sayın Valimiz’dir. Kısa zamanda iyi bir noktaya eriştik.” dedi.
“VALİLİK VE ATSO DESTEKLİYOR”
Serteser, şöyle devam etti:
“Albikere.com’da Kadın Kültür Evleri’nde üretilen ürünlerin yanı sıra birçok kategorimiz olmaya başladı. 10 günlük sürede 15 bin ürün, albikere.com’a yüklendi; yaklaşık 750 mağaza açıldı. Her gün 10-15 mağaza, 250-300 ürün ile sitemizde yer almaktalar. Sayın Valimiz’in girişimiyle diğer illerden de mağaza açılıyor. Afyonkarahisar, gastronomi şehri. Dünyadaki 36 şehirden, Türkiye’deki 3 şehirden bir tanesi. Sucuğumuzu, lokumumuzu, haşhaş ezmemizi bilmeyen yok. Gıda ürünlerimizin birçoğu Coğrafi İşaret tescillidir. Gıda ürünlerinin yanı sıra her kategoriden ürünü sitemizde bulmak mümkün. Mermer, Afyonumuz’un bir klasiğidir. Mermer el sanatları ürünleri, mermer ev malzemeleri ürünleri, ulusal markalarımızın ürünleri de burada mevcut. Albikere.com’dan herkes güvenli bir şekilde alışveriş yapabilir; çünkü Afyonkarahisar Valiliği’nin, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası’nın desteklediği bir internet sitesidir.”
“E-TİCARET ÜZERİNDEN
ALIŞVERİŞ ARTTI”
Serteser, e-ticaret üzerinden yapılan alışverişin artış gösterdiğini belirterek, “Türkiye’de ve dünyada e-ticaret, pandemi döneminde 10 yılda geleceği yere geldi. E-ticaret üzerinden alışveriş çok arttı. E-ticaret sitelerinden alışveriş yapacak kişilere tavsiyem, güvenilir siteleri tercih etmeleridir. Bu konuda Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden alınan Güven Damgası’nın büyük önemi var. İnternet sitelerinde Güven Damgası’nın olmasına dikkat edilmesi gerektiğine inanıyorum. Ayrıca kredi kartı ile işlem yapıldığı için SSL güvenlik şifrelemesinin internet sitelerinde şifreli işlem yapılması gerekmektedir. İnternet siteleri için yapılan yorumları karşılaştırarak, iyi yorumların olduğu internet sitesinden alışveriş yapılması çok önemlidir” ifadelerini kullandı. >> Ş. Cüneyt BURSALIOĞLU’nun Haberi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

E-Gazete Arşivi