DOLAR 16,8853 -2.7%
EURO 17,8334 -2.47%
ALTIN 991,58-2,31
BITCOIN 360471-1,28%
Afyonkarahisar
20°

PARÇALI BULUTLU

13:12

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Sevim: Kaynağı nerden buldular? – Kocatepe Gazetesi

ABONE OL
6 Ekim 2015 17:30
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Sevim: Kaynağı nerden buldular?

MHP Milletvekili Adayı Ertuğrul Sevim, AKP’nin seçim beyannamesini eleştirdi

Milliyetçi Hareket Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Adayı Ertuğrul Sevim, AKP’nin 1 Kasım beyannamesini, “MHP’nin ekonomik vaatlerinin AK Parti tarafından taklit edilmesi” olarak değerlendirdi. AKP’nin, “Kaynak nerede?” çıkışını da anımsatan Sevim, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Şimdi aynı soruyu AKP’ye sormak lazım; hani kaynak yoktu, hani işveren batardı, hani bu vaatler hayaldi? Ayrıca 13 yıllık tek başına iktidardan sonra ‘Tüm sorunları çözeceğim’ demek çok inandırıcı durmuyor. Bir iktidar partisi ilk kez bir muhalefetin vaatlerinin peşinden gidiyor. Eskiden iktidar bir şey söyler, muhalefet peşinden giderdi. Şimdi tersi oldu. 4 ay önce Sayın Davutoğlu muhalefetin asgari ücret vaadini TÜSİAD’a şikayet edip ‘Asgari ücret 1400 lira olursa kaç işyeri kapanır?” dememiş miydi? Sayın Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, ‘Siz ‘asgari ücreti 1.400 liraya çıkarttım’ derseniz, devlette asgari ücretli çalışan yok, işçiye en büyük zulmü yaparsınız. Böyle bir şey yapılırsa ki hayalidir, öyle bir şey yok, o zaman büyük olasılıkla işçiler ya kayıt dışı çalıştırılır ya da işlerini kaybeder.’ dememiş miydi? Bugün son 4 ayda ne değişti de, asgari ücreti seçim vaatlerinizin en önemli başlığını asgari ücret oluşturuyor. Yoksa bu ülkede asgari ücretle yaşayan milyonlarca insan olduğunun yeni mi farkına vardınız? diye sordu.
“SEÇİMİN MALİYETİ
60 MİLYAR, MHP’NİN VAATLERİNİN TOPLAMI 24 MİLYAR DOLAR
Sevim ayrıca AKP’nin muhalefetin 7 Haziran seçimlerindeki ekonomik vaatlerini kast ederek yaptığı “Kaynak nerede?” sorusunu da tekrar hatırlatarak, “Kaynak dediğinde, sadece bu seçimin maliyetinin 60 milyar dolar olduğunu Sayın Davutoğlu’na hatırlatmak isteriz. MHP olarak bizim bütün programımızdaki harcayacağımız paranın 78,9 milyar Türk Lirası yani 24 milyar dolar olduğunu açıklamıştır. Davutoğlu, ülkeyi seçime götürerek, 78 milyon yurttaşımızın cebinden çıkan paraları, faiz lobisine kullanmış oldu. Kaynak sorunu olmuş olsaydı, 60 milyar dolar maliyetli bu yeni seçime gidilmezdi” dedi.
“ANAYASA’DAN TÜRK MİLLETİ
İFADESİNİ ÇIKARTACAKLARINI VAAT EDİYORLAR”
Davutoğlu’nun açıkladığı AKP’nin seçim bildirgesinde ‘Anayasa’dan Türklüğün çıkarılacağı’ ifadesinin yer aldığını öne süren Sevim: “Yeni anayasada herhangi bir etnik veya dini kimliğe referans olmayacak” ifadesi, Anayasa’daki vatandaşlık tanımından “Türk” sözcüğünün çıkarılacağının açık bir ifadesidir. AKP’nin seçim bildirgesinde net bir şekilde; “Yeni anayasa, milletimizin kültürel ve toplumsal çeşitliliğini tanıyan, herhangi bir etnik veya dini kimliğe referans yapmayan bir vatandaşlık tanımını esas alacaktır.” ifadesi vaat olarak kullanılmıştır. Bu ifade ülkeyi bölmekten de daha vahim bir ifadedir. Açıkça Anadolu coğrafyasından Türk ifadesini kazımak için hazırlanmış bir tuzaktır. Türk Milleti 1 Kasım’da bu tuzağı görecek, bu oyunu bozacaktır” diyerek sözlerini tamamladı. (Kocatepe Haber Merkezi)

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.