Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Sezen: Muhalefetin siyasi tecrübesizliği meşrulaştı

Sezen: Muhalefetin siyasi tecrübesizliği meşrulaştı

AK Parti İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen, Mayıs ayında yaşanan zirai donda çiftçilere ödeme yapıldığını belirterek, “Milliyetçilik konusunda atıp tutanların PKK terör örgütünün siyasi koluna sonuna kadar destek verdiğini hatırlattığımızda duvara çarpanların, bihaber olduğu don konusu üzerinden şov yapmaya kalkıp yine duvara çarptılar. Siyasi tecrübesizlikleri meşrulaştı” dedi

 

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Afyonkarahisar İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen, Mayıs ayında il merkezi ve ilçelerde yaşanan zirai don nedeniyle zarar gören çiftçilere önceki gün 10 milyon liralık ödemelerinin yapıldığını açıkladı.
“ÇİFTÇİLERİMİZİ
YALNIZ BIRAKMADIK”
Hüseyin Sezen, Mayıs ayında il merkezi ve ilçelerde yaşanan zirai don nedeniyle zarar gören çiftçilere önceki gün 10 milyon liralık ödemelerinin yapıldığını dile getirerek, “Milliyetçilik konusunda atıp tutanların PKK terör örgütünün siyasi koluna sonuna kadar destek verdiğini hatırlattığımızda duvara çarpanlar, şimdi yine bihaber olduğu don konusu üzerinden şov yapmaya kalkıp yine duvara çarpmış ve bu da siyasi tecrübesizliklerini meşrulaştırmıştır. Mayıs ayında şehrimizde yaşanan zirai don nedeniyle zarar gören çiftçilere devlet destek verdi. AK Parti hükümetleri olarak çiftçilerin her daim yanında olduk. On milyon liralık ödenek çiftçilerimizin hesaplarına önceki gün geçti. AK Parti hükümetleri ile birlikte artık hiçbir şey eskisi gibi değildir. Don zararı gören bir çiftçimiz olduğunda devlet her türlü desteği veriyor ve yaralarını sarıyor. O gün söz verdiğimiz gibi gerekeni yaptık. AK Parti milletvekillerimiz Veysel Eroğlu, Ali Özkaya ve İbrahim Yurdunuseven’in girişimleri ile çiftçilerimizi yalnız bırakmadık.” dedi.
“HAYVAN VARLIĞINDA
ÖNEMLİ ARTIŞLAR SAĞLADIK”
Gazetelerde çıkan haberlere bakıldığında birilerinin şov yapmak için malzeme aramasına karşın yine duvara çarptığını aktaran Sezen, “Milliyetçilik konusunda atıp tutanların PKK terör örgütünün siyasi koluna sonuna kadar destek verdiğini hatırlattığımızda duvara çarptılar. Şimdi yine bihaber olduğu bir konu üzerinden şov yapmaya kalkıp yine duvara çarpmış ve bu da siyasi tecrübesizliklerini meşrulaştırmıştır. Oysa biz üreticilerimizin 18 yıldır yanında yer alıyoruz. Diline, ülkemiz saman üretimini dolayanların yıllık 25 milyon ton saman ürettiğimizi, 15 milyon tonunu da hayvancılıkta tüketildiğini hatırlatmak isteriz. Geri kalan saman miktarının ise kâğıt endüstrisi, mantar yetiştiriciliği ve hayvan altlığı olarak kullanıldığını bilmelerini isteriz. Bununla birlikte geçtiğimiz yıl içerisinde toplam 84 bin ton sap, saman ve kuru ot ihracatı yaptığımızı, bununla birlikte hayvan varlığında da önemli artışlar sağladığımızı konu ile ilgilenenlere bildiririz.” ifadelerini kullandı.
“ARAZİ VARLIĞIMIZI KORURKEN AĞAÇLANDNIRIYORUZ”
Gübre ve yemde KDV’yi AK Parti hükümetlerinin kaldırdığını hatırlatan Sezen şunları kaydetti: “Bugün Türkiye tohum üreten ve tohum ihraç eden bir ülkedir. Gıdada da GDO’ya geçit vermiyoruz. Tohum gen bankalarımızda gelecek nesiller için tohumlarımızı koruyoruz. Türkiye’nin ilk ve yerli üretim elektrikli traktörünün bu yıl içinde üretim bandından indirilmesi bekleniyor. Arazi varlığını korurken arazilerimizi de ağaçlandırıyoruz. Su yatırımlarında cumhuriyet tarihimizin rekorunu kırdık. AK Parti hükümetleri olarak 2003-2020 yılları itibariyle toplam 246 Milyar TL’li ksu yatırımı yaptık”
“MİLLET CHP ZİHNİYETİNİ
HER SEÇİMDE SANDIĞA GÖMÜYOR”
Hafıza-i beşerin nisyanla malul olduğunun altını çizen Sezen şöyle konuştu: “Aziz milletimiz, bugün tarla tarla gezip fotoğraf çekinip şov yapan bu zihniyetin 1977 yılında Türkiye’nin tüm tarım ürünlerini, 150 milyon dolar kredi için, Amerikan WellsFargo adlı Yahudi bankasına ipotek ettirdiğini de iyi biliyor. Bu nedenle her seçimde sandığa gömüyor. Her fırsatta çareyi muhalefetteyken bile dış güçlerde arayan bu zihniyetin borç almak dışında başka bir meziyeti yoktur. Bu yüzdendir ki 1977 yılında bu milletin alın terini ipotek ettirmişlerdir. Unutulmamalıdır ki tarlaları gezen bu şovmen zihniyet borç almaya alıştığı gibi emir almaya da alışmıştır. Bunların hiçbir zaman çiftçi diye bir derdi olamamıştır. Bu yüzden bir proje geliştirmek yerine ‘Hükümet IMF ile görüşecek’ diyerek gizli gizle otel odalarında IMF yetkilileri ile buluşması da ayrı bir rezillik örneğidir.” >> Kocatepe Haber Merkezi