• TARİH: 28.02.2021
SGK’dan SMMMO’ya ziyaret

SGK’dan SMMMO’ya ziyaret

Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Samet Fidan, Afyonkarahisar Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’nı ziyaret etti

 

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Afyonkarahisar İl Müdürü Samet Fidan, Afyonkarahisar Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (ASMMMO) Başkanı Serhat Gümüş ile görüş alışverişinde bulundu.
SGK İl Müdürü Samet Fidan, sigortalı ve işverenlerin 1 Şubat 2021 tarihine kadar başvuruda bulunmaları gerektiğini belirterek, “Başvurular e-sigorta, e-devlet kanalıyla internet üzerinden yapılabileceği gibi, şahsen veya posta yoluyla bağlı bulundukları sosyal güvenlik il müdürlüğü/sosyal güvenlik merkezine de yapılabilir,” dedi.
Vatandaşların mükelleflerin başvuru süreçlerini iyi takip etmesi gerektiğini ve başvuru tarihlerinin kaçırılmamasını kaydeden Fidan, sigorta primleri, genel sağlık sigortası primleri, işsizlik sigortası primi, idari para cezaları, iş kazası veya meslek hastalığı, malullük ve vazife malullüğü sonucunda doğan rücu alacakları, yersiz ödenen gelir ve aylıklardan doğan alacaklar, 4/B (Bağ-Kur) sigortalılarının daha önce dondurulan hizmet sürelerinin ihyası halinde doğacak alacaklar, yapılandırma kapsamında faydalanmalarının mükelleflere ve vatandaşlara kendileri açısından fayda sağlayacağını dile getirdi.
SMMMO Başkanı Serhat Gümüş, SGK İl Müdürü Samet Fidan’ın ziyaretinden büyük mutluluk duyduklarını Fidan’ın her zaman muhasebecilerin sorunlarıyla ilgilendiğini çözüm ve önerilere açık olduğunu dile getirdi.
>> Burak AYDIN’ın Haberi

 

 

YASAL UYARI

Kocatepe Gazetesi’ne ait haberlerin alınıp/kopyalanıp başka yayın organlarında kullanılması halinde yasal yollara başvurulacaktır. Telif hakkı davası açılacaktır. Haberlerin belirli bir kısmını alarak yada başlığını değiştirerek veyahut alt üst edilerek de (gazeteci tabiri ile takla attırıp) alınıp/kopyalanıp başka yayın organlarında kullanılması halinde de yasal yollara başvurulacaktır. Telif hakkı davası açılacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

E-Gazete Arşivi