Sorunsuz bir sezon için önlemler tamam

Sorunsuz bir sezon için önlemler tamam

AFJET A.Ş. Genel Müdürü Dr. Yusuf Ulutürk, jeotermal ısınmada merak edilen ısınma bedeli zammı ve yeni abonelik verilmesi konularının yönetim kurulu toplantısında netleşeceğini söyledi. AFJET’in zam yapıp yapmayacağı Aralık ayı genel kurul toplantısında belli olacak
Jeotermal ısınma hizmeti veren Afyon Jeotermal Turizm ve Ticaret (AFJET) A.Ş.’nin Genel Müdürü Jeoloji Yüksek Mühendisi Dr. Yusuf Ulutürk, yeni ısınma sezonunu gazeteniz Kocatepe muhabirine değerlendirdi.
“BU YIL ISINMA SEZONU ERKEN BAŞLADI”
AFJET A.Ş. Genel Müdürü Dr. Yusuf Ulutürk, ısınma sezonunun normalde 15 Ekim tarihinde başlaması gerekirken yeni sezonu akşamları hava sıcaklığının düşüşüne bağlı olarak 29 Eylül 2020 tarihi itibariyle başlattıklarını söyledi. Ulutürk, “Bu yıl aboneler ısınmanın başlamasını istemeden biz AFJET A.Ş. olarak süreci erkenden başlattık. 30 Eylül 2020 akşamı ısıtmaya başladık. Abonelerimizden ısınma sezonu erken başladığı için teşekkür telefonları aldık. Jeotermal ısıtma yapan ilçelerimizde ve bazı yerlerde Ekim ayı 15 ve Kasım ayının 15. günü gibi ısınma sezonu başlatıldığını gördük. Bu yılki ısıtma sezonunda her zamankinden daha kaliteli ve düzgün bir ısıtma yapmaya çalışacağız. Bununla ilgili olarak yaz mevsiminde hazırlıklarımızı yaptık. Eğer beklenilmeyen mücbir sebeplerden dolayı herhangi bir aksilik, ana isale hattında veya şehir içi isale hattında bir arıza olmazsa ısıtmayı kesintisiz 15 Mayıs 2021 tarihine kadar planlıyoruz. Ama hava sıcaklığında anormal bir düşüş olursa bu süreyi Haziran ayına kadar uzatabiliyoruz.” dedi.
“GENİŞLEME VE YENİ ABONELİKLER YÖNETİM KURULUNUN TAKDİRİNDE”
Genel Müdür Yusuf Ulutürk, Uydukent bölgesinde deşarj hattı ile ilgili bir kazı çalışması yapılması sırasında borulara verilen küçük hasarlar nedeniyle arada kesintilerin olduğunu aktardı. Yeni abonelik beklentisi olanlarla ilgili kararı yönetim kurulunun vereceğini belirten Ulutürk, “Bunun haricinde ısınma ve enerji verilmesinde bir problemimiz yoktur. Yeni abonelikle ilgili kentsel dönüşüm sürecinde yıkılıp tekrar yapılacak olan binaların hemen aboneliklerini yaparak işleme başlıyoruz. Bunun yanı sıra turizm hattı üzerinde oradaki hattımızın el verdiği ölçüde ve buradaki hattımızın bize verdiği imkânlar ölçüsünde, özellikle AFSÜ hastanemizin ek binaları, bazı kamu binalarıyla ilgili ısıtma aboneliklerini yapıyoruz. Yeni abonelik beklentisine yönelik sorunuza şöyle cevap vermiş olayım; Şu anda kaynak rezervimiz yeterlidir. Bilindiği üzere basına da yansıdığı şekilde iki adet kuyu açtık. Şu anda Afyon’un en sıcak ve verimli kuyusu diyebilirim. AF33 adını verdiğimiz bu kuyudan 28-29 santigrat derece sıcaklıkta su çıkıyor. Elektrik üretimini genişletme amaçlı bir çalışma düşünmüştük. Ama hükümetimizin teşvikle ilgili net kararı belli olmadığı için şu anda iki kuyumuz atıl olarak bekliyor. Eğer yönetim kurulumuz ısıtma ile ilgili genişleme kararı verirse bizde projesini yapıp, uygun olan alanlarda genişlemeyle ilgili çalışmayı başlatabiliriz. Bu durum yönetim kurulumuzun takdirindedir.” diye konuştu.
“ZAM KONUSU ARALIK TOPLANTISINDA GÜNDEME GELECEK”
Jeotermal ısınmada fiyat artışı ile ilgili olarak açıklamada bulunan Ulutürk şunları söyledi: “Isınma bedeli artışı olup olmayacağı yönünde Sayın Valimiz Gökmen Çiçek ve yönetim kurulu üyeleri bir görüşme yapmadı henüz. Mümkün olduğu kadar yönetim kurulu üyeleri vatandaşı koruyup kollayacak şekilde fiyat artışı yapılmasına özen gösteriyor. Her yıl TEFE-TÜFE oranında zam yapılıyor. Ocak ayından önce Aralık ayı ortasında yapacağımız yönetim kurulu toplantısında ısınma bedeli artışı gündeme gelebilir. Alınacak karara göre net bir açıklama yapabiliriz. Ama şu anda alınmış bir zam kararı yok.”
Burcu AYDIN’ın Özel Haberinin devamı gazeteniz Kocatepe’de…

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

E-Gazete Arşivi