Suna, Yeniden Refah 2 yaşında

Suna, Yeniden Refah 2 yaşında

Yeniden Refah Partisi Afyonkarahisar İl Başkanı İbrahim Derviş Suna, partisinin ikinci kuruluş yıldönümü nedeniyle yurt genelinde Genel Başkan Dr. Fatih Erbakan’la eş zamanlı organize edilen basın toplantısında partililere hitap etti

Yeniden Refah Partisinin 2. kuruluş yıldönümü nedeniyle dün sabah saat 10.30’da partinin Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan ile aynı anda yurt genelinde olduğu gibi Afyonkarahisar Başkanlığı’nda da basın toplantısı gerçekleştirildi. Öte yandan önceden Ambaryolu’nda bulunan Yeniden Refah Partisi İl Başkanlığı Tuzpazarı Caddesi üzerinde Yoncaaltı Camii karşısındaki yeni yerine taşındı.
“PARTİ KURULALI İKİ YIL OLDU”
Yeniden Refah Partisi Afyonkarahisar İl Başkanı İbrahim Derviş Suna, partisinin kuruluş yıldönümünde iki yıllık süreci değerlendirdi. Toplantıda; İl Başkanı İbrahim Derviş Suna, İl Başkan Yardımcıları Mustafa Dağhan, Cemal Karkı ve Selahattin Uğur’da yer aldı. İki yıl önce, 23 Kasım 2018 Cuma günü Genel Başkan Dr. Fatih Erbakan’ın liderliğinde ve 99 kurucu üye tarafından Yeniden Refah Partisi’nin kurulduğunu belirten Suna, “Partimizi kurduğumuz gün Ankara’da, Hacı Bayram-ı Veli Hazretleri’nin dizinin dibinde çekmiş olduğumuz besmele ile yola revan olduk. Yeniden Refah Partimizi kurarken binlerce yol arkadaşımızla birlikte yaşadığımız heyecan, merhum Liderimiz Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hocamız’ın 1969’da başlattığı yürüyüşün ilk adımlarının heyecanı ile aynı heyecandı. Partimizi kurduğumuz o gün, mazlumların kurtuluş ümidinin yeniden yeşerdiğinin müjdesi olan tarihi bir gündü. Partimizi kurarken, yola çıkarken zorlukları biliyorduk. Nasıl engellerle karşılaşacağımızı, hangi sıkıntılarla karşı karşıya kalacağımızı, bu yolun uzun ve meşakkatli bir yol olduğunu, bu yolda yürümenin zor ve zahmetli olduğunu biliyorduk.” dedi.
“MİLLİ GÖRÜŞÜN YARI YOLDA KALMAYACAĞI GÖSTERİLDİ”
Bütün bu zorluklara rağmen, ülke ve milletin büyük sıkıntılarla karşı karşıya kaldığı bir dönemde, beka sorunu yüksek sesle dile getirilirken, ekonomik sorunların milletin belini büktüğünü söyleyen Suna, “İslam coğrafyası işgal altındayken, Müslümanlar eziliyor ve katlediliyorken, Akdeniz’in ve Ege’nin serin sularında küçücük yavrularımız can veriyorken elbette duramazdık. Bütün bu zorluklara karşın sabrın, mücadelenin, kararlı olmanın, azmetmenin, cihat şuuruyla çalışmanın, milletimizi, bütün mazlum Müslümanları ve bütün ezilmişleri maddi ve manevi sıkıntılarından kurtarma heyecanının, imanın ve inancın karşısında beşeri hiçbir gücün duramayacağını da biliyorduk ve bu şuurla yola çıktık. Milletimiz için ‘Paylaşımda Adalet’ ve ‘Yönetimde Adalet’i tesis edeceğimize dair Milli Görüş sözü vererek yola revan olduk. Milli Görüş Hareketi’nin yarı yolda kalmayacağını, Milli Görüş çınarının yeni sürgünler vereceğini aziz milletimizin kıymetli evlatlarına bir kez daha gösterdik. ‘1. Kırk Yıl’da Milletimize efsane hizmetler yapmış Milli Görüş Hareketi’nin, ‘2. Kırk Yıl’da da bu hizmetleri sürdüreceğinin bir kez daha müjdesini verdik.” diye konuştu.
“81 İLDE 820 İLÇEDE TEŞKİLATLANILDI”
Derviş Suna, 2 yıl önce kurulan Yeniden Refah Partisi’nde ilçe kongreleri ve il kongrelerinin, büyük katılımlarla, heyecanlı, coşkulu, ülkeye ve millete hizmet etme şuuruyla bir araya gelen topluluklarla gerçekleştirildiğini belirterek şöyle konuştu: “Bugün geldiğimiz noktada 81 ilde, 820 ilçede teşkilatlarımızı kurduk. Hakkarimizden Edirne’mize, Sinop’umuzdan Antalya’mıza ülkemizin her köşesinibağımsızlığın ve maneviyatın ‘Hilali’, bereketin ‘Başağı’ ile kuşanmış tabelalarımız ve bayraklarımız sarmış durumdadır. İl ve ilçe kongrelerinin tamamlanması sonrasında 1. Olağan büyük kongremizi çoğunluğu gençlerden oluşan 40 binden fazla kişinin katılımı ile siyasi tarihimizin en büyük kongresi olarak gerçekleştirdik. Genel Başkanımız’ın ‘İnsan Seli, Heyecan Seli, Coşku Seli’ diye tarif ettiği büyük kongremize katılanların büyük çoğunluğunu gençlerin oluşturması ise ‘Burada Gelecek Var’ sloganımızın ne kadar isabetli olduğunun ispatı olmuştur. Türkiye’nin her köşesinde sokağa çıktığınızda, parti stantlarımızda, esnaf ziyaretlerinde, salon toplantılarında ülkesine ve milletine hizmet etme sevdasıyla çalışan teşkilat mensuplarımızı görürsünüz.” Burcu AYDIN’ın Haberi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

E-Gazete Arşivi