Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Tarım Kredi Oruçoğlu Yağ Fabrikası’nı İcraya Verdi

Tarım Kredi’de kaybolan 2500 ton ham yağla ilgili skandal gelişme! Oruçoğlu Yağ Fabrikası icraya verildi!

Tarım Kredi’de kaybolan 2500

Oruçoğlu Yağ fabrikası için belirlenen bedel ise 854 milyon 388 bin TL belirlendi

Afyonkarahisar’da bulunan en büyük sanayi tesislerinden birisi olan Oruçoğlu Yağ Sanayii’nin Tarım Kredi Kooperatifleri tarafından satın alınması ve icra süreçleriyle ilgili yeni yeni bilgiler kamuoyuna yansımaya devam ediyor.
Tarım Kredi Kooperatiflerinin iştiraki olan Tarım Kredi Yağ Şirketi’nin, icradan 604 milyon liraya satın aldığı Oruçoğlu Yağ Fabrikası’nı icraya verdiği ortaya çıktı. Oruçoğlu Yağ Fabrikasına yönelik 102 milyon liralık icra işlemi başlatılırken, icra kararının, kayıp 2500 ton ham yağ iddialarının hemen ardından verilmesi dikkat çekti.Gazeteci Saadettin İnan tarafından gündeme getirilen, Tarım Kredi’de kayıp 2500 ton ham yağ skandalında şok bir skandal patlak verdi. Tarım Kredi’nin iştiraki Tarım Kredi Yağ Şirketi’nin, Afyonkarahisar’da fason yağ üretimi yaptırdığı Oruçoğlu Yağ Fabrikasını icraya verdiği ortaya çıktı. 102 milyon liralık alacağa karşılık icra işlemi başlatılırken, icra işleminin de fabrikanın satın alma işleminin hemen ardından yapılması dikkat çekti.

ŞİRKET KAYIP YAĞ HABERLERİNİ YALANLAMIŞTI!

Tarım Kredi Yağ Şirketi, 100 milyon lira değerindeki kayıp 2500 ton ham yağla ilgili haberleri yalanlarken, diğer taraftan fabrikaya yönelik 102 milyon liralık icra işleminin başlatılması yağ skandalında yaşanan çelişkiyi gözler önüne serdi.

2500 ton kayıp ham yağla ilgili Tarım Kredi Yağ Şirketinden yapılan açıklamada şunlar kaydedilmişti:

Tarım Kredi Yağ San. ve Tic. A.Ş. üretimlerini kendi tesislerinin yanı sıra ülkemizin birçok yerinde atıl üretim kapasitesinin değerlendirilmesi için, sektörün önde gelen firmalarında fason üretim modeline uygun olarak gerçekleştirmektedir. Bazı haber sitelerinde ve sosyal mecralarda Oruçoğlu Yağ San. ve Tic. A.Ş. tesislerinde “Tarım Kredi’ye ait 2.500 ton yağın kayıp” olduğuna dair haberler servis edilmiş olup, bu haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Oruçoğlu Yağ San. ve Tic. A.Ş. tesislerinde de şirketimiz ile akdedilmiş olan fason üretim sözleşmesi kapsamında üretim yapılmaktadır. Bu faaliyetlerimiz de her zaman denetlenmekte ve ilgili birimlerimiz tarafından raporlanmaktadır. Bu çerçevede bahse konu haberin aksine şirketimizin menfaatlerine zarar verecek herhangi bir eksiklik/kayıp bulunmamaktadır. Bunun yanı sıra, yapılan sözleşme gereği şirketimizin tüm hukuki çıkarları da korunarak hareket edilmektedir. Tüm çalışanlarımız da bu bilinç, özen ve özveri ile çalışmalarını sürdürmekte olup, kamuoyuna saygı ile duyurulur.

TARIM KREDİ ORUÇOĞLU YAĞ FABRİKASINI NEDEN İCRAYA VERDİ?

Tarım Kredi Yağ Şirketi’nin icradan 604 milyon liraya satın almaya çalıştığı Oruçoğlu Yağ Fabrikasına yönelik 102 milyon liralık icra kararı aldırması, şirketten yapılan açıklamayı da çelişkili duruma düşürdü. İcra işlemi, fabrikayı satın almanın hemen ardından başlatılırken, bu zamanlama gündeme gelen iddiaların yeniden sorgulanmasına neden olurken, yapılan açıklama ile kayıp yağ skandalının üstü örtülmeye mi çalışıldı sorusunu da akıllara getirdi. Kayıp 2500 ton ham yağ haberinin ardından Tarım Kredi Yağ Şirketi’nde büyük bir telaş yaşandığı ifade ediliyor. Alınan bilgilere göre Şirket Yönetim Kurulu Başkanvekili ve Genel Müdürü Niyazi Arslantaş’ın, ‘bilgileri kimin sızdırıldığının’ bulunması için kurum içinde teyakkuza geçtiği belirtilirken, bu telaş manidar bulundu.

Afyon Haber Son Dakika Afyon Namaz Vakti