DOLAR 17,9295 0.31%
EURO 18,4754 0.26%
ALTIN 1.028,95-0,07
BITCOIN 4404937,35%
Afyonkarahisar
21°

PARÇALI AZ BULUTLU

13:15

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Teknopark’ta  yeni yönetim belirlendi

Teknopark’ta yeni yönetim belirlendi

ABONE OL
26 Temmuz 2022 00:20
Teknopark’ta  yeni yönetim belirlendi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Zafer Teknopark 2021 Yılı Olağan Genel Kurul Toplantısını gerçekleştirildi

 

Afyon Uşak Zafer Teknoloji Geliştirme Bölgesi Yönetici Şirketi (Zafer Teknopark) A.Ş.’nin 2021 Yılı Olağan Genel Kurul Toplantısı Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Senato Salonunda gerçekleştirildi.
Genel Kurul Toplantısı öncesinde Afyonkarahisar Valisi Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı ve Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Zafer Teknopark A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Savaş ile şirket ortakları ve yönetim kurulu üyeleri Afyonkarahisar Kampüs Teknopark binasında faaliyet gösteren girişimci Ar-Ge firmalarını ziyaret ederek yürütülen projeler hakkında bilgiler aldı.
Teknopark ziyaretinin ardından Zafer Teknopark A.Ş.’nin 2021 Yılı Olağan Genel Kurul Toplantısı için Afyon Kocatepe Üniversitesi Senato toplantı salonuna geçildi. Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş’ın başkanlığında gerçekleşen toplantıya, Teknopark kurucu ortakları olan Uşak Üniversitesi, Afyonkarahisar ve Uşak Ticaret ve Sanayi Odaları, Afyonkarahisar ve Uşak Organize Sanayi Bölgeleri, Uşak Ticaret Borsası, Afyonkarahisar Sanayici ve İş adamları Derneği (AFSİAD) ve diğer ortakların temsilcileri katıldı.
Toplantıya Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Savaş, Teknopark Genel Müdürü Prof. Dr. Tuğrul Kandemir, Afyon Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, Uşak Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkan Vekili Ramazan Gündağ, Afyonkarahisar Organize Sanayi Bölge Müdürü Bekir Yeşilay, Uşak Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü Yönetim Kurulu Başkanı Halil Ağaoğlu, Uşak Deri (Karma) Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Karahallı, Uşak Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Sezer, Afyonkarahisar Sanayici ve İşadamları Derneği Üyesi Kirami Gürel, Artuk Aviation Yönetim Kurulu Başkanı Önder Artuk, Ağaoğlu Sağlık Ürünleri firmasını temsilen Halil Ağaoğlu, Dehşetiler Makina firmasını temsilen M. Melih Yurter, Bilge Bilgisayar firmasını temsilen Sinan Uğurluoğlu ve temsilciler katıldı.
YENİ YÖNETİM KURULU SEÇİLDİ
Zafer Teknopark A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş’ın başkanlık ettiği toplantıda; Teknopark Genel Müdürü Prof. Dr. Tuğrul Kandemir tarafından 2021 yılı yönetim kurulu faaliyet ve finansal raporlarının sunumu gerçekleştirilerek genel kurul tarafından yönetim kurulu faaliyet ve finansal raporları ve yönetim kurulu oylanarak oybirliği ile ibra edildi. Üç yıllığına görev yapacak yeni yönetim kurulunun 13 kişiden oluşmasına oy birliği ile karar verilerek, oluşturulan yeni yönetim kurulunda Afyon Kocatepe Üniversitesinden 2, Uşak Üniversitesinden 2, Afyonkarahisar Belediyesinden 1, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odasından 1, Uşak Ticaret ve Sanayi Odasından 1, Uşak Ticaret Borsasından 1, Afyonkarahisar OSB’den 1, Uşak OSB’den 1, Dehşetiler Makina firmasından 1, Bilge Bilgisayar firmasından 1, Ağaoğlu Sağlık Ürünleri firmasından 1 temsilcisinin yer aldığı Zafer Teknopark A.Ş.’nin yeni yönetimi; Yönetim Kurulu Başkanı Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Savaş, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, Yönetim Kurulu Üyeleri; Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, Afyonkarahisar OSB Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Yeşilay, Uşak OSB Yönetim Kurulu Başkanı Halil Ağaoğlu, Uşak Ticaret Borsası Başkanı Mustafa Sezer, UTSO Temsilcisi Ramazan Gündağ, Dehşetiler Makina firmasını temsilen M. Melih Yurter, Artuk Aviation Yönetim Kurulu Başkanı Önder Artuk, Ağaoğlu Sağlık Ürünleri Yönetim Kurulu Başkanı Halil Ağaoğlu, Bilge Bilgisayar Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Uğurluoğlu ve Teknopark Genel Müdürü Prof. Dr. Tuğrul Kandemir’den oluştu.
Toplantı kapsamında ayrıca Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Savaş, AKÜ Rektörü Prof. Dr. Karakaş’ı makamında ziyaret etti. >> Burcu AYDIN’ın Haberi

 

OSB’YE YENİ TEKNOPARK BİNASI İNŞA EDİLECEK
Teknopark’ın 2022 yılında gerçekleştirdiği faaliyetler, finansal yapısı ve gelecek vizyonu hakkındaki görüş ve planlamaların ele alındığı toplantıda, Zafer Teknopark A.Ş.’nin Afyonkarahisar Organize Sanayi Bölgesinde yapılması planlanan yeni Teknopark bina inşaatına ilişkin değerlendirmeler yapılarak, toplantı dilek ve temennilerin ardından sona erdi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.