DOLAR 16,2529 -3.86%
EURO 17,2201 -3.64%
ALTIN 962,37-2,98
BITCOIN 346194-4,25%
Afyonkarahisar
18°

AZ BULUTLU

13:12

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

“Teleferik ihalesini alan firma neden açıklanmıyor”

“Teleferik ihalesini alan firma neden açıklanmıyor”

ABONE OL
24 Mayıs 2022 22:19
“Teleferik ihalesini alan firma neden açıklanmıyor”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İYİ Parti İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu, AK Parti il Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay’ın son basın toplantısında gündemi saptırdığını ileri sürdü. Mısırlıoğlu, “Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, neden halkın teleferik ihalesini alan firmayı bilmesini istemiyor? Neden sözleşmeyi kamuoyu önünde imzalamıyorsunuz? Bilmece gibi konuşmayın, açık açık ihaleyi alan firma şudur değin” dedi

 

İYİ Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu, dün öğlen partide basın toplantısı düzenledi.
“ŞAMPİYONLARIMIZI
YÜREKTEN KUTLUYORUM”
Muhammet Mısırlıoğlu, geçen hafta Dünya Kadınlar Boks Şampiyonası’nda şampiyonlar; Ayşe Çağırır, Busenaz Sürmeneli, Buse Naz Çakıroğlu, Hatice Akbaş, Şennur Demir başarıları ile Türk Milletini gururlandırdıklarını söyledi. Dünyayı deviren şampiyonları kutlayıp, başarılarının devamını dileyen Mısırlıoğlu, “THY Avrupa Ligi şampiyonu olarak başarılarına bir yenisini daha ekleyen, bir kez daha göğsümüzü kabartan ülkemizin gururu Anadolu Efes basketbol takımımızı kutluyorum. Başarılarının devamını dilerim. 2022 Avrupa Voleybol Şampiyonlar Ligi’nde, ülkemize Avrupa Şampiyonluğu kazandırarak yüzümüzü güldüren Vakıfbank Kadın Voleybol Takımı’mızı da yürekten tebrik ediyorum.” dedi.
“AK PARTİ GENÇLERİMİZİ KANDIRMIŞTIR”
Hafta sonu AK Parti konvoyunda meydana gelen kaza sonrası hayatlarını kaybeden gençlere Allah’tan rahmet ailelerine başsağlığı dileyen Mısırlıoğlu, “Gençlerimiz festival diye yola çıktı, AKP’nin etkinliği olduğunu sonra öğrendi. Çoğu kişi miting olduğunu bilmiyordu. Etkinliğe katılmak için şehir dışından Adana’ya getirilen birçok kişi, daha sonra sosyal medyada yaptıkları paylaşımlarda, kendilerine festivale götürüleceklerinin söylendiğini ve bunun üzerine yola çıktıklarını ifade ettiler. AKP her işinde olduğu gibi gençlerimizi kandırmıştır. AKP yalanları saymakla bitmez. Yazıktır günahtır.” diye konuştu.
“TABLO YILSONUNA DOĞRU
DAHA DA KÖTÜLEŞECEK”
Türkiye’de yaşanan ekonomik kriz ve ekonomik krizin oluşturduğu toplumsal bunalımın artık sosyal krize döndüğünü dile getiren Mısırlıoğlu, “Bir yılda icra dosya sayısı yüzde 30 oranında arttı. İcra dairelerinde devam eden dosya sayısı 23 milyonu aştı. İcra daireleri icra dosyalarıyla dolup taştı. Her gün 18 bin dosya açılıyor. İcra iflas dosyalarının patlaması, muhtarlıkların tebligatlarla dolmasına neden oldu. Ekonomik anlamda sorun yaşayan halk, ‘Nasıl olsa ödeyemeyeceğim’ diyerek tebligatlarını almaya dahi gitmiyor. Uzmanlara göre bu tablo yılsonuna doğru daha da kötüleşecek. Halkın bankalara 854 milyar lira bireysel kredi, konut, otomobil, ihtiyaç, 242 milyar lira da kredi kartlarından kaynaklanan borcu var. Yılsonunda çok daha fazla insan hacizle karşılaşacak, icra dosyaları da patlayacak. Çiftçi borç batağında, ürün gübresiz, tarlalar boş kaldı. Üretici köylüler, büyük çıkmaz içinde, tarım girdileri yüksek olduğundan çiftçi artık ekin ekemiyor ve ektiği ürüne arpa, buğday, tütün, meyve ağaçlarına gübre atamıyor. Başta mazot, gübre, tarımsal ilaçlar, hayvan yemi vb. ürünlere yapılan son zamlarla birlikte tarım ve hayvancılık yapılamaz hale geldi.” şeklinde konuştu.
“SİZİN HAYATINIZ MAKARA ZATEN”
AK Parti Ankara İl Başkan Yardımcısı Mehmet Yılmazer’in karpuz almayın, karpuz ekin ifadelerini hatırlatan Mısırlıoğlu, “Sayın Yılmazer daha sonra ‘Makara yaptım.’ demiş. Sizin hayatınız makara zaten. Eczanelerde ilaç sıkıntısı var. Zam öncesi bazı ilaçlar bulunmuyor. Zam beklentisinden dolayı eczanelerde birçok ilaç bulunamıyor. Vatandaşın eczane eczane dolaşarak aradığı ilaçlar arasında hayati önem taşıyan kanser, kalp ve şeker gibi hastalıklar için reçete edilen ilaçlar da var. Sıradan antibiyotik ilaçları dahi eczanelerde bulunmuyor. Basın toplantısı öncesi konuştuğumuz bir eczacı kardeşimiz; ‘Grip ilacından hayati önem taşıyan ilaçlara kadar yok. Kanser ilacı, çarpıntı ilacı kadar hatta en basit grip ilacını bile bulamıyoruz. Depolarda da yok. Bu aralar zam geleceği söyleniyor. Ya firma stokluyor, ya da depolar. Hastaların bu ilacı kullanması lazımdır. Kullanmadan duramıyorlar. Hastalar mağdur oluyor. İnsanların sağlığı söz konusudur. Bir an önce bu duruma bir çözüm bulunmalı. Allah sonumuzu hayır etsin.’ dedi. Emekli maaşı kiraya yetmiyor, faturaları ödeyemiyor. Çarşıda, pazarda, markette, mutfakta yangın var. Emeklilerimiz insanca yaşamak istiyorlar. Boş file, boş tencere işte emeklimizin hali budur.” ifadelerine yer verdi.
“EYT YASASI DERHAL ÇIKARILMALIDIR”
Emeklilerin ve EYT’lilerin büyük bölümü yaşamlarını sürdürebilmek için çalışmaya devam ettiklerini dile getiren Mısırlıoğlu, “Gıda başta olmak üzere temel ihtiyaç maddeleri fiyatları sürekli artıyor. Ev kiraları, elektrik ve doğalgaz faturaları ödenemez miktarlara ulaşıyor. Ucuz ekmek almak isteyen emekliler, bayat ekmek arıyor. Tüketici Kredisi ve Kredi Kartı kullanarak günlük yaşamlarını sürdürmek zorunda bırakılan emeklilerin büyük bölümü bankalara borçlu olup, önemli bir bölümü ise icralık duruma gelmiştir. Emekli vatandaşlarımız ‘Artık yeter, dayanamıyoruz. Tüm emekliler için insanca, onurlu ve huzurlu bir yaşam, çocuklarımız ve torunlarımız için sosyal güvenceli ve güvenli bir gelecek istiyoruz.’ demektedirler. Asgari ücret açlık sınırının üzerine çıkarılmalıdır. En düşük emekli maaşı ve bayram ikramiyesi asgari ücretle eşitlenmelidir. Temel gıda ve temel tüketim harcamalarına yapılan yüksek oranlı zamlar nedeniyle oluşan enflasyon kayıplarının telafisi için, Temmuz ayını beklemeden tüm emekli maaşlarına seyyanen ek zam yapılmalıdır. EYT Yasası derhal çıkarılarak, 4447 sayılı yasanın geriye doğru işletilmesi ile kazanılmış emeklilik hakları gasbedilen EYT’li yurttaşların yaşadığı mağduriyet sona erdirilmelidir. Emekli yurttaşlara yaşamlarının sonbaharında hak ettikleri saygı gösterilmelidir. Temel gıda maddeleri ile elektrik, su ve doğalgaz gibi tüketim harcamalarından alınan KDV kaldırılmalıdır.” ifadelerini kullandı.
“HADİ ORADAN KİMİ KANDIRIYORSUNUZ?”
AK Parti İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay’ın, Vali Gökmen Çiçek’in Afyonkarahisar’dan gönderilmesinin olağan dışı gibi gösterilmek istendiği sözlerine değinen Mısırlıoğlu şunları kaydetti: “Sayın Uluçay’a göre Sayın Gökmen Çiçek’in daha iki yılını doldurmadan gönderilmesi gayet olağan ve normal bir durummuş. Sayın Gökmen Çiçek’in projelerini bitirmeden gitmesi olağanmış. Hadi oradan. Kimi kandırıyorsunuz. Valimizi koruyamadık, sahip çıkamadık bizim eksikliğimiz diyeceğinize olağan bir durum diye olayı basitleştiriyorsunuz. Kimin nereye atanacağı kamuoyunda konuşulurken sizin ve AKP Milletvekillerinin bihaber olması sizlerin etkisizliğinizin ve beceriksizliğinizin ilanıdır. Dün AKP il Başkanı Sayın Uluçay basın toplantısında halkın gerçek gündeminden uzak açıklamalarda bulunmuş. Başkan Uluçay tüm basın toplantılarında olduğu gibi son basın toplantısınıda ‘gibi, yapacağız, edeceğiz.’ laflarıyla doldurmuştur. 20 yıldır kalkınmadan faydalanamayan Afyon şimdi kalkınacakmış. Yerseniz. İsterdik ki basın toplantısında Sayın Uluçay emeklilerimiz 2 bin 500 TL olan emekli maaşı ile nasıl geçinirler onun sırlarını anlatsın. İsterdik ki Basın toplantısında; Sayın Uluçay Emeklilerimiz 2 bin 500 TL emekli maaşı ile nasıl kira, elektrik, su, ısınma faturalarını öder onun sırlarını anlatsın. İsterdik ki basın toplantısında; Sayın Uluçay, emeklilerimiz 2 bin 500 TL emekli maaşıile tenceresini kaynatır akşam tok yatar onun sırlarını anlatsın. İsterdik ki Basın toplantısında; Sayın Uluçay Emeklilerimiz 2 bin 500 lira emekli maaşı ile torunlarına nasıl harçlık verir onun sırlarını anlatsın. İsterdik ki basın toplantısında; Sayın Uluçay Emeklilerimiz 2500 lira emekli maaşı ile ölmeden önce bir kez tatile gidebilir onun sırlarını anlatsın.”
“ULUÇAY BASIN TOPLANTISINDA GÜNDEMİ SAPTIRDI”
AK Parti İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay’ın basın toplantısındaki açıklamalarını eleştiren Mısırlıoğlu sözlerini şöyle sürdürdü: “İsterdik ki basın toplantısında; Sayın Uluçay, gençlerimiz nasıl iş bulur, yurt dışına gitmek zorunda kalmaz onun sırlarını anlatsın. İsterdik ki basın toplantısında Sayın Uluçay doktorlarımız yurt dışına gitmek zorunda kalmaz onun sırlarını anlatsın. İsterdik ki basın toplantısında Sayın Uluçay, çitçimiz traktörüne mazot, tarlasına tohum, gübre alabilironun sırlarını anlatsın. İsterdik ki basın toplantısında Sayın Uluçay, esnafımız nasıl siftah eder onun sırlarını anlatsın. Ekonomisin esine değinilmeyen, gündemi saptırmak isteyen bir basın toplantısını vatandaşlarımız üzüntüyle izledi.”
“AK PARTİ LİDERİNİN VERME
HUYU YOK SÜREKLİ İSTİYOR”
“AK Parti lideri oy para, dua, yardım sabır helallik istiyor. Verme huyu hiç yok, sürekli istiyor.” diyen Mısırlıoğlu şunları söyledi: “20 yıl boyunca sanki ülkeyi AKP değil muhalefet partileri yönetmiş gibi davranmaları. Türk Milletini aptal sanıyorlar herhâlde bunlar. Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, teleferik ihalesini alan firmanın 2 ortağının Türk olduğunu bir ortağının yabancı olduğunu ifade etmiş. Başkan Zeybek, firma ismini açıklamaktan neden kaçıyorsunuz? Neden halkın ihaleyi alan firmayı bilmesini istemiyorsunuz? Neden sözleşmeyi kamuoyu önünde imzalamıyorsunuz? Bilmece gibi konuşmayın, açık açık ihaleyi alan firma şudur değin. Afyonkarahisar Belediyesi tarafından Yoncaaltı Camii arkasında bulunan otopark ve işyerlerinin yıkımına başlandı. Bu projenin yapılmasına esnafımız, vatandaşımız, muhalefet partileri zamanında karşı çıkmıştı. O günden bunların yaşanacağını biz anlatmıştık. Bir inat uğruna yapılan proje sonrası Afyonkarahisar halkının parasına yazık oldu. Bölgede onlarca esnafın ekmeğinden olmasına sebep oldu. Dün yapıldı bu gün yıkılıyor. Ne dünya yap olmadı yık tekrar yap olmadı tekrar yap. Önemli değil önemli olan yandaş müteahhitlere iş yaratılsın. Milyarlar çöpe.”
“SİZLERİ ALLAH’A HAVALE EDİYORUZ”
Isparta Belediyesi’ne ait işletmelerde bir bardak çay fiyatının 1,5 TL olduğunu, Afyonkarahisar Belediyesi’ne ait işletmelerde bir bardak çay fiyatının 3,5 TL’den başladığını belirten Mısırlıoğlu, “Afyonkarahisar halkına fahiş fiyatlar revamıdır. Vatandaşına bir bardak çayı çok gören bir zihniyeti, sizleri Allah’a havale ediyoruz. AKP Milletvekili İbrahim Yurdunuseven, ‘20 yıl öncesinin Türkiye’sinde sadece imkânsızlıklar, olmazlar vardı. Yok denen her şey birer birer var oldu.’ demiş. Siz 20 yılda ne yaptınız biliyor musunuz Sayın Yurdunuseven; AKP iktidarı ile artık zengin daha zengin, fakir daha fakir. AKP hükümeti fakirden alıp zengine veren bir ekonomi politikası ile rantçıları ve yandaşları kalkındırmakta iken halkı yoksulluğun pençesine atmıştır. İşte birer birer sizin yaptıklarınız bunlar. Her geçen gün daha da yoksullaşan halkımız AKP iktidarından ilk seçimde bunun hesabını soracaktır. Siz daha Bolvadin- Çay arasındaki 3 kilometre yolu, 5 kilometrelik Şuhut yolunu bitiremediniz. Her iki yerde de çalışmalar durmuş vaziyette. Şehrin göbeğinde Zafer Müzesinin içler acısı hali. AKP Milletvekili Sayın Veysel Eroğlu, 2021 yılı Şubat ayında ‘Orman ve Su İşleri Bakanı olduğum dönemde Zafer Müzesi ile bizzat ilgilendim. Müze ile alakalı restorasyon projelerinin hazırlanması talimatını da vermiştim. Söz konusu bu restorasyon projesi çerçevesinde Zafer Müzesi önce depreme karşı dayanıklı hale getirilecek ardından da restore edilerek daha görkemli bir hale getirilecektir.’ demiş. Yıl 2022 Zafer Müzesinin hali ayan beyan ortada. Çatısı açık, içerisinde bulunan eserlerin nerede olduğu açıklanmayan Zafer Müzemiz. Yapımı yalan olan Afyon Müzesi inşallah bir gün bitecek. Yakında AKP seçim vaatleri arasında açıklarsa şaşırmayın.”
“CUMA GÜNÜ BOLVADİN’DE TOPLU ÜYE KATILIM TÖRENİ YAPILACAK”
Muhammet Mısırlıoğlu sözlerini şöyle tamamladı: “İYİ Parti; iktidarı sadece eleştirmekle kalmıyor, yapılan yanlışları söylerken çözüm önerilerini de sunmaktadır. İYİ Parti yıkılan bozulan ekonominin nasıl düzeleceğini, yargıya güvenin nasıl tekrar geleceğini anlatmaktadır. Kurtuluş reçetelerini maddeler halinde ifade edeceğim. Bundan sonraki basın toplantılarımızda kurtuluş reçetesinin detaylarını kamuoyuna anlatacağım. Biz haktan yana, hakikatten yana, cesurlar olarak; milletimizin kullandığı oyları namusumuz bilerek, namusumuza emanet olarak kabul edeceğiz. Sandık başında da seçim süreci içerisinde o sandıkta ki oylar açılıp, ıslak imzalı tutanaklar alınıncaya kadar üzerimize düşeni yerine getireceğimize söz veriyoruz. Aziz Milletimizin helal oylarıyla inşallah seçimlerden birinci parti olarak çıkacağız. Biz kararlıyız, şimdi onlar düşünsün. 27 Mayıs 2022 Cuma akşamı saat 19.00’da Bolvadin Horan Parkında Toplu üye katılım programımız olacaktır. Tüm halkımızı bu programımıza davet ediyoruz. Bu programı değerli sanatçı Sami Çelik’in vereceği konser ile taçlandıracağız.” >> Ş. Cüneyt BURSALIOĞLU’nun Haberi

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.