Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Tiktok Yasaklanabilir

Çin merkezli teknoloji şirketi ByteDance’in sosyal medya platformu TikTok yasaklandı mı, kapatılacak mı, neden yasaklanacak? İşte yanıtlar…

Çin merkezli teknoloji şirketi

TikTok isimli genç ve dinamik mecra tüm dünyayı dalga dalga etkisi altına aldı. Tik Tok, başta gençler ve daha çok da ergenlik çağındaki kimseler için öne çıkarken zamanla hemen her kesimin vazgeçilmez mobil eğilimlerinden birine dönüştü. Türkiye’de sosyal medya platformu olan Tik tok uygulamasında trolleşme giderek artmaya başladı. AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman başkanlığında yapılan ve TBMM Dijital Mecralar Komisyonu’nun dâhil olduğu toplantıda Dijital gündemdeki konular ele alındı.

AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, dijital gündemdeki konuları ele aldığında özellikle TikTok uygulamasının tehlike saçtığını ve bunun önüne geçilebileceğini belirtti. Yaman Türkiye’de TikTok uygulamasının yasaklanabileceğini söyledi.

‘’TİKTOK UYGULAMASI YASAKLANABİLİR’’

AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman , TBMM Dijital Mecralar Komisyonu toplantısında şunlara değindi:

“Kamu Politikaları Direktörü dedi ki; ‘Bu soruların bir kısmına sözlü cevap vereceğiz, bir kısmına da yazılı cevap vereceğiz’ dedi. Biz de, ‘Tamam, olur’ dedik. Fakat gelen cevaplar ikna edici ve tatmin edici değil. Ne de sorulan sorulara karşılık geliyor. Özellikle bu platformda içerik paylaşımları noktasında çok ciddi eleştiriler var. Size de geliyor yani artık mızrağın çuvala sığmadığı bir durumla karşı karşıyayız. Son tahlilde, hepimiz milletvekilleri olarak söz hürriyetini, fikir hürriyetini savunuyoruz. Hepimiz sansüre, yasaklamalara karşıyız. Fakat son tahlilde de bir kamu düzeninin sağlanması gerekiyor. Hepimizin çocukları var. Çocukların korunması, ailenin korunması, gençlerin daha sağlıklı bir ruh yapısıyla büyümesi gerekiyor. Kişisel olarak komisyonumuz da zaten yasaklamalara karşıyız fakat son tahlilde de bu konuyla ilgili bizim komisyonumuzun bir şey yapması gerekiyor. Bunu da ben komisyonumuzun takdirlerine ve tartışmalarına sunmak istiyorum. Tiktok’u Amerika’da yasaklıyorlar. Biz yasaklamalara karşıyız, fakat Türkiye’de de bu işin sonu yasaklamaya kadar gidecek. Çünkü, maalesef ama maalesef, burada asla sözle, tavsiyeyle, ricayla mesafe alamadığımız bir ilişki var.”