Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

“Trafik sorununun çözümü için çalıştay yapılmalı”

“Trafik sorununun çözümü için çalıştay yapılmalı”

Saadet Partisi (SP) Merkez İlçe Başkanı Orhan Arslan dün öğle saatlerinde partide basın toplantısı düzenleyerek gündemi yorumladı.
“BEĞENİLMEYEN FİKİR DÜŞMANLIK NEDENİ DEĞİL”
Geçmiş Kurban Bayramı’nı kutlayarak sözlerine başlayan SP Merkez İlçe Başkanı Orhan Arslan, bayram günlerinde yaşanan sevgi, saygı ve kardeşliğin yılın tamamında yaşanmasını istediklerini söyledi. Farklı görüş ve düşüncelere sahip olmanın düşmanlık nedeni olamayacağını aksine bu durumun bir zenginlik olduğuna değinen Arslan, “Herkes kendi düşüncesini özgürce ifade edebilmelidir. Kişi düşüncelerini söyler karşı taraf beğenirse kabul eder beğenmezse de kabul etmez. Sizin fikriniz beğenilmezse düşman olmazsınız, olmamalısınız. İnşallah bundan sonra ki günlerimiz sevgi, saygı, hoşgörü ve kardeşlik içerisinde mutlu ve huzurlu şekilde devam eder.” dedi.
“BAYRAM SEVİNCİ BURUK YAŞANDI”
Kurban Bayramı’nı buruk idrak ettiklerini dile getiren Arslan, “Dünyanın neredeyse tamamında Müslümanlar inim inim inliyor. İslam diyarlarında işgaller, savaşlar artarak devam ediyor. Kudüs ve Mescidi Aksamıza İsrail denilen terör örgütü bayram günü baskın düzenliyor. Çin kardeşlerimize zulüm etmeye devam ediyor. Dünyamızda sömürülen pek çok insan açılıktan, susuzluktan ölüyor. En basit bir ilaca ulaşamamaktan hayatını kaybediyor. BM raporuna göre yaklaşık 850 milyon insan aç. Her 5 saniyede bir çocuk açlıktan ölüyor. Gene 850 milyon insan içecek suya erişemiyor. Ülkemiz insanları adaletsizlikten ve işsizlikten çaresizdir. TÜİK verilerine göre ülkemizde 4 milyon 157 bin kişi işsizdir. OHAL sürecinde kamudan ihraç edilip incelemesi devam eden 50 bin kişinin hakkında beraat kararı çıkmasına rağmen işlerine dönemeyen on binlerce kişi bulunmaktadır. Hapishane de yatan 750 bebek. Bu tablo karşısında herkes buruk bir bayram sevinci yaşamıştır. İnşallah bir sonraki bayram bu sıkıntıların atlatıldığı, tüm insanlığın saadet içinde olduğu, yeryüzünde fitnenin son bulduğu, adil yeni bir dünya düzeninin kurulduğu bir bayram olur diye temenni ediyorum.” diye konuştu.
“ABD İLE GÜVENLİ BÖLGE OLUŞTURULMAZ”
Milli Mücadelede gösterdiği kahramanlık nedeniyle şanlı unvanını alan Urfa’ya ABD askerlerinin gelmesiyle burukluğun bir kat daha arttığından yakınan Arslan, “Geçmişe baktığımızda Suriye’nin bu hale gelmesini isteyen kimdi? ABD. Bizi Suriye konusunda kandıran da ABD’dir. Sayın Burhan Kuzu’nun kendi ifadesiyle ‘ABD Esad bir haftaya kadar düşecek dedi. Biz de politikamızı buna göre belirledik’ demişti. Ayrıca PYD’ye binlerce tır silah veren kim? ABD. Daha pek çok olumsuz örneği verebileceğimiz Amerika ile birlikte güvenli bölge oluşturacakmışız. Allah akıl fikir versin. Güvenli bölge, güvenilir ülkelerle, dost ülkelerle oluşturulur. Lütfen aklınızı başınıza alın.” şeklinde konuştu.
“EN BÜYÜK PROBLEM TRAFİK”
Afyonkarahisar’ın en büyük problemlerinden birinin trafik olduğunu vurgulayan Arslan şunları söyledi: “Belediyemize trafikle ilgili çalışmalarını hemen yapmalarını tavsiye ediyoruz. Yeni eğitim öğretim sezonunun başlamasına yaklaşık 3 hafta kaldı. Yapmayı düşündükleri şeyleri yapmalarında fayda var. Okullar açılınca trafik daha yoğun olacağından çalışmalar daha zor olacaktır. Halkımızın daha az mağdur olması için kendilerine âcizane vakit kaybetmeden çalışmalarını yapmalarını tavsiye ediyorum. Bizce bu problemin çözümü için kısa, orta ve uzun vadede çalışmalar yapılabilir. Kısa vadede trafik ışıkları düzenlenebilir, ışıklardan önceki ve sonraki 50 metre mesafeye araç park ettirilmemesi, tek yön olan yolların ana arterlerdeki yoğunluk azalacak şekilde yeniden düzenlenmesi gerekmektedir. Trafiğin en yoğun yaşandığı Kurtuluş Caddesine, Cezaevi tarafından gelip çarşı istikametine gelecek araçlar için; Ö. Fevzi Caddesi, Gedik Ahmet Paşa 2. Sokak, Gedik Ahmet Paşa Caddesi, Osman Atilla Caddesi Ordu Bulvarı şeklinde düzenlenmelidir. Böylece Kurtuluş Caddesindeki yoğunluğun azalacağı kanaatindeyiz.”
“TRAFİK SORUNU ÇÖZÜMÜ
İÇİN ÇALIŞTAY YAPILMALI”
Orhan Arslan, çarşıdan cezaevine gidecek olan araçların Hal arkasındaki yoldan Gedik Ahmet Paşa Sokak, Akçeken Sokak, Zafer Caddesi, Yeni Müze Caddesi, Küçük Pazar Caddesinin alternatif bir yol olacağından yoğunluğu azaltacağını söyledi.
Arslan şöyle konuştu :
“Orta vade de trafik sorununun çözümü için Cumhuriyet Mahallesine ve Eski Yoğurt Pazarı civarına katlı otoparklar yapılarak uygun ücretler karşılığında hizmete açılmalıdır. Oralarda ki arsa ve ev sahipleriyle görüşülerek uygun ücret karşılığı gönül rızası ile otopark için arsa satın alınabilir. Akıllı kavşaklar bu aşamada yapılabilir, asansörlü üst yaya geçitleri yapılması trafiği rahatlatır. Uygun yollarda yol genişletme çalışması kuşkusuz faydalı olur. Trafik probleminin çözümünde Belediye yetkilileri, üniversitede bölüm sorumluları, Şoförler Odası gibi kuruluşlarla birlikte esnaf ve duyarlı vatandaşlarla, siyasi parti temsilcileriyle ortak bir çalıştay yapılması çok faydalı olacaktır.” >> Burcu AYDIN’ın Haberi