Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Türk Lionları Kocatepe ‘de buluştu

MD 118 Konfederasyonu‘na bağlı Türk Lionları, ülkenin dört bir yanından Zafer için Kocatepe’ye geldi.

Türk Lionları Kocatepe ‘de buluştu

118 K Genel Yönetmeni Mine Şahin ve Afyon Zafer Lions Kulübü Başkanı Murat Çelikbaş ev sahipliği ile Konsey Başkanı Ender Sakintuna, 118 T, U, R, K, E, Y Genel Yönetmenleri, kabine üyeleri ve bölgelerine bağlı Kulüp yöneticileri ile üyeleri birlikte Kocatepe’de buluştular. Türkiye’nin dört bir yanından gelen Lionlar akşam saatlerinde Afyon ‘da bir araya geldiler. İstanbul Lionları Ayazini antik kentini gezmeyi tercih ederken, Bursa ve Eskişehir ‘den gelenler alışveriş merkezlerini dolaştılar. Hep birlikte yemek yedikten sonra Zafer yürüyüşüne katıldılar.
“ZAFER ETKİNLİĞİNE 150’DEN FAZLA LİON KATILDI”
Afyon Zafer Lions Kulübü Başkanı Murat Çelikbaş ve MD 118 K Genel Yönetmeni Mine Şahin birlikte ortak bir açıklama yaparak, Türk Lionları da hep birlikte, şafak vakti aynı saatlerde 101. Yılında Kocatepe’de olup Atamızı ve şehitlerimizi yad ettiklerini belirttiler. Açıklamada şu ifadeleri kullandılar: “Kurtuluş savaşının son evresi olan Büyük Taarruz Başkomutanlık Meydan Muhaberesi; Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Paşa’nın 26 Ağustos 1922’ de bir yıl süren bir hazırlıkla; Afyon Kocatepe ‘de topçu ateşiyle şafak vakti verdiği emirle başlattığı Kurtuluş savaşımız, 30 Ağustos Zafer’i ile sonuçlandı. 9 Eylül ‘de İzmir’in kurtuluşu ile düşmanın denize dökülmesi ile sona erdi. Biz Türk Lionları da hep birlikte, şafak vakti aynı saatlerde 101. Yılında Kocatepe’de olup Atamızı ve şehitlerimizi yad ettik. Geleneksel hale getirdiğimiz Zafer Yürüyüşü etkinliğimize bu yıl 101. Yıl olması münasebeti ile 150’den fazla Lion dostumuz katıldı.”
“Afyon ‘da bir kulübümüzün olmasından büyük bir gurur ve mutluluk duyduklarını” ifade eden Genel Yönetmen Mine Şahin ise, misafirlerimizi en iyi şekilde ağırlayan Afyon Zafer Kulübü Başkanı Murat Çelikbaş ‘a ve üyelerine teşekkür etti.
Sarı yeleklilerin Kocatepe’deki etkinliği sabah saatlerine kadar devam etti. Kahvaltıdan sonra önümüzdeki yıl için birlik ve beraberlik temennilerinde bulunup şehirden ayrıldılar.