“Türk milleti doğduğu topraklarda doyamaz hale geldi”

“Türk milleti doğduğu topraklarda doyamaz hale geldi”

İYİ Parti İl Başkanı Muhammed Mısırlıoğlu’nun gündeminde; zamlar, Çatağıl’da ölen öğrencilerin isminin yapılacak okula verilmesi talebi ve bazı mahalle sakinlerinin şikâyetleri yer aldı. AK Parti Milletvekili Veysel Eroğlu’nu eleştiren Mısırlıoğlu, “Veysel Eroğlu konuşmuş, ‘Belki üretim yetersizliğinden fiyatlar yükseliyor. Onuda çözeceğiz.’ demiş. Sayın Eroğlu milletimizle dalga geçmeyin. Türk Milletini doğduğu topraklarda doyamaz hale getirdiniz” dedi
İYİ Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Muhammed Mısırlıoğlu, dün öğleden sonra partide basın toplantısı düzenledi.
“AFYON EMNİYETİNİN BAŞARISI GÖĞÜS KABARTIYOR”
Muhammed Mısırlıoğlu, Afyonkarahisar Emniyet Teşkilatını, İl Emniyet Müdürü Ali Temiz başta olmak üzere başarılı çalışmaları nedeniyle tebrik etti. Mısırlıoğlu, “İlimizin emniyeti uyuşturucu tacirlerine yapılan operasyonlarla göz açtırmıyor. Suç işlemiş olan şüpheliler bir bir ilimizde yakalanıyor. Emniyetimizin başarısı bizlerin göğsünü kabartıyor.” dedi.
“ASGARİ ÜCRET
EN AZ 5 BİN TL OLMALI”
İYİ Parti olarak Ekim ayı başında kış mevsiminin zor geçeceğini ifade ettiklerini belirten Mısırlıoğlu, “Milletimiz bu zorluğu derinden hissetmeye başladı. Geçtiğimiz Mayıs ayında bir çuval kömür 25 TL iken bu gün 70 TL’den satılıyor. Dar gelirli vatandaşımız sobalı evinde günde bir çuval kömür yaksa günde 70 TL’den ayda 2 bin yüz TL sadece ısınmak için ödeyecek. Emekli, işçi, dar gelirli vatandaşımız ayda kaç lira maaş alıyor, ısınmak için nasıl kömür alsın. Bugünlerde dar gelirlilerin umutla beklediği, en düşük kazanç olan asgari ücreti belirleme komisyonu insanlarımızın bir nebzede olsa yüzünü güldürecek tespitte bulunur. Her şeye yüzde 100 zam geldiği bir ortamda asgari ücretin en az dört bin, beş bin olması gerekir. İşverenlerimiz üzerindeki vergi yükü azaltılmalı.” diye konuştu.
“FAKİRİN PİDESİ LÜKS YİYECEK GRUBUNA GİRDİ”
“Nereye baksan zam, bir çuval un 15 gün önce, bir pideci esnafını ziyaretimizde 235 TL’di.” diyen Mısırlıoğlu, “Pideci esnafı kendisine toptancının un çuvalının bir hafta sonra 250 TL olacağını söylediğini aktardı. Bugün unun çuvalı 280 TL oldu. Pideci bana, ‘Başkanım en ucuz karın doyurma yöntemi olan etli ekmeği yemek isteyen vatandaş her gelişinde fiyatını soruyor. Artık fakirin pidesi lüks yiyecek gurubuna girdi.’ demiştir. On beş gün içerisinde her şeye yüzde 20 zam yapıldı. Artık her gün her ürüne zam yapılmaya başladı.” şeklinde konuştu.
“ZAMLARI TAKİP EDEMEZ HALE GELDİK”
AK Parti Milletvekili Veysel Eroğlu’nu sert bir dille eleştiren Mısırlıoğlu şöyle konuştu: “ İktidar partisi Milletvekilimiz, Orman ve Su İşleri eski Bakanımız Veysel Eroğlu konuşmuş, ‘Belki üretim yetersizliğinden fiyatlar yükseliyor. Onuda çözeceğiz.’ demiş. Sayın Eroğlu milletimizle dalga geçmeyin. Mayıs ayından bu güne gübreye yüzde 300 zam yapılmış. 2022 yılında daha kötü günler bizi bekliyor. Sayın Eroğlu, insanlar tarlalarına gübre saçamıyor. İnsanlar gübresiz ekim yapıyorlar. Türk Milletini doğduğu topraklarda doyamaz hale getirdiniz. Artık günlük hayatın olağan bir durumu haline dönüşen akaryakıt başta olmak üzere zamları takip edemez hale geldik. İktidarın kötü yönetimi sonucu ekonomi kontrol edilemez duruma gelmiştir. Bu beceriksizliğin bedelini vatandaş ödüyor. Dolar 10 TL’yi aştı. TL’nin değeri kalmadı. Artık insanımız bırakın aylık yaşamayı günlük yaşam derdine düştü. İktidarın temsilcilerinin tavsiyesi porsiyonunuzu küçültün, midenin üçte biri su, üçte biri yemek üçte biride boş kalsın. Tavsiyeden başka bir çözüm sunmuyorlar.”
“BATTALGAZİ ASFALT, OSMANGAZİ BANKAMATİK İSTİYOR”
Battalgazi Mahallesi’nde sokak arası yollarının asfaltlanmadığını belirten vatandaşların dert yandığını söyleyen Mısırlıoğlu şöyle konuştu: “Mahalle sakinleri yola sadece düzeltip üzerine mıcır attıldığını, ilk yağmurda yollarımız yürünemez hale geleceğini, defalarca asfaltlanmasını istediklerini söylemiştir. Çocuklarını okula götürüp getiren annelerin bir diğer şikâyeti, sokak köpeklerinin okula giden çocuklara saldırmasıdır. Başıboş köpekler mahallelinin büyük dertlerinden bir tanesi olmuş ve haklı olarak bu durum anne babaları tedirgin ediyor. Afyonkarahisar Belediyesi’nin önlem alması lazım. Zira orada bir çocuğumuzun başına tatsız bir olay gelirse o saatten sonra alınacak önlemin bir anlamı kalmaz. Osmangazi Mahallemizde yoğun olarak emekli, asgari ücretle çalışanlar ve kamu personeli vatandaşlarımız oturmaktadır. Burada uygun bir noktaya bankamatik konulmasını talep etmekteler. Vatandaşlarımız üç kuruş olan maaşlarını çekebilmek için en yakın bankamatiğe gitmek için dolmuşa binmek zorunda kalıyor. Bir mahalle sakini ‘Muhtarımız bu konu ile ilgili defalarca dilekçe verdi ama netice alamadı, Sayın Valimize sesimizi duyurun.’ dedi. Bizde buradan yetkilileri gereğini yapmaya çağırıyoruz.” Burcu AYDIN’ın Haberinin devamı gazeteniz Kocatepe’de… #iyiparti, #muhammetmısırlıoğlu, #afyon, #afyonkarahisar

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

E-Gazete Arşivi