Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

“Türk Mühendislerinin Atılımları Gurur Verici”

Türk Mühendisleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı Tolga Şahiner, “Teknoloji geliştirme ve üretim alanında bizde varız diyebiliyorsak mühendisliğin önemini hep beraber gözlemlemekteyiz” dedi

Türk Mühendisleri Derneği Afyonkarahisar

Afyonkarahisar’da kısa bir süre önce hizmete başlayan Türk Mühendisler Derneği Afyonkarahisar Şubesi tarafından düzenlenen “Deprem ve zemin” konulu konferans büyük ilgi gördü.

Türk Mühendisler Derneği Afyonkarahisar Şubesi’nce düzenlenen ve ATSO Konferans salonunda gerçekleştirilen konferansın açılış konuşmasını Türk Mühendisler Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı Tolga Şahiner yaptı.

Tolga Şahiner

“DEPREM GERÇEĞİNE DİKKAT ÇEKMEK İSTEDİK

Dünyada bugüne kadar birçok depreme şahit olunmasına rağmen 6 Şubat depremlerinin yeryüzündeki başka bir örneğine şahit olunmadığına dikkat çeken Türk Mühendisler Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı Tolga Şahiner, “Depremin oluşumu, süresi, etki alanı, maddi ve manevi can kayıpları ile birlikte her yönüyle etkilendiğimiz, asrın felaketi diye adlandırdığımız bir deprem olmuştur.Siz kıymetli misafirlerimizede bugün burada derneğimizin ilk etkinliği kapsamında bu konuya duyarsız kalmamak adına farkındalık oluşturmak istedik” dedi.

“TÜRK MÜHENDİSLERİNİN ATILIMLARI GURUR VERİCİ”

“DÜNYAYA TÜRK MÜHENDİSLERİNİN BAKIŞINI YANSITIYORUZ”

Türk Mühendisler Derneği’nin Mühendislik Mesleğinin tüm disiplinlerinin bir araya geldiği, Kamu ve Özel sektörde çalışma yürüten, Dünyaya Türk mühendisinin bakışını yansıtan, milletimize ve ülkemize derin bir sevgi bağı ile bağlı, kamu menfaatleri odaklı çalışan Ankara merkezli 64 ilde temsilciliği bulunan bir sivil toplum kuruluşu olduğunu belirten Tolga Şahiner, “Derneğimiz 170 üniversiteden yılda 30 binde fazla mezun veren mühendislerimizin, öncelikle mesleki açıdan tecrübe paylaşımının sağlanabilmesi ve disiplinler arasında dayanışmanın oluşumu, ulusal ve uluslararası alanda mesleki çalışmalar yürütecek kamu ve özel sektörde çalışan tüm meslektaşlarımızın daha nitelikli hale gelmesine katkı sağlanması, mesleki ve teknik sorunların çözülmesi ile mesleki dayanışmasının tesis edilmesi için çalışma yürütmeyi hedeflemektedir” dedi.

“TÜRK MÜHENDİSLERİNİN ATILIMLARI GURUR VERİCİ”

“O ÜLKELER ÜSTÜN MÜHENDİSLİK HİZMETLERİ İLE DÜNYAYA MEYDAN OKUYORLAR”

Mühendisliğin insan yaşamını kolaylaştırmada, modern dünyayı şekillendirmede, yeniliği teşvik etmede ve karmaşık sorunlara çözüm bulmada çok önemli bir rol oynadığına dikkat çeken Türk Mühendisler Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı Tolga Şahiner, “Bugün dünya devletlerine baktığımızda Almanya mühendislik alanındaki başarıları ile bugünlere geldiği gibi Osmanlı devleti de gerekli sanayi ve mühendislik adımlarını doğru atamadığı için ne yazık ki bir çöküşe uğramıştır. Günümüzde ABD, Çin, AB ülkeleri, Japonya, G.Kore gibi ülkeler ürettikleri pek çok teknolojinin altında üstün mühendislik hizmetleri ile dünyaya meydan okumaktadır” dedi.

“TÜRK MÜHENDİSLERİNİN ATILIMLARI GURUR VERİCİ”

“TÜRK MÜHENDİSLERİNİN ATILIMLARI GURUR VERİCİ”

Ülkemizde de son yıllardaki Savunma Sanayisinde gerçekleştirilen mühendislik adımları sayesinde, üretilen katma değerlerin hepimizi gururlandırdığına değinen Şahiner sözlerini şöyle sürdürdü:

“Gerçekleştirilen yerli otomobil hedefi ile teknoloji geliştirme ve üretim alanında bizde varız diyebiliyorsak mühendisliğin önemini hep beraber gözlemlemekteyiz. Türk Mühendisler Derneği olarak bu Konferansımızda şehrimize yön veren idarecilerimiz ile proje tasarımı yapan ve proje kontrollerinde görev alan meslektaşlarımızı bir araya getirerek Maraş Depremleri özelinde kentimizin depremselliğini de göz önüne alarak bir bilgilendirme faaliyeti düzenlemeyi hedefledik. Benzeri Konferanslarımız sizlerin de teveccühü ile önümüzdeki dönemlerde devam edecektir. Faaliyetimize destek veren başta Afyonkarahisar Valimiz Kübra Güran Yiğitbaşı olmak üzere tüm idarecilerimize ve belediyelerimize, kendisi de bir mühendis olan ATSO başkanı Hüsnü Serteser bey ve yönetim kuruluna, zamanlarını ayırarak konferansımıza iştirak eden tüm meslektaşlarımıza ve katılımcılara çok teşekkür ederiz.”

Türk Mühendisler Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı Tolga Şahiner’in konuşmasının ardından Dr. Öğretim Üyesi Süleyman Gücek tarafından “Deprem ve zemin” konulu konferans verildi. Gücek Afyonkarahisar’ın olası bir depremde yaşaması muhtemel sıkıntıları dile getirirken, Afyonkarahisar şehir merkezinin zemin sorunlarına da dikkat çekti.

Konferansın sonunda Afyonkarahisar Vali Yardımcısı Taner Bolat tarafından Dr. Öğretim Üyesi Süleyman Gücek’e teşekkür plaketi takdim edildi.

Tolga Şahiner