Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

“Türkiye Yüzyılı’na yakışır bir sayıda öğretmen ataması yapılmalıdır”

Eğitim Bir Sen Afyonkarahisar şube divan toplantısında konuşan, Şube Başkanı Mustafa Arslan, Eğitimde fırsat ve imkân eşitliği vurgusunun yapıldığı bir zeminde, öğretmen açığını kapatmaya yönelik nitelikli politikaların yürürlüğe konulması gerektiğini belirterek, “Türkiye Yüzyılı’na yakışır bir sayıda öğretmen ataması yapılmalıdır” dedi

“Türkiye Yüzyılı’na yakışır bir sayıda öğretmen ataması yapılmalıdır”

Eğitim Bir Sen Afyonkarahisar 1 nolu Şube, Afyonkarahisar şube divan toplantısında buluştu. 9 Eylül 2023 Cumartesi günü yapılan toplantıya Eğitim Bir Sen Şube Yönetim Kurulu, ilçe yönetim kurulları, disiplin kurulu, denetleme kurulu ve kadınlar komisyonu katıldı.

“ALANDA SAHADA OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Toplantıda konuşma yapan Eğitim Bir Sen Şube Başkanı Mustafa Arslan, yaz tatilinde görev yeri değişen merkez ilçedeki 100’ün üzerinde okul yöneticisi üyelerini ziyaret ederek yeni görev yerlerinin hayırlı olması temennisinde bulunduklarını dile getirerek, “Alanda sahada olmaya devam edeceğiz. Eğitim çalışanları adına bir gayreti ortaya koyarken sosyal sorumluluk projelerimize ayrıca önem veriyoruz. Ödüllü kitap okuma yarışmamızın ödül töreniyle yine bir farkındalık ortaya koyacağız. Kadınlar her alanda olduğu gibi sendikal mücadelenin de mihenk noktasıdır. Kadın üyelerimiz için mülkiyeti sendikamıza ait büromuzu en kısa sürede faaliyete geçirerek, bu alanda Afyon’da bir ilki gerçekleştireceğiz. Bu yönüyle Afyon’da sendikal mücadelenin kadın kanadını tahkim ederek çalışmalarımıza bu alanda da hız vereceğiz.” dedi.

“EĞİTİMDE SORUNLARI ÇÖZME İRADESİ ÜMİDİMİZİ ARTIRIYOR”

 

Arslan, Eğitim çalışanlarının sorunlarının çözüme kavuşturulduğu, gelecek yıllara güven ve refah içinde erişmemizi sağlayacak eğitim sistemindeki dönüşümün temellerinin atıldığı bir yıl olmasını temennisinde bulundu. Arslan, “Eğitimde ortaya konulan hedefleri gerçekleştirmek için sağlam adımlar atmasının yanı sıra, köklü sorunlara kalıcı çözümler getirmesi gereken Millî Eğitim Bakanlığı’nın bu süreçte her anlamda sürdürülebilir politikalar benimsemesi, belirleyeceği politikalar öncesinde eğitimin paydaşlarıyla istişare etmesi, sorunların çözümü için önemli ve gereklidir.” diye konuştu.

 

“ÖĞRETMEN ATAMA VE YER DEĞİŞTİRME SÜRECİ TUTARLI VE SÜRDÜRÜLEBİLİR OLMALIDIR”

 

Kadrolu ya da sözleşmeli ayrımı yapılmaksızın öğretmenlerin yer değişikliği taleplerinin karşılanması ile öğretmen açığının kapatılması ve bölgesel farklılıkların giderilmesi hedeflerinin bir arada yürütülmesinin zor olduğunu kaydeden Arslan, “Ancak bakanlığın, anayasal hak olan mazerete bağlı yer değişiklikleri ve isteğe bağlı yer değişikliği ile yaşa ve tecrübeye dayalı bölgeler arası adil bir öğretmen istihdamını bir arada yürütmesi gerekmektedir. Bakanlık, teşvik edici uygulamalarla norm kadro esaslarının bölge/okul bazlı esnek hâle getirmek suretiyle esnek çözümler geliştirmelidir.” ifadelerinde bulundu.

“TÜRKİYE YÜZYILI’NA YAKIŞIR SAYIDA ÖĞRETMEN ATAMASI YAPILMALIDIR”

 

Türkiye tarihinde tek seferde yapılan en yüksek atamayla göreve başlayan 45 bin öğretmen atamasını önemli olduğunu dile getiren Arslan,  “Eğitimde fırsat ve imkân eşitliği vurgusunun yapıldığı bir zeminde, öğretmen açığını kapatmaya yönelik nitelikli politikalar yürürlüğe konulmalıdır. Bunun için Türkiye Yüzyılı’na yakışır bir sayıda öğretmen ataması yapılmalıdır. Olumlu adımların atılmasına, anlamlı ve faydalı projelerin uygulanmasına ve desteklenmesine, çözüm odaklı yaklaşımlara devam edilmelidir.” dedi.

 

 

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Okulların güvenliği ve  öğrencilerin gelişimi istişare edildi
Sıradaki Haber Okulların güvenliği ve öğrencilerin gelişimi istişare edildi