“Türkiye’de ekonomi DEVA Partisi iktidarıyla düzelir”

“Türkiye’de ekonomi DEVA Partisi iktidarıyla düzelir”

DEVA Partisi İl Başkanı Kadir Daylık, Sandıklı İlçesi’nde sahada yaptıkları görüşmelerde vatandaşın ülkenin iyi yönetilmediği görüşünde birleştiğini belirterek, “Türkiye de ekonominin düzelmesi DEVA Partisi iktidarıyla mümkün olacaktır. Ekonominin düzelmesi için öncelikle sapasağlam bir hukuk zemin gereklidir” dedi

 

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Afyonkarahisar İl Başkanı Kadir Daylık, teşkilat mensuplarıyla birlikte Sandıklı İlçesi esnafı ve iş insanlarıyla görüştüklerini bildirdi.
“İKTİDAR ALIM GÜCÜNÜ YÜKSELTMELİ”
Sandıklı’daki saha temaslarını değerlendiren Daylık şunları kaydetti: “Sandıklı ilçemizde birçok esnaf ve iş adamları ile görüştük. Bu görüşme ve ziyaretlerdeki ortak düşünce ülkemizin iyi yönetilmediği DEVA Partisi’ne ve partimizin Genel Başkanı Ali Babacan’a olan güven ve teveccühün Anadolu’da olduğu gibi Sandıklı ilçemizede hâkim olduğuna şahit olduk. Hayat pahalılığının dayanılmaz boyuta ulaştığını saha gözlemlerimizde net bir şekilde bir kez daha anladık. Vatandaşlarımızla ile yaptığımız görüşmelerde, halkımızın fiilen yaşadığı enflasyonun TÜİK’in açıkladığı verilerin çok üzerinde olduğunu bir kez daha anladık. İktidarın yapacağı en hayırlı işin alım gücünü yükselterek, halkımızın insan onuruna yaraşır iş, aş ve refah düzeyi sağlamaya odaklanması gerekmektedir.”
“HÜKÜMET KONTROLÜNDEKİ MARKETLERE UYGUN FİYATLA
SATIŞ YAPTIRMALI”
“Son günlerde vatandaşın alım gücünün azalmasının nedeni hükümetin zincir marketler üzerinden yapmış olduğu algı operasyonu gerçeğidir.” diyen Daylık sözlerini şöyle sürdürdü: “Son günlerde vatandaşın alım gücünün azalmasının nedeni hükümetin zincir marketler üzerinden yapmış olduğu algı operasyonunu gerçeğidir. Eğer fiyat artışlarından zincir marketler sorumluysa, fiyatların ucuz olduğu yıllarda ucuzluğun sebebi zincir marketler değil hükümettir. Zincir marketlerde fahiş fiyat uygulaması varsa, iktidarın kontrolündeki Tarım Kredi Kooperatifleri marketlerinde satılan ürün fiyatları diğer zincir marketlerdeki ürünlerin fiyatları arasında fark olmalıdır. Fark yoksa hükümet kendi kontrolündeki marketlere çok daha uygun fiyatlara satış yaptırmalıdır.”
“EKONOMİNİN DÜZELMESİ İÇİN SAĞLAM HUKUK
ZEMİNİ GEREKLİ”
Daylık sözlerine şöyle devam etti: “Türkiye de ekonominin düzelmesi hükümet değişikliği ile Ali Babacan liderliğinde DEVA Partisi iktidarı ile mümkün olacaktır. Ekonominin düzelmesi için öncelikle sapasağlam bir hukuk zemini gerekmektedir. Demokrasiye, insan haklarına, özgürlüklere inanan bir yönetim anlayışına ihtiyaç vardır. Bugünkü hükümet 10 tane Nobel ödüllü iktisatçıyı getirse bile ekonomimizin asla düzelmeyeceği gerçektir.”
>> Burcu AYDIN’ın Haberi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

E-Gazete Arşivi