Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

“Türkiye’de sağlık sistemi şaha kalktı”

“Türkiye’de sağlık sistemi şaha kalktı”

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen, Türkiye’de sağlık sisteminin çökmüşken yeni bir sistemle şaha kalktığını belirterek, “Türkiye pandemi sürecinde başarılı bir kriz yönetimi sergilemiştir. Bunu da sağlık sisteminin sağlam temeller üzerinde oturması ile başarmıştır” dedi

 

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen ve AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Av. İbrahim Yurdunuseven İhsaniye İlçesi’ne bağlı Kayıhan Beldesi’nde taziye ve geçmiş olsun ziyaretlerinde bulundular.
AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen ve AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Av. İbrahim Yurdunuseven, geçtiğimiz haftalarda İhsaniye İlçesi’ne bağlı Kayıhan Beldesi’nde çeşitli nedenlerden dolayı hayatını kaybeden ve yaralanan vatandaşların ailelerine taziye ve geçmiş olsun ziyaretlerinde bulundular. Sezen ve Yurdunuseven’e AK Parti İlçe Başkanı Tecelli Könül, Kayıhan Belde Başkanı Ali Özdemir, İGM İhsaniye üyeleri, Nurettin Demir, İrfan Seçen ve partililer eşlik etti.
“1984 YILINDA GÖZÜMÜN
KONTROLÜ İÇİN 5 BİLEZİK HARCADIM”
Afyonkarahisar çevre yolunda geçirdiği trafik kazasında ağır yaralanan ve tedavisi devam eden Hıdır Şah Özdemir’in babası Ali Özdemir sağlık sisteminde duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Yurdunuseven ve Sezen’e teşekkür etti. Özdemir, “1984 yılında göz kontrolünü yaptırırken eşimin beş tane beşi birlik gitti ben öyle muayene oldum geldim. Benim gelinim Ankara’da TOBB hastanesinde ameliyat oldu geldi. İnternetten randevu alıyor, muayenesini ameliyatını oluyor geliyor. Nerede bu mutluluk? Vallahi sizin yaptığınızı dünya devletleri yapamaz. Sağlıktan ötesi var mı?” dedi.
“İNŞALLAH AĞIR YARALI KARDEŞİMİZDE
SAĞLIĞINA KAVUŞUR”
Daha sonra konuşan İl Başkanı Sezen, “Türkiye’de sağlık sistemi çökmüşken yeni bir sistemle şaha kalktı. İnşallah bu vesileyle ağır yaralı olan kardeşim de tedavisi olumlu yanıt verir ve ümit ediyoruz hayata tutunur. Türkiye pandemi sürecinde başarılı bir kriz yönetimi sergilemiştir. Bunu da sağlık sisteminin sağlam temeller üzerinde oturması ile başarmıştır. Avrupa küresel salgınla mücadelede herkesçe malum olan çok kötü sınavlar verdi. Sadece Avrupa değil ABD de benzer bir tablo var. Biz AK Parti olarak halkımıza ‘insanı yaşat ki devlet yaşasın’ düsturu ile bakıyoruz. Yaralı kardeşimize acil şifalar diler, hayatını kaybedenlere de Allah’tan rahmet dilerim.” diye konuştu.
“DÜNYANIN EN İYİ
SAĞLIK SİSTEMİ TÜRKİYE’DE”
Yurdunuseven ise konuşmasında, “Ali amcamızın geçmişe yönelik hatırlatmalarını hepimiz bire bir yaşadık. Bugün ise karşımızda dünyanın en iyi sağlık sisteminin tablosu var. Çünkü sağlık göstergeleri iyileşmiştir. Bunu da uluslararası kuruluşlar tescillemiştir. Türkiye olarak çocuk ölüm hızını en yüksek seviyede düşüren en başarılı ülke olma özelliğini taşıyoruz. Bu konuda dünyada nüfus büyüklüğü açısından ilk sıradayız. Sağlık sistemlerinin çöktüğü bir dönemde, Türkiye olarak dünyaya örnek bir başarı sergiliyoruz. Bugün pandemi sürecinde ülkemiz Dünya Sağlık Örgütü’nün önerdiği algoritmaları değil, kendi geliştirdiğimiz yöntemlerle başarı sağladık. Bu başarı hikayesi de meyvelerini inşallah salgın ortadan kalktığında verecektir. Bu vesileyle hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralı kardeşimize de acil şifalar dilerim.” ifadelerine yer verdi.
ŞAHİN VE KÖNÜL’E ZİYARET
Kayıhan Belediye Başkanı Ömer Şahin’i de ziyaret eden heyet taziyelerini ve geçmiş olsun dileklerini iletti. Heyet son olarak AK Parti İhsaniye İlçe Başkanı Tecelli Könül’ü ve teşkilat üyelerini de ziyaret etti.
KAYIHAN’DA BİR HAFTADA
ÇOK SAYIDA VAKA YAŞANDI
Afyonkarahisar çevre yolunda trafik kazası geçiren Hıdır Şah Özdemir ağır yaralanmış, aynı beldede yaşayan Ahmet Lafçı’nın 8 yaşındaki oğlu Berkay Lafçı ve Murat Dede’nin çocuğu 7 yaşındaki Veli Batuhan Lafçı boğularak hayatlarını kaybetmişti. Aynı hafta beldede yaşayan Battal Karabulut’un oğlu 12 yaşındaki Ahmet Karabulut da traktörden düşerek hayatını kaybetmişti.