Türkkan’a İGM’de de tepki gösterildi

Türkkan’a İGM’de de tepki gösterildi

İYİ Parti Milletvekili Grup Başkanı Lütfü Türkkan’ın şehit ailesine küfür etmesi ve sonrasındaki özür dilemesine İGM üyeleri de tepki verdi
İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan’ın şehit ailesine küfür etmesine bir tepkide İl Genel Meclisi’nde Dinar AK Parti Üyesi Bilal Demiröz’den geldi. Demiröz’ün ardından sırasıyla; Meclis Başkanı Burhanettin Çoban, İYİ Parti Merkez Üyesi Alper Yağcı konu hakkında görüş açıkladı.
DEMİRÖZ: SİZ KİMSİNİZ MİLLİYETÇİLİK KİM HADİ ORADAN
İl Genel Meclisi Kasım ayı toplantılarının 6. birleşimi sonunda söz alan Dinar AK Parti Üyesi Bilal Demiröz, şehit ailesine küfür eden İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan’la ilgili söz aldı.
Demiröz şunları söyledi: “Milliyetçi Hareketin kurucu Lideri merhum Alparslan Türkeş’ten görevi devralıp, ömrünü milliyetçiliğe adayan Devlet Bahçeli gibi bir şahsa ‘Ben senden daha iyi bir milliyetçi olacağım diyerek parti kurup hele son dönemde halktan aldığı tepkiler malumdur. Son olarak o partinin Lütfü Türkkan isimli milletvekilinin bir şehidimizin yakınına küfür etmesi sanıyorum ki sadece MHP’yi değil 85 milyon adına ağır bir durumdur. Özellikle bir doğu ilinde o partinin Genel Başkanının yüzüne hadsizce ‘Burası Kürdistan’dır. Lüften bunu meclistede söyleyin.’ diyen kişiye Sayın Başkan, sen nasıl konuşuyorsun, burası Türkiye Cumhuriyeti’dir. Türkiye’de Kürdistan diye bir yer yoktur diyememiştir. Halk içinde provakatif eylemlerde bulunan bu parti lideri ve bu partideki üst kademedeki yetkilileri şahsım ve partimin adına kınıyorum. Ve diyorum ki; Siz kimsiniz milliyetçilik kim. Hadi oradan diyorum.”
YAĞCI: LÜTFÜ BEYİN ÖZRÜNÜ KABUL EDİYOR YAPMAMASI GEREKTİĞİNİ VURGULUYORUM
Bilal Demiröz’ün partisinin Lideri ve Milletvekili Lütfü Türkkan’ı kınamasının ardından söz alan İYİ Parti Afyonkarahisar İGM Üyesi Alper Yağcı cevap hakkını kullandı. Yağcı şöyle konuştu: “Yaşanılan bu olay elbette şahsi münfetirit bir olaydı. Sayın Lütfü Türkkan tarafından, hepimizin manevi açıdan kırmızı çizgisi olan şehit aileleri ve gazilere karşı yapılan her türlü eylemde biz şehit aileleri ve gazilerimizin yanındayız. Lütfü bey gece saatlerinde attığı özür twetiyle bir yanlış yaptığını kabul etmiştir. Bu ayrıdır. Kabul etse de etmese de o davranışın olmaması gerektiğine inanıyoruz. Bu şekilde yorumluyoruz. Yalnız Bilal beyin ortaya koyduğu, Lütfü Türkkan’ın üzerinden İYİ Parti ve Genel Başkanımıza yaptığı ithamlar bence İYİ Parti’nin hepimizin malumu olduğu ve herkesin tüm sitelerde izleyip okuduğu şekilde anketlerde yükselişinden duyulan bir rahatsızlığın neticesidir. Bunu böyle görüyoruz. Eğer hepimiz doğruları burada konuşmak istiyorsak. Hepimizin elinde hazır bir teknoloji vardır. İnternete bahse konu konuşmaları yazıp dinlersek Genel Başkanımızın esnaf ziyaretinde kullanılan ‘Kürdistan’ kelimesine karşı gündemin bitimine kadar bekleyen Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener hanımefendi ‘Bunu kabul etmem mümkün değildir.’ diyerek 3 Kasım 2021 Çarşamba günü yapılan Grup Toplantımızda da bunu yine çok net ifade etmiştir. ‘HDP’yi konumlandırdığımız yer PKK’nın yanıdır.’ diye net bir ifade kullanmıştır. Eğer bu işin temelinde genel bir yargıya kavuşmak istiyorsak, yine internete yazdığımızda Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Meclis konuşmasında, ‘Kürdistan’ diye bir yerin olduğunu o dönem için konuşurken bunu Meclis Kütüphanesine inen her CHP’li ve her MHP’li Milletvekilinin görebileceğini ve buna saygı gösterilmesi gerektiğini savunmuş ve söylemiştir. Dolayısıyla burada bizim ‘Kürdistan’ ifadesini Sayın Genel Başkanımızın o gün ifade ettiği gibi kabul edebilmemiz mümkün değildir. Tüm bunların dışında şehit yakınlarımıza ve gazilerimize karşı herkesin dikkatli olması sinirse sinir şahsi hataları meydana getirebilecek durum ve davranışlarda olmamız gerektiğine bende katılıyorum. Bu konuda bende Lütfü beyin özrünü kabul ediyorum ama yapmaması gerektiğini tekrar vurgulamak istiyorum.” Burcu AYDIN’ın Haberinin devamı gazeteniz Kocatepe’de…
https://www.kocatepegazetesi.com/turkkana-igmde-de-tepki-gosterildi/
#iyiparti, #igm, #lütfütürkkan, #alperyağcı

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

E-Gazete Arşivi