DOLAR 17,2345 1.5%
EURO 17,5616 0.49%
ALTIN 963,100,05
BITCOIN 3522262,78%
Afyonkarahisar
26°

AÇIK

02:00

YATSI'YA KALAN SÜRE

“Ülkenin MHP iktidarına ihtiyacı var”

ABONE OL
15 Eylül 2015 17:27
0

BEĞENDİM

ABONE OL
“Ülkenin MHP iktidarına ihtiyacı var”

Milliyetçi Hareket Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Aday Adayı Ramazan Zeybek, ülkenin MHP iktidarına ihtiyacı olduğunu söyledi

Milliyetçi Hareket Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Aday Adayı Ramazan Zeybek, partisinin iktidara gelmesi halinde sağlık politikalarında önemli ve etkin iyileştirmeler yapılacağının altını çizdi. Zeybek yaptığı açıklamada: “MHP iktidara geldiğinde ülkemizin her türlü sorunu çözüme kavuşacaktır. Bir ülkenin öncelikli sorunu güvenliktir. Bu güvenlik iç ve dış güvenliğin bütününü oluşturur. Güvenlik oluştuktan sonra Adalet, Sağlık ve Eğitim öncelikli konulardandır. Güvenlik konusunda içeride PKK başta olmak üzere sağ ve sol terör örgütleri, kevgire dönmüş hudutlarımız, gerek komşu ülkelerimizde gerek Türk Dünyasında gerek Müslüman coğrafyasında devam eden güvenlik istikrarsızlıkları hakkında partimizin derin ve kapsamlı sonuç getirici politikaları mevcuttur. Bilahare bu konulara değineceğiz. Bu kapsamda bugün milletvekili olduğumda partimizin de desteği ile sağlık alanında eyleme gerçekleştirmek istediğim vaatlerimi belirtmek istiyorum” dedi.
AK-SARAY, KANSER
HASTANESİ OLACAK
Zeybek, şöyle devam etti:
“ Kamu kurum ve kuruluşlarında sağlık hizmetlerinde SGK’nın sağlık kurumuna yapacağı ödeme dışında vatandaştan ek ödeme alınmasının önlenmesi için kanun teklifi sunacağım. Tıp doktorluğunda zorunlu hizmeti: pratisyenlik, uzmanlık ya da yan dal uzmanlığı ile 1 defaya sınırlandırılması için kanun teklifi sunacağım. Tıp doktorlarından yan dal uzmanlığı yapan erkek doktorların zorunlu hizmet sürelerini askerlik sürelerinden sayılması için kanun teklifi sunacağım. 10000 nüfusu geçen her ilçede temel branş uzmanlıkları olan Kadın Doğum, İç Hastalıkları, Çocuk, Genel Cerrahi, Anestezi Uzmanı, Diş Hekimi, Acil Uzman Hekimi bulunduran ve bu doktorların hizmet sunması için gerekli ameliyathane, röntgen, laboratuar hizmetleri barındıran hastaneleri kurulması için Sağlık Bakınlığı’na talepte bulunacağım. Ve talebin takipçisi olacağım. Cumhurbaşkanlığı köşkünün Çankaya’ya taşıttırılarak kaçak sarayın Kanser hastanesi yani Hematoloji/Onkoloji Hastanesine dönüşmesi için çaba sarf edeceğim. Zira her hastalık kötüdür ancak kanser hastalığı ülkemizde giderek yaygınlaşmakta, tedavi üniteleri yetersiz kalmakta ve yetersiz tedavi hizmetleri sebebiyle vatandaşlarımızı kaybetmekteyiz. Nitekim ülkemizde yalnızca kanser üzerine faaliyet veren nitelikli hastane Gebze’de J.H. Anadolu Hastanesi’dir. Ülkemizde kansere yönelik sağlık merkezi yetersizliği yanında Hemataloji, Onkoloji, Çocuk Hematolojisi ve Çocuk Onkolojisi yan dal uzmanları da yetersiz sayıdadır. Hatta yukarıda belirttiğim üzere bu branş doktorlarının yetişmesini engelleyici zorlayıcı sebepler vardır. Ankara ilimizde 1150 odalı bir kanser hastanesi hem hastalar için sağlıklı tedavi imkanı sunacaktır hem de refakatçileri de daha rahat ortamda refakat etme imkanı bulacaktır.” (Kocatepe Haber Merkezi)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.