DOLAR 23,3860 1.18%
EURO 25,2104 0.35%
ALTIN 1.473,630,88
BITCOIN 616110-0,88%
Afyonkarahisar
18°

AÇIK

13:08

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

RABBENA HEP BANA! (2)

ABONE OL
21 Ağustos 2019 11:44
1

BEĞENDİM

ABONE OL

[ad_1]

Son yazımızda “Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz” düşüncesini dile getirmiştik. 3Y(Yolsuzluk-Yoksulluk-Yasaklar) ile mücadele edeceğiz diye iktidara gelen AKP’nin dilindeki ile elindeki birbirini tutmuyor. İşte size örnek. Muhteşem Kavakçı ailesi. Ravza Kavakçı Kan isimli AKP Milletvekilinin 2008’de İstanbul Metro AŞ’de insan kaynakları uzmanı olarak işe girdiği gün ABD’ye “siyaset doktorası eğitimine” gönderildiğini İBB arşivleri açılmaya başlayınca öğrendik. Sözleşmesine göre 6 yıl 8 ay mecburi hizmet yapma şartı getirilen Kavakçı’nın, 2013’te yurda döndükten sonra milletvekili seçildiğini, 2008 yılından beri, Milletvekili olduğu dönem de dahil olmak üzere asgari ücretin bir buçuk katı maaş almaya devam ettiğini de öğrendik. Ülkede 8 milyona yakın işsiz varken, ülkenin nerdeyse üçte biri açlık sınırının altında bir maaşla yaşam mücadelesi verirken bu mübarek ailenin devletin içine nasıl nüfuz ettiğinden İmamoğlu sayesinde haberdar olduk. Aileye bakın; Mariam Kavakçı, Cumhurbaşkanı danışmanı, Gülham Abushanab (Merve Kavakçı’nın Kızı), Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın danışmanı, Ravza Kavakçı Kan (Merve Kavakçı’nın Kız Kardeşi): AKP Genel Başkan Yardımcısı ve milletvekili, Elif Kavakçı; Emine Erdoğan’ın moda tasarımcısı olarak görev yapıyor, Erva Kan (Merve Kavakçı’nın yeğeni, Ravza Kavakçı Kan’ın kızı): Türkiye Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi/Proje Direktörü, Osman Kan (Merve Kavakçı’nın eniştesi. Ravza Kavakçı Kan’ın eşi): Sağlık Bakanlığı’na bağlı, Türkiye Hudut Ve Sahiller Sağlık Genel Müdürü. Aynı zamanda Amerikan vatandaşı da olan Merve Kavakçı ise halen Türkiye’nin Malezya’daki büyükelçisi.
AKP’ye sırtını dayadığın zaman Allah “Yürü Ya Kulum” diyor. İşte başka bir örnek; Sayan ailesi. Nerdeyse tüm fertleriyle devletin en kilit noktalarında görev alıyorlar. Bir dönem Aile ve Sosyal Güvenlik Bakanı olan Fatma Betül Sayan Kaya’nın kız kardeşi Ayşe Hilal Sayan Kotek BTK müsteşar yardımcılığı görevini yürüttü ardından Kuveyt Büyükelçisi olarak atandı. Kardeşi Ömer Fatih Sayan, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Başkanı iken Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Bakan Yardımcısı Bakan yardımcılığı görevine atandı. İletişim Kurumu (BTK) Başkanlığı ve Türk Telekom Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini de birlikte yürüttüğü ortay çıktı. Artık kaç yerden maaş alıyor varın siz düşünün. Diğer kız kardeşi milyonluk ihaleleriyle gündeme gelen Nazmiye Sümeyye Sayan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi Üyesi.
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun’un evine devletin kasasından dört maaş girdiğini tüm basın yazdı. CHP’li Özgür Özel’in iddiasına göre Fahrettin Altun hem Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı olarak hem de Borsa İstanbul Yönetim Kurulu Üyesi olarak da maaş alıyor. Eşi Fatmanur Altun hem akademisyen, hem de THY Yönetim Kurulu üyesi olarak maaş alıyor. Atanamayan öğretmenler intihar ediyor, EYT’liler sırada bekliyor, gençlerin dörtte biri işsiz Altun’ların evine devletten dört maaş gidiyor. Üstelik Sayın Fatma Altun bu durumu savunabiliyor. Altun kabiliyetli bireyler olup daha çok kazanabilecekken fedakarlık yaptıklarını öne sürüyor. Bu büyük fedakarlıklarınız için Allah sizden razı olur mu bilemem ama halk razı değil. Bütün bunlar yetmiyormuş gibi Cumhurbaşkanlığı İletişim Daire Başkanı bir de mahkeme başvurup bu haberlere erişim engelli çıkartıyor. Pes doğrusu.
AKP’den istifa eden Eski Beykoz Belediyesi Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu attığı twette “Birileri anormal zengin olmuş, birileri 3’er 5’er maaş almış, birileri hiç işe gitmeden yatan maaşları çekmiş ve biz de yıllarca teşkilatlarda bunlara (bilmeden) hizmet etmişiz. Allah’ım affet! Tüm bunlar ortaya çıktıktan sonra bile görmeyen gözlere feraset lütfet!” derken sizce haksız mı?
“Duyarlı bir Müslüman Allah’ın yasakladığı alkolün ya da haram maddelerin satıldığı bir yerden alışveriş yapmaz” fetvasını yayınlayan Diyanet İşleri Başkanlığımızın ülkedeki 8 milyon işsize rağmen 3-4 işte çalışıyor gözükenlerle, akrabalarını belediyeye dolduranlarla, çalışmadığı halde maaş alanlarla, belediyede çalışan olarak görünüp belediye kasasından Amerika’da siyaset eğitimi görenlerle, yetimin hakkını yiyenlerle, dört beş yerden maaş alanlarla, “devletin malı deniz, yemeyen …” diyenlerle ilgili bir fetvasını duyan oldu mu? Merak ediyorum. Bu ülkede yaşayan vicdanlı insanlar bu yaşananlar karşısında eski AKP’li Kaşıtoğlu gibi “Yetim hakkı yiyorsunuz” deyip tepki gösterir mi? Yoksa “Bizim adamımız” der, susar mı?
Bütün bunların ardından Türkiye’de durum buysa Afyonkarahisar’da durum nasıldır? dediğinizi duyar gibi oluyorum.
Son Söz; “Hak yemek, sol el ile yemek yemek kadar dikkat çekmedi bu ülkede…” İsmet Özel

[ad_2]

Source link

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.