“Üniversiteler hesap verilmeyen çiftliklere dönüştü”

“Üniversiteler hesap verilmeyen çiftliklere dönüştü”

DP Genel Başkanı ve Afyonkarahisar Milletvekili Gültekin Uysal, “Parti devletine dönüşmüş iradeden alınan güç ve cesaretle üniversiteler, tek adamların hesap vermediği çiftliğine dönüşmüştür” dedi

 

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı ve Afyonkarahisar Milletvekili Gültekin Hakkari Üniversitesi Rektörü Ömer Pakiş’in İlahiyat Fakültesi Dekanlığı döneminde 28 adayı eleyip oğlu Halit Ziya Pakiş’i fakültesine araştırma görevlisi olarak alması ve Samsun Üniversitesi Rektörüne lüks makam aracı kiralanması haberlerine ilişkin sosyal medya hesabı twitter üzerinden eleştiride bulunarak olayları kınadı.
“AHBAP ÇAVUŞ DÜZENİ KAYIRMACILIK
GENÇLERİ ÜLKESİNE YABANCILAŞTIRIYOR”
Uysal açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Hepimiz üniversitelerimizin ilim ve ahlak yuvası olması gereken saygın kurumlar olduğunu bilir ve düşünürüz. Ancak öylesine haberlerle karşılaşıyoruz ki gelinen noktaya kızmamak, üzülmemek mümkün değil. Kim bilir kaç defa duyduk nokta atışıolarak, kişiye özel ilanla kadrolara atama haberini veya kurumlardaki lüks araç merakını. Üniversiteler son yıllarda; dünyada yankı uyandıracak herhangi bir yayını, icadı veya bilgi üretimi ile değil de çoğunlukla alınan, kiralanan makam aracı, usulsüz atama, kayırmacılık, yolsuzluktüründe skandallarla haber oluyor. Ahbap çavuş düzeni kayırmacılık gençleri ülkesine karşı yabancılaştırıyor.”
“TEK ADAMLARIN
HESAP VERMEDİĞİ ÇİFTLİK”
Parti devletine dönüştüğünü belirttiği iradeden alınan güç ve cesaretle üniversitelerin, “Tek Adamlar”ın hesap vermediği çiftliğine dönüştüğünü belirten Uysal, “İşte bütün bunlar, bu ülkede etik üretmesi gereken kurumların içine düştüğü batağın, çürümüşlüğün fotoğrafıdır.Daha da vahimi, bu halin geniş kitleler ve kamuoyu tarafından kanıksanmasıdır. Toplumsal dengenin sağlanması için fırsat eşitliği şarttır. Türkiye Cumhuriyeti’nde birlik ve beraberliğin, sağlıklı toplumsal mobilizasyonun ve dengenin en önemli aracı, eğitim yoluyla fırsat eşitliğidir.” dedi.
“KUL HAKKI YİYENLERİ İFŞA EDECEĞİZ”
“Biz, Demokrat Parti olarak gençlerimizin, vatandaşlarımızın hakkının başta TBMM olmak üzere her yerde ve her zaman takipçisi olacağız.” diyen Uysal sözlerini şöyle sürdürdü: “Kul hakkı yiyenlerin kamuoyunda ifşa olmasına çalışacağız. Dün, sınav sorularını çalan FETÖ’cüler gençlerimizin geçmişini çalmışlardı. Bugün ise keyfi bir yönetim anlayışını benimsemiş AKP iktidarının devam etmesi için hukuksuzlukları, yolsuzlukları bir iman meselesi haline getirip savunacak kadrolar oluşturmak için çalışılıyor. Dünü çalınan gençlerimizin bugünü, yarınları çalınmaya devam ediyor maalesef. Bizler, bu çürümüş ama bir yanıyla da kanıksanmış ‘bal tutan parmağını yalar’ düzenini yıkacağız. Gençlerimizin dününü çaldılar, ancak yarınlarını çaldırmayacağız. Biliyor ve inanıyoruz ki Türkiye’de bir gencimiz ‘Ben alın teri döktüm, okulumu bitirdim, sınavlarda başarılı oldum, hakkımı ne şah ne padişah yiyemez’ diyebildiği ve hakkını alabildiği gün ülkede adalet işliyor demektir.” >> Kocatepe Haber Merkezi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

E-Gazete Arşivi