Uysal: Hekimlerimizi korumak gerek

Uysal: Hekimlerimizi korumak gerek

DP Genel Başkanı ve Afyonkarahisar Milletvekili Gültekin Uysal, “Hekimlerimizi önce siyasetten, sonra ise cezasızlık ile cesaret gösteren vandallardan, şiddet yanlısı kimselerden korumak gerek” dedi

 

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı ve Afyonkarahisar Milletvekili Gültekin Uysal, hastanelerde yaşanan şiddet olayları hakkında açıklamada bulundu.
“HEKİMLERİ ÖNCE SİYASETTEN
KORUMAK GEREK”
Ankara Keçiören Eğitim Araştırma Hasta-nesi Acil Servisinde yaşanan şiddet görüntüleri üzerine sosyal medya hesabından açıklamada bulunan Uysal, şiddetteki en büyük payın siyasetçilerin olduğunu ifade etti. Hekimleri öncelikle siyasetten korumak gerektiğini söyleyen Uysal, şunları dile getirdi: “Keçiören Eğitim Araştırma Hastanesi Acil Servisinde yaşanan, kan donduran görüntüler bizlere bir kez daha bugün tartışılandan gayrı, daha acil bir sorunu hatırlattı. Hastanede hastalar, acil serviste hasta yakınları, trafikte magandalar, daha da kötüsü sorumluluk sahibi olması gereken ama alıştıkları üzere gemilerini yürütmek için herkese sarabilen siyasiler, her gün şiddet uygulamaya devam ediyorlar. İnsan yaşamına en üst düzeyde saygı göstereceğine dair ant içen hekimler ve sağlık çalışanlarının yaşamına saygı gösterilmezse sözlerini nasıl tutabilirler? Hekimleri önce siyasetten, sonra cezasızlık ile cesaret gösteren vandal, şiddet yanlısı kimselerden korumak gerek.”
“HASTANELERE
SİYASET SOKMAYIN”
Rahmetli Cumhurbaşkanı ve DP Genel Başkanı Süleyman Demirel’in “Cami-ye, kışlaya, okula siyaset sokmayın.” sözüne atıfla “Hastanelere siyaset sokmayın.” diyen Uysal, “Bırakın doktorlarımız, sağlık çalışanlarımız severek ifa ettikleri vazifelerini yerine getirsin ve umuyoruz her biri emeğinin hakkına sağlıkla erişsin. Salgına yakalanıp yaşamını yitiren tüm sağlık çalışanlarını rahmetle ve minnetle anıyor, salgın dolayısıyla görülmemiş bir özveri ile görevinin başında olan tüm sağlık çalışanlarının önünde saygıyla eğiliyoruz.” dedi.
>> Kocatepe Haber Merkezi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

E-Gazete Arşivi