Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Uzmanlar “Akılcı İlaç Kullanımı” Hakkında Bilgilendirdi

Antimikrobiyal Farkındalık Haftası etkinlikleri kapsamında vatandaşlar antimikrobiyal direnç ve akılcı antimikrobiyal kullanımı konusunda bilgilendirildiler

Uzmanlar “Akılcı İlaç Kullanımı” Hakkında Bilgilendirdi

Afyonkarahisar İl Sağlık Müdürlüğü ekiplerinin Akılcı İlaç Kullanımı (AİK) programı kapsamında 18-24 Kasım Dünya Antimikrobiyal Farkındalık Haftası etkinlikleri devam ediyor. Bu kapsamda Park Afyon AVM ve Afyonkarahisar semt pazarında antimikrobiyal direnç ve akılcı antimikrobiyal kullanımı konusunda farkındalık ve bilgilendirme çalışmaları yapıldı.

İl Sağlık Müdürlüğü Sağlık Hizmetleri Başkanlığı Tıbbi Cihaz ve Eczacılık Birimi tarafından düzenlenen etkinlikte, antibiyotiklerin doğru kullanımı ile ilgili pankartlar kentin belirli noktalarına asılırken, ayrıca AVM’ye ve pazara gelen ziyaretçilere ile esnafa bilgilendirici broşürler dağıtılarak akılcı ilaç kullanımı konusunda uyarı ve önerilerde bulunuldu.

Sağlık Hizmetleri Başkanı Dr. İlker Ahmet Çınar ve Başkan Yardımcısı Dr. Oğuz Serdar Bayrak da etkinliklere katılıp ziyaretçileri bilgilendirdiler.