Vali Çiçek; “Hep birlikte kazanacak ve şehrimize değer katacağız”

Vali Çiçek; “Hep birlikte kazanacak ve şehrimize değer katacağız”

Gelirleri üniversite öğrencilerine burs olacak, Afyonkarahisar’ın ürettiği her ürünün E-Ticaret üzerinden tüm Türkiye’ye pazarlanacağı İnternet Sitesi kuruluyor. Şehre yeni bir vizyon katacak İnternet Sitesi Afyonkarahisar’dan Türkiye’ye açılacak bir marka olacak

 

İnternet Sitesinin il genelinde aktif bir şekilde kullanılabilmesi ve toplumun tüm kesimlerine ulaşılabilmesi için Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, İl Genel Meclisi Başkanı Burhanettin Çoban, ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, Afyon Eğitim Vakfı Genel Sekreteri Murat Diker, Kaymakamlar ve Belediye Başkanlarının katılımıyla bir toplantı düzenlendi.
Toplantıda ilk olarak Afyon Eğitim Vakfı Genel Sekreteri Murat Diker söz alarak sistemin işleyişi ve şuana kadar yapılan çalışmalar konusunda bilgiler verdi. ATSO Başkanı Hüsnü Serteser ise konuşmasında, “Bu konuda elimizden gelen desteği vermeye hazırız. İnanır ve gayret gösterirsek bizlerde ülke genelinde satış yapan ünlü internet sitelerinden biri olabiliriz.” dedi.
“HEP BİRLİKTE KAZANACAĞIZ, ŞEHRE DEĞER KATACAĞIZ”
Sağlam adımlar atılabilirse bu sistemin Türkiye’ye örnek olabileceğini ve aynı zamanda vatandaşlara istihdam imkânı sağlanabileceğini belirten Vali Gökmen Çiçek, “Bir ve beraber olur, ortak akılla hareket edersek bu konuda önemli bir başarı sağlayacağımıza inanıyorum. Şehrimizin markalaşmış çok sayıda ürünü, üretimini yaptığı çok fazla ürünü var. İnşallah tamamlanma aşamasına gelen İnternet Sitemiz ile hep birlikte kazanacağız ve şehrimize, vatandaşlarımıza yeni iş olanakları oluşturacağız. Çok kısa sürede Afyonkarahisar’dan Türkiye’ye açılacak yeni bir marka doğacak.” ifadelerini kullandı.
Vali Çiçek’in konuşmasının ardından karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu. >> Burak AYDIN’ın Haberi

 

“E TİCARET ÜZERİNDEN SATIŞ”
Şehrin marka değerini artırmak, tanınırlığını, tarihi, kültürel, doğal güzelliklerini ve yöresel lezzetlerini daha bilinir hale getirebilmek, vizyon projelerle şehre değer katmak için elinden gelenin fazlasını yapmaya gayret eden Vali Gökmen Çiçek, ses getirecek anlamlı bir projeyi daha hayata geçiriyor. Afyonkarahisar Valiliği, Afyonkarahisar Belediyesi, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası, Afyon Eğitim Vakfı, Kaymakamlıklar, Belediye başkanları, STK’lar ve iş insanlarının işbirliğiyle hayata geçirilecek İnternet Sitesi ile E-Ticaret üzerinden satış yapılacak.

 

TÜM ÜRÜNLER TÜRKİYE’YE PAZANLANACAK
Afyonkarahisar’ın markalaşmış ürünleri, yöresel lezzetleri, Kadın Kooperatiflerinin ürettiği ürünlerin yer alacağı, aynı zamanda bireysel üretim yapan herkesin kolaylıkla dâhil olacağı İnternet Sitesi ile şehrin ürettiği tüm ürünler Türkiye’ye pazarlanacak. Elde edilen kar üzerinden de üniversite öğrencilerine burs imkanı sağlanacak. Bu kapsamda Kaymakamlar ve Belediye Başkanlarıyla toplantıda bir araya gelen Vali Gökmen Çiçek, yapılacak çalışmaları, dikkat edilecek hususları ve sistemin şehre değer katması için atılması gereken adımları istişare etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

E-Gazete Arşivi