VATAN

VATAN

Emperyalist zihniyet Türk dünyasının birliğine karşı var gücü ile savaşmaktadır. Her koldan Türklüğe ve vatanımıza saldırıyorlar. Tarihimiz yok sayılıyor. Her zaman da böyle olmuştur.
Artık Türkler olarak bu durumu biliyoruz. Ancak, bizim sözde aydınlarımız, akademisyenlerimiz bunu görmezlikten gelmektedirler. Hatta Türk milliyetçilerini hakir görme gayretine girmişlerdir. Böylelerinin duyguları, heyecanları, düğünleri, bayramları bu necip milletle bağdaşmaz.
Ama biz diyoruz ki; İnadına TÜRK, inadına Müslümanız. Kanımız aksa da zafer inananların olacaktır.
Bize göre, Vatan namustur, Vatan şereftir.
Vatan korunacak tek hedeftir.
Vatan sevdadır, Vatan aşktır,
Aşk korkuya peçedir, korku da aşka perde,
Vatan candır, Vatan kandır,
Vatana sahip çıkmak imandandır.
Vatan olmazsa aile olmaz, toplum olmaz, iş olmaz, aş olmaz.
Vatan olmazsa anne baba olmaz, eş olmaz, çocuk olmaz. Gelecek olmaz.
Vatan olmazsa din olmaz, namus olmaz.
Kısacası Vatan olmazsa biz olmayız. Hiçbir şey olmaz.
Vatanımızı korumak hepimizin görevidir. Elbette Türkün imtihanı zordur. Davamızı iyi bilmeli ve küçük hesaplardan uzak hareket etmeliyiz. Birliği bozmaya çalışan nifak tohumlarına fırsat vermemeliyiz. Ancak vatan korumasında çok çalışıp, ekonomimizi güçlendirmemizin de gerekli olduğunu belirtmemiz lazım. Her yönden güçlenmek zorundayız.
Bu güne kadar Vatanın bölünmez bütünlüğü, her türlü oyuna rağmen Vatan sevdalılarının canını, kanını ve ömrünü vermeleri ile perçinlenmiştir.
Zulme, iftiraya, ihanete uğramışlar, yalnız bırakılmışlar, hakları gasp edilmiş, bedel ödemişler ama daima onuru ve şerefini muhafaza etmişlerdir. Onlara vefa borcumuz var. Unutmak ihanettir.
Selam Vatan toprağını Aziz bilenlere.
Allah,Türk’ü Vatansız bırakmasın.

Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

E-Gazete Arşivi