Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Voleybol hakem aday kursu açılıyor!! İşte başvuru şartları

Afyonkarahisar Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün girişimleri ile Türkiye Voleybol Federasyonu tarafından kentte düzenlenmesi planlanan ‘Voleybol Aday Hakem Kursu’ için başvurular başladı. Kursa katılmak isteyenler Voleybol İl Temsilcisi Savaş Aslan ile iletişime geçecek.

Voleybol hakem aday kursu açılıyor!! İşte başvuru şartları

Voleybolun hakemlik alanında teorik ve pratik eğitimlerin verildiği bir programa sahip olacak olan Kursa katılanlar, voleybol maçlarında hakemlik yapma imkanına sahip olacak. Afyonkarahisar’da düzenlenen yerel ve ulusal müsabakalarda hakem ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla açılması planlanan voleybol aday hakemlik kursu için başvurular itibariyle başladı. Son başvuru tarihi 13 Ekim olarak belirlendi. Başvurular neticesinde katılımcılar 20-22 Ekim tarihlerinde kursa katılım sağlayacak.

Başvuru şartları:

Madde 22- Aday hakem kursu talep eden illerde, 9.13.2. madde hükümleri çerçevesinde, İl ile koordine etmek koşuluyla MHGK tarafından aday hakem kursu açılır.

Bu kursa katılabilmek için;

22.1. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
22.2. Lise veya dengi okulda okuyor ya da lise veya dengi okuldan mezun olmak,
22.3. 17 yaşından gün almış ve 31 yaşından (yaş hesabında içinde bulunan takvim yılının 31 Aralık tarihi baz alınır) gün almamış olmak, (30 yaşını aşan süreyi Voleybol branşında faal sporcu veya antrenör olarak geçirenler için 36 yaşından gün almamış olmak),
22.4. Adli sicil kaydı bulunmamak,
22.5. Disiplin Kurulunca 6 ay veya daha uzun süreli cezalandırılmamış olmak,
Yukarıdaki şartları taşıyan ve kursa düzenli devam edenler, kurs sonunda yazılı sınavına tabi tutulurlar. MHGK tarafından hazırlanan sınav soruları, sınav sırasında ve yerinde bütün sınava katılanların huzurunda açılarak, Kurs Direktörü denetiminde adaylara dağıtılır ve sınav bitiminde toplanan sınav kâğıtları görevli Kurs Direktörü tarafından MHGK’ ya değerlendirilmek üzere gönderilir. Kurs sonunda yazılı sınavdan en az 70 puan alarak başarılı olanlar Aday hakem olurlar ve bu Talimat uyarınca müsabakalarda görevlendirilirler.
22.6. Sınavı kazanan adaylar yukarda belirtilen belgelere ek olarak, sınavı kazandığının kendisine tebliğini takiben sağlık durumu hakemlik yapmaya müsait olduğunu belgelemek üzere Nöroloji, Ortopedi, Göz ve Kulak Burun Boğaz doktorlarından alınmış raporu da ibraz etmek zorundadır.
Tüm belgeler İl Temsilciliklerinde aday hakemler için açılacak kişisel dosyalarında muhafaza edilir.