Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Vuslat Doğan Sabancı Kimdir

Doğan Holding Yönetim Kurulu Üyesi Vuslat Doğan Sabancı Yunanistan’daki tatili sırasında eşiyle birlikte denizde kaza yapmıştı.

Vuslat Doğan Sabancı Kimdir

Ağustos ayıda tatil için Yunan adalarına tekneyle giden Ali Sabancı ve Vuslat Doğan Sabancı kaza geçirmişti. Vuslat Doğan Sabancı Kimdir? 16 Ocak 1971 doğumlu Vuslat Doğan Sabancı, Bilkent Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden mezun olduktan sonra New York’taki Columbia University’de Uluslararası Medya ve İletişim alanında yüksek lisans yaptı. Vuslat Doğan Sabancı Kimdir?
The New York Times gazetesinde bir süre çalıştıktan sonra The Wall Street Journal gazetesinde Asya İş Dünyası Haberleri Kanalı ve gazetenin Latin Amerika Edisyonu’nun kurulması aşamasında görev aldı.

vuslat doğan sabancı kimdir

Vuslat Doğan Sabancı Kimdir?

Vuslat Doğan Sabancı, Hürriyet gazetesine 1996 yılında reklamdan sorumlu Başkan Yardımcısı olarak katıldı, 1999 yılında gazetenin Pazarlama Operasyon Grup Başkanlığı’na geldi. Vuslat Doğan Sabancı Hürriyet’te 2004-2008 yılları arasında CEO ve 2008-2018 arasında Yönetim Kurulu Başkanı olarak 22 sene bulundu. Vuslat Doğan Sabancı Hürriyet’in Demirören Ailesi’ne satılması ile 2018’de Hürriyet’teki görevlerini bıraktı. Doğan Şirketler Grubu Holding A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyesi olan Vuslat Doğan Sabancı aynı zamanda Aydın Doğan Vakfı Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak çalışıyor.

Doğan Holding’in sahibi Aydın Doğan’ın kızı olan Vuslat Doğan Sabancı, iş insanı Ali Sabancı ile evli ve iki çocuğu var.