Yaşanabilir köyler seferberliği başladı

Yaşanabilir köyler seferberliği başladı

AK Parti Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu, yeni eğitim öğretim döneminde muhteşem bir eğitim seferberliği ile muhteşem yaşanabilir köyler seferberliği için İGM kürsüsünden çağrıda bulundu
Orman ve Su İşleri eski Bakanı AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. DR. Veysel Eroğlu, İl Genel Meclisi üyelerine yaptığı sunumda bakanlık dönemi ve öncesi de dâhil dünden bugüne yaptığı çalışmaları detaylarıyla anlattı. Meclis üyelerinin sordukları soruları da cevaplayan Eroğlu, 2 saat boyunca öğrencilik yılları, akademisyenlik dönemi, bürokrat olarak verdiği hizmetler ve siyasi kariyerinde yaptıkları hakkında bilgilendirdi.
İGM’DEN “MUHTEŞEM EĞİTİM SEFERBERLİĞİNE” TAM DESTEK
Milletvekili Veysel Eroğlu, detaylarıyla anlattığı çalışmaların ardından Meclis Üyelerine tüm paydaşlarınkatılacağı “Eğitimde Muhteşem Seferberlik” çağrısında bulundu. Eroğlu, “Öğretmenlerin, okul idarecilerinin, velilerin kısaca tüm paydaşların katılacağı ‘Eğitimde Muhteşem bir Seferberlik’ yapalım. Ben Sayın Valimiz Gökmen Çiçek’e bunu teklif ettim. Bunu ilk defa İl Genel Meclisi kürsüsünden açıklıyorum. Önceki gün Liselere Giriş Sınavı (LGS) yapıldı. Bunun neticelerini aldıktan sonra ilimizde en başarılı okulları birinci, ikinci, üçüncü ilan edeceğiz. En başarılı sınıfları belirleyeceğiz. En başarılı öğretmenleri belirleyeceğiz. Marifet iltifata tabiidir. Onlar mükâfatlandıracağız. Burada yani İl Genel Meclisi Üyelerimiz olarak sizler var mısınız? Sizlerden bu vesile ile destek istiyorum.” dedi.
Meclis üyeleri alkış eşliğinde “varız” diyerek Eroğlu’nun ‘Eğitimde Muhteşem Seferberliğine’ destek olacaklarını ifade etti. Eroğlu, İl Milli Eğitim Müdürü, İl Özel İdaresi, İGM, medya ile hemen herkesin yeni eğitim öğretim döneminde başlatacakları Eğitim Seferberliğine destek olması gerektiğinin altını çizdi. Eroğlu şahsının da bir akademisyen eski bir hoca olarak bu hususta üzerine düşeni yapacağını sözlerine ekledi.
“HEDEFİMİZDE YEŞİLHİSAR VE YAŞANABİLİR KÖYLER VAR”
Şahsına yapılan yoğun ısrar sonucu İklim Değişikliği ve Kuraklıkla Mücadele Komisyonu’nun başına getirdiklerini söyleyen Eroğlu şöyle konuştu: “Tüm partilerin oy birliğiyle TBMM’de kurulan İklim Değişikliği ve Kuraklıkla Mücadele Komisyonuna Başkan seçtiler. Netice itibariyle Afyonkarahisar’ı Yeşilhisar yapacağız inşallah. Bununla beraber gelin köylerimizi birkaç köyden başlayarak köyleri tamamen herşeyiyle yaşanabilir örnek köyler haline getirelim. Kardeşler bu hiç zor değildir. Milletimiz köyde yaşamıyor ama aslında yaşanacak yer köylerdir. Ben destek vereceğim birkaç köyle işe başlayalım. En azından bir köyümüzü seçelim. Burada imar planın yapın. Aslında maalesef kanunda olmasına rağmen bir türlü yönetmelik çıkmıyor. Bunu da çıkaralım gerekirse reysen yaparız kimse kusura bakmasın. Bir köyle anlaşıp ‘Kardeşler size muhteşem en az 500 metrekare bir bahçede ahırları yukarıda merkezi bir sistemle iki katlı güzel projesi olan bir Ilısu da örneği olan bir çalışmayı yapalım.’ diyelim. Gelin tüm partilerle hep birlikte Türkiye’ye örnek olsun.”
İGM Üyeleri; İsmahan Nergiz, Nurettin Birliktir, Derviş Aynacı, Murat Orhan, Bilal Demiröz, Faruk Kökcür, Hasan Ulusoy, İrfan Seçen arasından kimi üyeler soru sorarken kimileri de Eroğlu’na yürüttüğü çalışmalar ve özverisi nedeniyle teşekkür etti. Burcu AYDIN’ın Haberi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

E-Gazete Arşivi