DOLAR 18,6459 0.04%
EURO 19,5824 0.34%
ALTIN 1.066,870,53
BITCOIN 314114-0,88%
Afyonkarahisar

KAPALI

06:35

İMSAK'A KALAN SÜRE

Kısa Kısa

Kısa Kısa

07 Aralık 2022 Çarşamba

REKABET

REKABET
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Doğalgaz bağlantısı yaptırmak isteyen hemşehrilerimiz karşılaştıkları bir sıkıntı ile ilgili dert yanıyorlar. Doğalgazlı bir binayı satın aldığınızda, doğalgaz ile ilgili hakları kendi üzerinize geçirmek istediğinizde AKSA firmasının “Binanın doğalgaz tesisatını hangi firma yapmışsa, o firmaya iş yaptırmalısınız” dediğini belirten hemşehrilerimiz; “Bağlantı için gerekli küçük bir parçanın alınması için bile önceden tesisatı döşemiş olan firmaya gitmek gerekiyor. Vatandaşın mecbur edildiği o firma da istediği fiyatı dayatabiliyor. AKSA firması kişileri birilerine mecbur bırakmasın. Konuyu rekabete açsın ki, vatandaş mağdur olmasın” diyorlar. Bizden iletmesi… (Kurtoğlu)

Devamını Oku

KİLİT

KİLİT
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Şehir içi trafik meselesini neresinden ele alacağımızı şaşırdık artık. Her yanından sıkıntı, her yanından sorun… Hemşehrilerimizin özellikle dile getirmemizi istedikleri bir nokta var ki; o da ANS Kampüs yolu. Her gün mesai saatleri öncesi ve sonrasında Eskişehir yolu güzergahının her 3 şeridi de kilit hale geliyor. Özellikle sabah saatlerinde insanları isyan ettiren bu yola acil çözüm bekleniyor. Bizden iletmesi…

Devamını Oku

DİBİNDEN

DİBİNDEN
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Şehir merkezindeki ağaçlar budandıkça vatandaşın dikkatini çekiyor. “Eskisi gibi teldir, kablodur, ağaçlara engel olan birşey kalmamışken, neden bu ağaçlar dibinden dibinden budanıp kuşa döndürülüyor?” diye soran hemşehrilerimiz, “Bakın mesela, Fuar Alanı’ndaki ağaçlar böyle budanmaz, Hıdırlık’taki, Kent Ormanı’ndaki ağaçlar böyle budanmaz. Göz önünde olmayan yerlerdeki ağaçlar dipten budanmıyor. Şehrin görünümünü bozmak için mi ya da başka bir sebeple mi merkezi yerlerdeki ağaçlar dibinden dibinden budanıyor?” diye soruyorlar. Merak işte…

Devamını Oku

TEBRİK

TEBRİK
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Aylardır tartışma konusu olan, adeta kanayan bir yaraya dönüşen Zafer Müzesi’nin çatısı yağışlı hava şartları etkin olmadan kapatılacaktı. Şükürler olsun ki, bereket getirecek yağışlara kavuştuk ama, Zafer Müzesi’nin çatısını kapatmayı başaramadık. Tarihi binamızı tabiatın acımasız şartlarına teslim etmek için ellerinden gelen çabayı gösteren, verilen sözlere rağmen bu işi nihayete erdiremeyen herkesi tebrik ediyoruz(!) Bir değerin korunması için bir çatı işini beceremeyenler bize nelerden nelerden bahsediyorlar? Tebrik etmeyelim de n’edelim?

Devamını Oku

ÇÖZÜM

ÇÖZÜM
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bu köşede “Otogar kavşağı” ile ilgili trafik ışıklarının düzenlenmesi gerektiğini yazmıştık. Hemşehrilerimiz “Park Hastanesi önü ile Paşa Camii kavşağının ilerisindeki ucube Erkmen’e dönüş kavşağını da bir daha yazın” dediler. Bu vesile ile akışkan trafiği alt üst eden, tam anlamıyla bir ucube olan Erkmen’e dönüş kavşağını bir kez daha yetkilileri hatırlatmış olalım. “Paşa Camii kavşağı düzenlenince orası kapatılacak” diyorlardı ama ne yazık ki olmadı. Park Hayat Hastanesi önündeki trafik de büyük kazalara gebe… Bu iki nokta çözüm bekliyor. Bizden iletmesi.

Devamını Oku

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.