Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Yerli mermer kullanımına olumlu karşılık geldi

İscehisar Belediye Başkanı Ahmet Şahin, deprem konutlarında yerli mermer kullanımı çağrısının olumlu karşılık bulduğunu açıkladı.

Yerli mermer kullanımına olumlu karşılık geldi

İscehisar Belediye Başkanı Ahmet Şahin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla asrın felaketi olarak adlandırılan 6 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen 11 ilde inşa edilecek olan 850 bin konut ve bağımsız bölümde yerli ürün mermer kullanılmasını her mecrada dile getirdiğini hatırlattı.
“YERLİ MERMER KULLANIMI İÇ PİYASAYI HAREKETLENDİRİR”
Ahmet Şahin, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “TOKİ konutlarında yüklenici firmalar tarafından daha kısa ömürlü ve insan sağlığı açısından çok uygun olmamasına rağmen ucuz olduğu için Hindistan, Çin, İran, Yunanistan, Mısır gibi ülkelerden ihraç edilen granit vb. ürünler kullanılmaktadır. 850 bin konutta, 150 – 200 milyon metrekare yerli üretim mermer kullanılması halinde, iç piyasa hareketliliği artarak ülke ekonomisinin canlanması sağlanacaktır. Dünya mermer başkenti İscehisar olarak iş insanlarımızın ülkemizin dört bir yanında işletmiş oldukları mermer ocaklarından çıkararak dünyanın 120 ülkesine ihraç ettikleri yaklaşık 650 renk ve desen yerli mermer ürünlerinin yapılacak olan konutlarda kullanılmasına dair şartnameye madde eklenmesini arz ve talep ettik.”
“YERLİ MERMER KULLANIMI ÇAĞRIMIZA OLUMLU DÖNÜŞLER ALDIK”
Şahin, sözlerini şöyle tamamladı: “Girişimlerimiz ve önceki dönem Orman ve Su işleri Bakanımız Prof. Dr. Veysel Eroğlu, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekillerimiz Ali Özkaya, İbrahim Yurdunuseven, Hasan Arslan, AK Parti İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, Ege İhracatçı Birliği Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Alimoğlu, Türkiye Mermer Doğaltaş ve Makinaları Üreticileri Birliği Başkanı Hanifi Şimşek, İstanbul Maden İhracatçıları Birliği Rüstem Çetinkaya, İscehisar Mermerciler Derneği Başkanı Muharrem Çakmak ve sivil toplum kuruluşlarının destekleri neticesinde TOKİ konutlarında yerli üretim mermer kullanılması çağrımıza olumlu dönüşler aldık. Başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Mehmet Özhaseki’ye, TOKİ Başkanımız Ömer Bulut’a ve emeği geçen herkese teşekkür ederim.”

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lise müdürlerine proje anlatıldı
Sıradaki Haber Lise müdürlerine proje anlatıldı