DOLAR 16,3593 -3.39%
EURO 17,2450 -3.51%
ALTIN 961,11-3,10
BITCOIN 345069-4,83%
Afyonkarahisar
18°

AZ BULUTLU

13:12

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

“Yetkiyi almak için  yorulmadan çalışacağız”

“Yetkiyi almak için yorulmadan çalışacağız”

ABONE OL
24 Mayıs 2022 22:16
“Yetkiyi almak için  yorulmadan çalışacağız”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türk Eğitim Sen Şube Başkanı Muhtar Demirci, sayısal olarak Afyonkarahisar’da en çok üye sayısı artıran eğitim sendikası olduklarını açıkladı. Demirci, “Yetkinin Türk Eğitim Sen’de olması için yorulmadan çalışacağız” dedi

 

Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı Muhtar Demirci, bir yılda eğitim iş kolunda bulunan 49 sendika arasında Afyonkarahisar’da sayısal olarak en çok üye sayısını artıran sendikanın Türk Eğitim Sen’ olduğunu bildirdi.
“TÜRK EĞİTİM SEN GÜVEN
KAPISI OLARAK GÖRÜLDÜ”
Bir yılda üye sayısını 757 üye kaydı ile 2 bin 856’ya yükselterek en çok üye sayısını arttıran sendika olduklarını belirten Demirci, “Bugün dünden daha güçlüyüz, yarın ise daha da güçlü olacağız. Bir yılda 757 yeni üye kaydı yapmış, net olarakta 536 üye artışı ile yetki dönemi tamamlanmıştır. Üye sayımız 2021 mutabakatında 2290 iken, 2022 mutabakatında 2800 kesintili, 56 ücretsiz izin kesintisi olmayanlarla birlikte toplam üyemiz 2856’a ulaşmıştır. Bugün dünden daha güçlüyüz, yarın ise daha da güçlü olacağız. İlkeli duruşumuz, azimli ve korkusuzca çalışmalarımız sonucunda Afyonkarahisar’da eğitim çalışanları Türk Eğitim Sen’i güven kapısı olarak görmüş ve tercih etmiştir. Adım adım yetkiye yürüyoruz. Bu büyümede Şube Yönetim Kurulu Üyelerimizin, ilçe temsilcilerimizin ve inanmışlıkla çalışan okul temsilcilerimizin büyük payı vardır. Yarattıkları korku iklimi sayesinde eğitim çalışanlarını üyeliğe mecbur bırakan sendikal anlayış ise eriyerek çöküş yaşamaya başlamış, üye sayıları azalmıştır. Bizim sayımız şu kadar gibi her zamanki kibirli lafları sarf edecekler, göz boyayan grafiklerle küçülmelerini gizlemeye çalışacaklardır, fakat gerçek ortadır, matematiksel veriler ve istatistikler küçüldüğünüzü apaçık ortaya koymuştur.” ifadelerini kullandı.
“BİR İLÇEDE MALUM SENDİKANIN
ÇÖKMEMESİ İÇİN SİYASİLER ARANIYOR”
“Göreve yeni başlayan aşçı yardımcıları, sözleşmeli çalışanlar ve üniversitelerde yeni göreve başlayan 4/B’li personellerin üye dağılımına bakıldığında tamamına yakını tek bir sendika üyesi, acaba neden?” diyen Demirci şunları kaydetti: “Bugün korkutularak üye yapıldılar, peki yarın ne olacak? Doğdular, büyütüldüler ve artık kaçınılmaz sona geliyorlar. Sona yaklaştıkça agresif tavırlar sergiliyorlar, kendilerinden istifa eden eğitim çalışanına her türlü baskıyı yapıyorlar, müdür odalarında saatlerce adeta esir almalar yapılıyor, makam sahiplerine aratılıyor. Üyeye akrabalara aratmalar da dâhil her şeyi maalesef yapılıyor. Beyhude çabalarınızla artık eğitim çalışanlarını sindiremeyeceksiniz, korkutamayacaksınız. İlginçtir Afyonkarahisar’da bir ilçemizde malum sendikanın çöküşünü engellemek için Genel Başkan siyasileri arayıp destek istiyor. Bu kadarına da pes. Siyasilerin halka hizmet gibi sizin yaptığınızdan daha ciddi işleri var, sizinle elbette ki zaman harcamayacaklardır. Sendikacılığın bu derece itibarsızlaştırılması bizi rahatsız etmiştir. Eğitim çalışanlarımız şunu bilsinler ki; Türk Eğitim Sen’in olduğu yerde korku ve endişenin yaşama şansı yoktur.”
“BAZILARI GİBİ DİYARBAKIR’DA BAŞKA
BATIDA BAŞKA KONUŞMUYORUZ”
Eğitim çalışanlarının haklı taleplerini haykırmaya devam edeceklerini dile getiren Demirci sözlerini şöyle sürdürdü: “Eğitim çalışanlarının haklı taleplerini, sosyal ve ekonomik isteklerini her zeminde gür bir sesle haykırmaya devam edeceğiz. Türk Eğitim Sen olarak Şırnak’ta Ne mutlu Türküm’ diye bağırırken, Edirne’de de, Hatay’da da, Sinop’ta da, Afyon’da da aynı söylemlerle, kamu çalışanlarını ayrıştırmadan, ötekileştirmeden, temiz üslup kullanarak, bilinçli sendikal tercihlere saygı duyarak, kendimizi anlatıyoruz. Bazıları gibi Diyarbakır’da başka, batıda çok başka konuşmuyoruz. Her zaman ve her yerde diyoruz ki; ‘Bizim ilkemiz, önce Ülkemiz. Türkiye Sevdamız, Ekmek İçin Kavgamız.’ Ne kuruluş ilkelerimizi unuttuk, ne de hak davamızdan vazgeçtik, aynı ilkelerle kararlı duruşumuzla, aynı çizgide sendikal mücadelemizi devam ettiriyoruz. Bunları söylerken Şeyh Edebali’nin ‘ İnsanı Yaşat ki; Devlet Yaşasın’ sözünü hükümete sürekli hatırlatarak eğitim çalışanlarımızın haklı taleplerini, sosyal ve ekonomik isteklerini her zeminde gür bir sesle haykırdık, haykırmaya da devam edeceğiz.”
“YETKİYİ ALMAK İÇİN
YORULMADAN ÇALIŞACAĞIZ”
Yetkinin ehil olmayan ellerde kaldığını belirten Demirci sözlerini şöyle tamamladı: “Eğer ehil olmayan bu ellere yetki emanet edilmeye devam edilirse bir sonraki toplu sözleşmede eğitim çalışanlarının maaşının asgari ücret seviyesine inmesi kaçınılmaz olacaktır. Biz bu tabloyu gözler önüne serdik, sermeye devam edeceğiz. Yıllar sonra bir ilçemizde, Emirdağ’da Türk Eğitim Sen, yetkiyi alarak ilk zafer meşalesini yakmıştır. Önümüzdeki yıllarda yetkinin birçok ilçemizde ve il genelinde Türk Eğitim Sen’de olması için yorulmadan çalışacağız, alacağımızdan da eminiz. Bu konuda başta Emirdağ Türk Eğitim Sen İlçe Temsilciliğimiz olmak üzere tüm ilçe temsilcilerimizi özverili çalışmaları nedeniyle tebrik ediyoruz. Bir yetki dönemi bitmiştir fakat bugün itibariyle çalışmalarımız daha hızlı bir şekilde devam edecektir. Eğitim çalışanlarımızı güven kapısı olan Türk Eğitim Sen’ üye olmaya davet ediyoruz. Var olsun Türk Eğitim Sen. Var olsun Türkiye Cumhuriyeti.”
>> Burcu AYDIN’ın Haberi

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.