DOLAR 17,2550 1.63%
EURO 17,6038 0.75%
ALTIN 976,481,44
BITCOIN 3469793,47%
Afyonkarahisar
21°

AÇIK

17:13

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

Yılmaz Karaca haddini bilsin! – Kocatepe Gazetesi

Yılmaz Karaca haddini bilsin! – Kocatepe Gazetesi

ABONE OL
11 Nisan 2017 13:23
Yılmaz Karaca haddini bilsin! – Kocatepe Gazetesi
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Yılmaz Karaca haddini bilsin!

Ege Gazeteciler Federasyon Başkanı ve Afyonkarahisar Gazetecileri Dayanışma Derneği (AGD) Başkanı Mehmet Abdioğulları, Eskişehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Yılmaz Karaca’nın Afyonkarahisar’a yönelik haddini aştığını söyledi.
HAK ETTİĞİ CEVAP VERİLDİ
Geçen hafta Eskişehir’de Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı’nın Başkanlığı’nda Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü’nce (BYEGM) düzenlenen “Medya Buluşması” toplantısında Eskişehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Yılmaz Karaca’nın saçma çıkışı tepki toplamıştı. Ege Gazeteciler Federasyon Başkanı ve AGD Başkanı Mehmet Abdioğuları da durumu değerlendirdi. BYEGM’nün Eskişehir’de gerçekleştirilen başarılı toplantı nedeniyle kutlayan Abdioğulları; “Afyonkarahisar’ı temsil eden gazeteci arkadaşlarımızı kutluyorum. Katılımcıların bizi çok güzel temsil ettiklerini düşünüyorum. Çünkü AGD Dernek Başkan Yardımcısı Mejnun Sancak, Sayın Yılmaz Karaca’ya hak ettiği cevabı vermiştir. Bu da demek oluyor ki bizim her arkadaşımız gerek federasyon gerekse konfederasyon başkanlığını yapabilecek kalitede ve donanımdadır” dedi.
KOLTUĞU İŞGALİ TALİHSİZLİK
“Sayın Yılmaz Karaca Afyon basını çok ileride, geride derken sanki Eskişehir basınını öne çıkarmak istemesi veyahut basın çalışanlarını belli bir yarış kategorisine sokması çok büyük haksızlıktır” diyen Abdioğulları; “Sayın Karaca Türkiye Gazeteciler Federasyon Başkanı sıfatı ile gezmektedir. Zaten en büyük talihsizlik de Sayın Yılmaz Karaca’nın o koltuğu işgal etmesinden kaynaklanmaktadır. Karaca, haddini aşan bir açıklama yapmıştır. Ben Dernek Başkan Yardımcım Mejnun Sancak’ın haddini bildirdiğine kanaat getiriyorum. Basın Yayın ve Enformasyon İl Müdürlüğü için Sayın Karaca’nın oradan alınsın buraya verilsin demesiyle olacak şeyler değil. Öncelikli olarak bunu hak etmesi lazımdır. Eskişehir basını övgüye layık bir seviyededir. Ama bu seviyede Yılmaz Karaca’nın emeği olduğunu düşünmüyorum” diye konuştu.
“AFYONLUYUM DİYEREK OY İSTER”
Mehmet Abdioğulları, Eskişehir basınının ilerlemesinde Yılmaz Karaca’nın emeği olmadığı kanaatini, mesleğin bir adım daha ileri gitmesi için uğraşacağıyerde basını kısır çatışmalar içine çekmesi gerekçesine dayandıran Abdioğulları şöyle konuştu: “Eğer Sayın Karaca, ilerlemede emek sahibi olsaydı bizleri kısır çatışmaların içine çekmek yerine mesleğin bir adım daha ileri gitmesi mücadelesini verirdi. Haksız yere naylon bir federasyonun başındadır. Bunun gereği de Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu kurularak yapılmıştır. Sayın Karaca işine baksın, haddini bilsin. ‘Ben Afyonluyum’ deyip de Afyon’u baltalamak için eline geçen her fırsatı değerlendirmeye çalışmaktadır. Bu noktada kendisinin bir Afyonlu olduğuna kanaat getirmiyorum. Böyle bir Afyonluluğu da kabul etmiyorum. Afyon’a geldiğinde kapı kapı gezip bizden ‘Ben Afyonluyum’ diyerek oy istiyor. Ama mesleğin ve Afyonkarahisar’ın menfaatlerini zerer vermektedir. O yüzden onu basına hizmet eden birisi olarak da kabul etmiyorum. Söylediklerini de kabul etmiyorum.”
ÖNCE CEMİYETİNE ÜYE KAYDETSİN
Söz konusu toplantıda Mejnun Sancak’ın Yılmaz Karaca’ya en güzel cevabı verdiğini tekrarlayan Abdioğulları sözlerine şöyle devam etti: “Mejnun Sancak Sayın Karaca’ya en güzel cevabı vermiştir. Bu cevabın üzerine benim katabileceğim bir şey yoktur. Çünkü Mejnun konuşması ile Anadolu basınının durumunu çok iyi sergilemiştir. Bugün benim derneğimin gazeteci 220 üyesi var. Yılmaz Karaca seçim kaybetme kaygısıyla üye kaydetmiyor. Önce gitsin Eskişehir’deki gazetecileri Cemiyetine üye kaydetsin. Ondan sonra da haddini bilsin” >> Burcu AYDIN’ın Özel Haberi

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.